REKLAMAA1-AUCHANDirect-21-03----20-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  9
  listopada
  Piątek
  godzina 19:00
  miejsce DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12B
  bilety 20 PLN
  REKLAMA

  W ramach projektu „Pracownia staropolska”, partnerzy: Fundacja Uwaga na Kulturę!, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów wyprodukowali spektakl teatralny na podstawie „Żywota Józefa” Mikołaja Reja w adaptacji i reżyserii Jarosława Gajewskiego. 

  Scenografia do przedstawienia została zaprojektowana i wykonana pod kierunkiem dr hab. Marka Chowańca, wykładowcy Wydziału Sztuki i Scenografii warszawskiej ASP. Oprawę muzyczną inscenizacji przygotowała dr hab. Maria Pomianowska, która wraz ze swymi muzykami grającymi na żywo, głównie na instrumentach dawnych, będzie uczestniczyć w przedstawieniach.

  „Żywot Józefa” to pierwszy, oryginalny polski dramat! „Żywot Józefa” to jedyny w swoim rodzaju projekt badawczo – artystyczny, to najnowocześniejsza opowieść o Bogu przejawiającym się w życiu człowieka! Zazdrość – namiętność; miłość – powodzenie; przeznaczenie - ocalenie. Stworzono przedstawienie zanurzone w intensywnym żywiole gry, o wartkiej akcji, rozmaitych i dużych emocjach, pełne dramatyzmu, liryzmu i poczucia humoru. Odsłania się w nim wartości fundamentalne: prawdę, dobro i piękno oraz wartości głęboko ludzkie; trudną wierność, więź rodzinną, rzetelność. To jeden z najstarszych tekstów (pierwszy oryginalny polski dramat!), które brały udział w formowaniu się języka polskiego i teatru. Jego realizacja sceniczna w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomni źródła narodowej kultury - mocy, która pozwoliła naszemu narodowi przetrwać bez państwa, a następnie byt państwowy odzyskać.

  wyszukaj wydarzenie

  Znajdź wydarzenie po słowie

  Pokaż wydarzenia z przedziału

  Pokaż artykuły z przedziału

  REKLAMAB1-POP-RADIO
  Artykuł załadowany: 0.0651 sekundy
  do góry strony