REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  23
  lutego
  Niedziela
  godzina 18:00
  bilety Wstęp wolny

  W cyklu W STARYM KINIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM, Dom Sztuki SMB „Jary” (ul. Wiolinowa 14) zaprasza na projekcję filmu „Dziewczyna szuka miłości”(Reż. Romuald Gantkowski).

  Jerzy Zamiejski (w tej roli Mieczysław Cybulski) to młody, inteligentny i przystojny ślusarz z warszawskiej Woli. Ten niedoszły inżynier i lotnik amator buduje samolot własnej konstrukcji. Czy maszyna wzniesie się w powietrze?

  Tymczasem Jerzy poznaje przypadkowo milionera z Brazylii, Tomasza Kotlicę i jego urodziwą córkę Janinę (gra ją Tamara Wiszniewska). Znajomość z milionerem owocuje realizacją dalszych lotniczych planów Jerzego. Znajomość z Janiną przeradza się w miłość.

  „Dziewczyna szuka miłości” (1938) to druga z trzech przedwojennych realizacji Romualda Gantkowskiego (ur. 1903, Poznań; zm. 1989, Hollywood), obok patriotyczno-wojskowego filmu „Płomienne serca” i unikatowego dokumentu „Geniusz sceny”, który składał się z fragmentów największych kreacji scenicznych Ludwika Solskiego.

  Ciekawa fabuła dramatu obyczajowo-miłosnego „Dziewczyna szuka miłości” została osnuta wokół autentycznych prób wdrożenia do produkcji polskiego samolotu pasażerskiego RWD-11. Oprócz fabuły i gwiazdorskiej obsady atrakcją filmu (który obejrzymy w wersji zrekonstruowanej cyfrowo) są sceny lotnicze.

  Słowo wstępne przed projekcją wygłosi red. Stanisław Janicki.

  Kontakt: tel. 22 643 79 35, www.domsztuki.art.pl

  Wstęp wolny.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0673 sekundy
  do góry strony