REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  26
  września
  Sobota
  bilety Wstęp wolny

  Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów i Wydawnictwo 23 zapraszają na wystawę "Mówili na niego Karol – wersja reżyserska" do galerii "Środek Komiksu".

  Podczas wystawy zaprezentowane zostaną wybrane plansze z komiksu "Mówili na niego Karol" wraz ze scenariuszami oraz szkicami. Zobaczycie jak wygląda proces twórczy oraz co tkwi w głowach autorów.
  Album "Mówili na niego Karol" opowiada o dwóch o dwóch najśmieszniejszych rzeczach na świecie: śmierci i ludziach o imieniu Karol.

  Ludzie często zadają nam pytanie: „Kim jest Karol?”
  Niezmiennie, od 20 lat odpowiadamy: „Karol jest trupem”.
  Chyba możemy zamknąć już ten temat, prawda?

  Komiks został opublikowany przez Wydawnictwo 23. Autorami są Jerzy Łanuszewski (scenariusz) i Ewa Ciałowicz (rysunki). Angielska wersja komiksu ukazała się na platformie Europe Comics: http://www.europecomics.com/album/they-called-him-charles/

  Dotychczas ich nakładem ukazało się pięć albumów: "Brom" Unki Odyi (który zdobył tytuł komiksu roku podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier), "Johannes Schachmann. Życie i czasy" Mateusza Piątkowskiego i Jacka Kuziemskiego, "Mówili na niego Karol", „Rotmistrz Polonia” Łukasza Kowalczuka i Łukasz Godlewskiego oraz "Super Naukoledzy: 2099" Bretta Jubinville’a i Marcina Surmy.

  Jerzy Łanuszewski: scenarzysta, wydawca, redaktor. Współautor serii "Giacomo Supernova" (rysunki: Robert Jach) i "Rogdena" (rysunki: Joanna Sępek). W latach 2015-2019 prowadził (razem z Barbarą Okrasą) zina "Warchlaki". Brał udział a antologiach: "Rewolucje: Apokryfy", "Krztonioversum", "Sliced Quarterly: Special #4". Publikował także w zinach: "Brudno", "Biceps", "Monstwór", "Ziniol", "Mutagen Krackle".

  Ewa Ciałowicz: urodzona w Dużym Mieście i wychowana w Małym. Obecnie rezyduje w Krakowie w towarzystwie zdecydowanie zbyt wielu roślin doniczkowych. Magisterki broniła w Pracowni Rysunku Narracyjnego na krakowskiej ASP – komiksem. Do dziś nikt nie jest w stanie ze stu procentową pewnością powiedzieć o czym był ten komiks. I dobrze. W życiu nie może być za łatwo. Przez pięć lat pracowała jako ilustrator w studiu animacji. Aktualnie w game devie jako grafik 2D. Publikowana w zinie "Warchlaki".

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0765 sekundy
  do góry strony