REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  15
  marca
  Czwartek
  godzina 19:00
  miejsce URSYNOTEKA Wypożyczalnia Nr 139,  al. KEN 21
  bilety Wstęp wolny
  REKLAMA

  W dniach 11 – 18 marca mieszkańcy Ursynowa - w ramach trzeciej już edycji Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego - będą mieli okazję obejrzeć spektakle teatralne a także spotkać się z aktorami i ludźmi teatru. Przygotowano ofertę zarówno dla widzów dorosłych jak i dzieci.

  W czwartek, 15 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Henrykiem Talarem i Zuzanną Talar-Sulowską i dyskusję wokół książki „Henryk Talar i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie lata 1994-1997”. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski. Wstęp wolny.

  Przypomnijmy: znakomity aktor ponad 20 lat temu rządził częstochowską sceną, sprawiając, że było o niej głośno w całym kraju. To za jego czasów premierę miały słynna „Balladyna” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza czy głośny „Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Łukasza Wylężałka.

  Dyrektor skandalem jak zaczął, tak i zakończył rządy. Przez trzy teatralne sezony dyrektor Talar dorobił się w Częstochowie (i nie tylko) tytułu skandalisty. Zaczęło się w 1994 r. od spektaklu „Boya wina”, promowanego w Alejach transparentem o treści: „Jaka jest różnica między dużą kupą a kurzą dupą”. Największą reklamę zrobiła jednak Jasna Góra. Ówczesny przeor w ostatniej chwili nie zgodził się, by Talar i Grażyna Barszczewska (która także grała w przedstawieniu) poprowadzili koncert muzyki religijnej na wałach, inaugurujący Dni Częstochowy.
  Jak Henryk Talar zaczął, tak skończył – skandalem. W czerwcu 1997 r., w jednym z ostatnich przedstawień z jego udziałem, na scenę wyszedł pijany. To była „Zemsta” pokazywana uczniom. Jak sam zainteresowany wspomina po latach, ktoś z publiczności zadzwonił do jednej z gazet z informacją o pijanym dyrektorze. Kilka dni po spektaklu Talar wywiesił na tablicy ogłoszeń w teatrze oficjalne przeprosiny. „Ponieważ istnieją przesłanki wskazujące, że aktor Henryk Talar dnia 12.05.1997 r. na spektaklu ZEMSTA pojawił się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, niniejszym wyznaczam ww. karę w wysokości 500 zł” – podpisał się dyrektor naczelny i artystyczny Henryk Talar.
  (Gazeta Wyborcza – Częstochowa, Zuzanna Suliga).

  Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych i najwyżej ocenianych cykli kulturalnych, jakie stworzono w obecnej kadencji samorządu. W tegorocznej edycji zwiększono liczbę spektakli oraz zaproszono najpopularniejszych aktorów, w tym legendy polskiego teatru: Jerzego Trelę oraz Piotra Fronczewskiego.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1(kobieta)-TOSIA.PL--12-03----11-04-2019
  Artykuł załadowany: 0.0241 sekundy
  do góry strony