REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  6
  grudnia
  Niedziela


  Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów zaprasza na otwarcie wystawy Edwarda Lutczyna pt. „Na okrągło”. Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy spowodowała, że spotkanie musi się odbyć on-line. Link do wydarzenia dostępny będzie na stronie internetowej i profilu FB Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów, 6 grudnia przed godziną 17:00. Wystawę będzie  można obejrzeć do 22 lutego 2021.

  W 2021 roku mija 50 lat od debiutu Edwarda Lutczyna w Szpilkach. Trudno sobie wyobrazić lepszy pretekst do wystawy prac tego znakomitego autora, niż okrągłą rocznica jego twórczości artystycznej. Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że możemy naszą ekspozycją zainaugurować obchody tego jubileuszu.

  Wojciech Łowicki opatrzył znakomitym wstępem retrospektywną wystawę prac satyrycznych, które są prezentowane w galerii „Środek Widzenia” na parterze Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów. Natomiast na pierwszym piętrze w galerii Środek Komiksu możemy oglądać wybór dorobku plansz komiksowych.  

  Każdy z nas pamięta książeczki komiksowe z serii David i Sandy. Nieliczni mogą się pochwalić archiwalnymi numerami magazynu RELAX, do którego Edward Lutczyn również rysował komiksy. Jeden z nich znalazł się w drugiej części niedawno wydanej antologii z najlepszymi historiami z RELAX-u.  Komiks bardzo często pojawiał się w jego twórczości, zbiór jego pasków komiksowych ukazał się w 2010 roku w zbiorku Rysunki różne, kwadratowe i podłużne. Jego najnowszy komiks, do którego scenariusz napisał Przemysław J. Olszewski ukazał się w Antologii Praga Wiechem w 2018 roku. Komiks Czarownica ukazał się w 2020 w antologii charytatywnej Legendy wydanej przez Fabrykę Komiksów. Na wystawie zaprezentujemy najciekawsze prace, które wybraliśmy dla Was z Panem Edwardem.

  Wydarzenie jest współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


   

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0749 sekundy
  do góry strony