REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  1
  listopada
  Czwartek
  miejsce przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
  bilety Wstęp wolny

  „Teraz będzie Polska. Rok 1918″ - zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej. Wystawa będzie eksponowana CODZIENNIE przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 do 14 grudnia 2018 r. 

  Czy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach zaborów można zamknąć w jednym dniu? Czy symboliczna data 11 listopada nie przysłania nam wydarzeń, wysiłku i działań wielu ludzi, masowych wystąpień i akcji zbrojnych oraz politycznych i dyplomatycznych starań, które poprzedziły odzyskanie przez Polskę niepodległości?

  Na 24 planszach wystawy prezentujemy wybrane wydarzenia, które jesienią 1918 roku przyniosły Polakom upragnioną wolność. Przypominamy burzliwą wiosnę i ostatnie miesiące przed odzyskaniem niepodległości oraz najważniejsze wydarzenia jesieni 1918 roku na ziemiach polskich. Archiwalnym zdjęciom, oryginalnym plakatom i pocztówkom, dokumentom i odznakom z epoki towarzyszą relacje świadków tamtych dni. W notowanych na gorąco spostrzeżeniach, kronikarskich zapiskach i fragmentach pamiętników powracają dramatyczne i radosne chwile sprzed 100 lat. Przywołujemy entuzjazm towarzyszący pierwszym dniom wolności, ale także rozczarowanie granicami odradzającego się państwa. Wystawę zamyka plansza ukazująca historię Ursynowa.

   

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.5257 sekundy
  do góry strony