REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  16
  listopada
  Piątek
  miejsce DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12B
  bilety Wstęp wolny

  Zapraszamy na wystawę Aliny Bloch pt. "Obecność" w Galerii "Środek Tkaniny" w dniach 15 listopada 2018 - 21 stycznia 2019 roku. Wstęp wolny.

  Alina Bloch zajmuje się malarstwem na jedwabiu oraz malarstwem olejnym, realizuje malarskie instalacje w przestrzeni publicznej. W twórczości widoczne jest konsekwentne dążenie do syntezy, zarówno w rozumieniu struktury kolorystycznej, jak i formy ogólnej. W malarstwie nawiązuje do sztuki sakralnej, gdzie wątek bytu pozamaterialnego zbliża nas do istoty duchowego światła emanującego z głębi koloru. Wykorzystanie jedwabiu jako podłoża do malarskich działań daje świetlistość umożliwiającą maksymalną kontemplację barwy. Proces tworzenia, którego istotą nie jest ani naśladowanie, ani deformacja, jest rodzajem modlitwy i zachwytu nad wszechświatem natury. W kompozycjach poprzez syntetyczny skrót odnajduje się nastrój skupienia, nostalgię, ciszę, a wszystko to skłania do refleksji nad kruchością i ulotnością życia. 

  Alina Bloch
  W 1981 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Wystawiennictwa prof. Jacka Damięckiego. Malarstwo studiowała u prof. Jana Lisa, tkaninę artystyczną na Wydziale Malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya. We wrześniu 2010 otrzymała stopień doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie jest adiunktem w macierzystej uczelni na Wydziale Sztuki Mediów w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007), oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa (2009, 2011 projekty realizowane w przestrzeni publicznej) .Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: 5 Międzynarodowe Biennale Akwareli - Mexico City (2002), malarstwo - Berlin (2006), Wilno (2004), Kijów (2004), Ułan Bator (2005), Sofia (2006), Międzynarodowe Triennale Tkaniny - Łódź (2010, 2016).

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0721 sekundy
  do góry strony