REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  5
  lipca
  Wtorek
  bilety Wstęp wolny
  Zapraszamy serdecznie na wystawę prac  Doroty Marty Pędzieszczak pt. "Rysunki witrażowe" w DOK Ursynów.
   
  Wernisaż wystawy: 05.07.2022 o godzinie 18:30.
  Wystawa prac: 05.07.2022 - 13.09.2022.
   
  Dorota Marta Pędzieszczak z wykształcenia jest polonistką, rusycystką i pedagogiem specjalnym.
  Sztuką pasjonuje się od wielu lat. Jej „szkołą wyższą” w tej dziedzinie były liczne warsztaty i kursy artystyczne w ośrodkach kultury, np. w Magazynie Sztuki oraz w Natolińskim Ośrodku Kultury. 
   
  Jest artystką, wyrażającą się w wielu różnych technikach malowania i rysowania, a szczególnie upodobała sobie: batik (malowanie na tkaninie), pointylizm (prace wykonane suchymi pastelami) oraz rysunki witrażowe (kredką i tuszem). Przy pomocy tych i innych technik tworzy głównie symboliczne i abstrakcyjne cykle, podążając za tym, co jej podpowiadają - wyobraźnia i intuicja. Jej twórczość może być różnorodnie interpretowana, w zależności od potrzeb i predyspozycji odbiorcy. Autorka zazwyczaj nie nadaje tytułów swym pracom, aby nie narzucać - osobom je oglądającym - swojego punktu widzenia.
   
  Szczególną wagę przywiązuje Artystka do rysunków witrażowych – nasyca je swymi emocjami, uczuciami i refleksją nad życiem, ale cieszy ją , gdy inni odczytują jej prace po swojemu, mimo że nie zawsze ich skojarzenia są zbieżne z jej intencją: to dowodzi, jak jesteśmy różni i jak różnie postrzegamy rzeczywistość. Odbiorca dopełnia obraz swą interpretacją. W Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów zaprezentowane zostały prace najnowsze z tego cyklu, stworzone na przełomie 2021/2022r. Wcześniej Artystka miała wystawy indywidualne W Domu Kultury Kadr i w Galerii Te-Ka (starsze prace witrażowe) oraz w Natolińskim Ośrodku Kultury (batik). Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych, między innymi: w Magazynie Sztuk (batik), w Domu Sztuki (malowanie na jedwabiu) i w Natolińskim Ośrodku Kultury (wystawy zbiorowe uczestników zajęć malarskich) i innych.
    
  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0931 sekundy
  do góry strony