REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  18
  października
  Niedziela
  godzina 10:00 - 15:00

  W niedzielę po raz kolejny na Ursynowie będzie można oddać krew. Tradycyjną akcję zbiórki tego bezcennego leku organizują parafianie z kościoła św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej.

  Krew będzie można oddawać w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, podstawionym przed wejściem do kościoła. Krwiobus czekać będzie na wszystkich chętnych od godz. 10:00 do 15:00.

  Osoby chcące oddać krew muszą okazać się dowodem osobistym, muszą być w wieku od 18 do 60 lat. Nie powinny zgłaszać się osoby przeziębione i po spożyciu alkoholu, a osoby palące powinny ograniczyć tego dnia palenie. Obsługa ambulansu będzie pytać o terminy ostatnich badań i o choroby przewlekłe oraz wyjazdy zagraniczne czy ewentualności kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Będzie też mierzyć temperaturę.

  Akcja jest organizowana już od wielu lat - w październiku oraz przed świętami wielkanocnymi. W każdej z nich udaje się zebrać średnio ok. 16 litrów krwi. Ambulans RCKiK w Warszawie stanie przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN - koło dzwonnicy.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0791 sekundy
  do góry strony