REKLAMAA1-ORGANIC-MARKET-19-10-2018----18-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  14
  marca
  Środa
  godzina 19:00
  miejsce Multikino Ursynów, al. KEN 60
  bilety Wstęp wolny: obowiązują karty wstępu
  REKLAMA

  W dniach 11 – 18 marca mieszkańcy Ursynowa - w ramach trzeciej już edycji Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego - będą mieli okazję obejrzeć spektakle teatralne a także spotkać się z aktorami i ludźmi teatru. Przygotowano ofertę zarówno dla widzów dorosłych jak i dzieci.

  W środę, 14 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl "Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda" (Multikino Ursynów, al. KEN 60). Wstęp na podstawie bezpłatnych kart - jak je zdobyć, przeczytać możesz poniżej. 

  autor: Leszek Kołakowski

  reżyseria: Krzysztof Jasiński
  scenografia: Jan Polewka
  muzyka: w spektaklu wykorzystano Psalm 120 „Za długo w Meszeku” z Nieszporów Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza ze słowami Leszka Aleksandra Moczulskiego.

  Monodram w wykonaniu
  Jerzego Treli

  Przewrotny traktat Leszka Kołakowskiego opowiada o istocie dobra i zła. W ascetycznej, przestrzeni tytułowy kaznodzieja w wykonaniu Jerzego Treli prowadzi przekorną rozmowę ze słuchaczami. Kunszt słowa, inteligentny humor i precyzja aktora sprawiają, że poddajemy się diabelskiej manipulacji.

  „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” to opowieść, która wydaje się banalna przez swoją oczywistość. Otóż człowiek z natury jest istotą słabą, ułomną i grzeszną, ale zawsze znajdzie wytłumaczenie, które pozwala mu omijać ścisłe przestrzeganie zaleceń Dekalogu. A już kompletnie za nic ma przestrogi kaznodziejów grożących mu za to piekielnymi mękami. 

  Przewrotny i zabawny tekst księdza Leszka Kołakowskiego w mistrzowskiej interpretacji Jerzego Treli. Teatralna pokusa, której należy się poddać.

  Czas trwania spektaklu: 60 min.

  KARTY WSTĘPU: 
  Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny ROZMOWY Z DIABŁEM, w terminie 26 LUTEGO – 4 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl . W tytule e-maila wpisz ROZMOWY Z DIABŁEM oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 5 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.

  Nie zostałeś wylosowany? 9 marca sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna w Informacji Głównej Urzędu Dzielnicy Ursynów od godz. 9.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 9 marca od godz. 17.00 w Urzędzie Dzielnicy.

  UWAGA!
  1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
  2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jeden e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie,  żadne ze zgłoszeń nie będzie brała udziału w losowaniu.

  Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych i najwyżej ocenianych cykli kulturalnych, jakie stworzono w obecnej kadencji samorządu. W tegorocznej edycji zwiększono liczbę spektakli oraz zaproszono najpopularniejszych aktorów, w tym legendy polskiego teatru: Jerzego Trelę oraz Piotra Fronczewskiego.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0399 sekundy
  do góry strony