KS Metro na 3. pozycji w lidze! Zwycięstwo z Olsztynem FOTO

13:58, 19.11.2017 Kuba Turowicz Aktualizacja: 19:42, 19.11.2017
Skomentuj KT KT

Po kilku ligowych kolejkach KS Metro Warszawa w czubie tabeli. Ursynowianie pokonali AZS II UWM Olsztyn 3:1 i z bilansem 6 zwycięstw i 3 porażek są na 3. miejscu w lidze. Goście zdominowali początek spotkania, wygrywając pewnie pierwszego seta z 7-punktową przewagą. Metro wyrównało i nie dało sobie wyrwać upragnionego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący gospodarzy - Jakub Skwarek.

KS Metro spotkanie zaczęło niepewnie, oddając inicjatywę przeciwnikom. Później było już tylko lepiej - po pierwszym secie w plecy, trzy kolejne należały do gospodarzy.

- Są w stanie wygrać i mam nadzieję, że w końcu to zrobią. Mamy silny i zdolny zespół, a ja zawsze wierzę w nich do końca. Sądzę, że głód zwycięstwa będzie kluczowy - mówił przed meczem Janek, kibic ursynowskiej ekipy.

W pierwszym secie olsztynianie stale wychodzili na prowadzenie - momentami mieli 7-punktową przewagę - taką różnicą zakończyła się też partia początkowa - Metro przegrało 18:25.

W drugiej części w podstawowym składzie wyszedł Jakub Skwarek. Goście wciąż byli nieustępliwi, ale w pewnym momencie zaczęli popełniać proste błędy, które błyskawicznie wykorzystywali siatkarze Metra. Gospodarze wygrali 25:21, niwelując tym samym początkową stratę.

Trzeci set był twardą i uważną walką - nikt nie chciał popełnić błędu, który mógł dać przeciwnikowi przewagę. Metro przetrwało najtrudniejszy moment i wyszło na prowadzenie, wygrywając całego seta 25:22.

Jakub Skwarek poprowadził gospodarzy do śmielszej gry, która ostatecznie dała zespołowi zwycięstwo. Po asie serwisowym przyjmującego Olsztyn tracił dwa punkty. Wypracowana przewaga spowodowała, że Metro zaczęło grać swobodniej. Po chwili dystans między ekipami wynosił już 5 punktów. Goście posypali się całkowicie w końcówce meczu - trzeciego seta przegrali wysoko - 15:25.

KS Metro Warszawa pewnie wygrywa z AZS II UWM Olsztyn 3:1. Zawodnikiem meczu został Jakub Skwarek. Metro wystąpiło w składzie: Gawryś, Walendzik, Mikołajczak, Janikowski, Sutryk, Witek, Juszt, Skwarek, Sitek, Szczypkowski i Żukowski. Ligowy mecz odbył się w hali Hawajska przy ul. Dereniowej 48.