Zamknij

Jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Słoneczny Dom?

11:34, 22.10.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:37, 22.10.2020
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Coraz szerzej mówi się o korzyściach, jakie niesie fotowoltaika dla domu. Polacy chętnie inwestują w ekologiczne i ekonomiczne źródła energii. Technologia ta stała się przystępna głównie dzięki programom wsparcia dla polskich gospodarstw domowych. Dofinansowanie do fotowoltaiki Słoneczny Dom to doskonały przykład, jak w prosty i szybki sposób wyposażyć swoje gospodarstwo domowe we własne źródło energii.

Dofinansowanie do fotowoltaiki Słoneczny Dom – podstawowe informacje

Dotacje do fotowoltaiki są jedną z przyczyn rozwoju OZE w naszym kraju. Technologia ta została uatrakcyjniona głównie dzięki opłacalnym programom dofinansowania w postaci pożyczek na preferencyjnych warunkach spłaty. W efekcie Polska przoduje wśród krajów UE w zakresie sumarycznej mocy instalacji fotowoltaicznych. Jednym z programów, z których aktualnie mogą korzystać Polacy, jest program „Słoneczny Dom”. Zapytaj o to dofinansowanie do fotowoltaiki na www.brewa.pl.

Dofinansowanie fotowoltaiki przez program Słoneczny Dom jest adresowane do inwestorów prywatnych. Polskie gospodarstwa domowe mogą więc skorzystać z jednorazowej dotacji na bardzo atrakcyjnych zasadach. Uzyskana suma w całości pokrywać ma koszty inwestycji – instalacje fotowoltaiczne stają się więc nie tylko w zasięgu przysłowiowego Kowalskiego, ale także mogą być realizowane w sposób szybki i bezproblemowy.

Fot. Szacowane oszczędności dzięki fotowoltaice (Brewa.pl)

Jak działają dotacje do fotowoltaiki w programie Słoneczny Dom?

Wszystko załatwimy z pozycji swojego komputera, bez wychodzenia z domu. Decyzja na dofinansowanie do fotowoltaiki udzielana jest w ciągu 24 h. Słoneczny Dom to program, który cechują jasne warunki i wygodna forma realizacji wsparcia. Po otrzymaniu zgody, środki przelewane są w 30 dni. Kredyt można rozłożyć maksymalnie na 60 miesięcy, przy czym spłata pierwszej raty za panele fotowoltaiczne może zostać przesunięta o 3 miesiące. Nie musimy dysponować wpłatą własną. Instalacja fotowoltaiczna w takich warunkach jest w zasięgu wielu gospodarstw domowych.

Fot. Instalacja fotowoltaiczna z Brewa.pl

Czy warto brać dofinansowanie do fotowoltaiki?

Według brewa.pl nawet do 90% mogą obniżyć się rachunki za energię, jeśli zrezygnujemy z jej pobierania z sieci, a zdecydujemy się na instalacje fotowoltaiczne. Aktualnie czas spłaty dobrze zaprojektowanej instalacji to ok. 6 – 8 lat, po tym czasie gospodarstwo domowe zyskuje tanią i ekologiczną energię na długie lata.

W dobie zmian polityki ekologicznej i energetycznej możliwe są wzrosty taryf, dotkną one również polskie gospodarstwa domowe. W takiej perspektywie ceniona jest niezależność i możliwość samodzielnego wyprodukowania energii na swoje potrzeby. Jest to także zasługa dla środowiska naturalnego – OZE, takie jak fotowoltaika właśnie, daje możliwość zmniejszenia emisji CO2. Jest zatem kilka powodów, dla których instalacje fotowoltaiczne stają się bardzo atrakcyjną alternatywą, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę dofinansowanie do fotowoltaiki w programach jak wyżej opisany Słoneczny Dom.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%