REKLAMAA1-FortSłużew-17-06----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  16
  kwietnia
  Wtorek
  godzina 08:30 - 12:30
  miejsce Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
  bilety Wstęp wolny - obowiązują wcześniejsze zapisy

  W dniu 16 kwietnia 2019 r., w godz. 8.30 – 12.30, w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w sali im. Juliana Ursyna Niemcewicza (nr 136, I piętro) odbędzie się konferencja pn. „Ochrona ptaków i nietoperzy w budynkach”.

  Wydarzeniem władze dzielnicy zapoczątkowują cykl prelekcji poświęconych dbaniu o przyrodę Ursynowa. Spotkania posłużą przekazywaniu aktualnej wiedzy prawnej i merytorycznej, wymianie dobrych praktyk, a także wypracowaniu ursynowskich standardów z zakresu ochrony przyrody.

  W ramach pierwszej EKO-prelekcji przewidziane są wystąpienia m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, tj.: Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Fundacji „Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat”, które od lat zajmują się tematyką ptaków zamieszkujących budynki. Prelegenci z tych organizacji przedstawią zagadnienia związane z uwarunkowaniami prawnymi ochrony awifauny, siedliskami chronionych zwierząt w budynkach, biologią i ekologią ptaków oraz nietoperzy. Poruszona zostanie również sprawa podejmowanych interwencji, służących ochronie ptasich siedlisk w budynkach. O głos na prelekcji został również poproszony przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”, który przedstawi zebranym, jak wygląda ochrona ptaków na terenie administrowanym przez spółdzielnię.

  Spotkanie jest adresowane do osób zajmujących się na co dzień ochroną ursynowskiej przyrody: urzędników, pracowników spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, administratorów innych obiektów i terenów otwartych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny – wymagana jedynie rejestracja (do 10 kwietnia) pod adresem msuszko@ursynow.pl

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0676 sekundy
  do góry strony