Młodziczki KS Metro z medalem mistrzostw Polski! "Ten brąz jest pozłacany"

16:09, 13.05.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 16:31, 13.05.2019
Skomentuj KS Metro KS Metro

Młodziczki z siatkarskiego klubu KS Metro Warszawa wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Giżycku. To pierwszy medal w historii młodzieżowej żeńskiej sekcji ursynowskiego klubu.

Fazę grupową podopieczne Dariusza Kopaniaka przeszły jak burza, pokonując wszystkie trzy drużyny ze swoje grupy. Najpierw 2:0 wygrały z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, następnie, także 2:0 z MKS Dwójka Zawiercie. W ostatnim meczu fazy grupowej w tie-breaku (2:1) pokonały SMS Solna Wieliczka. Trzy zwycięstwa dały im awans do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie B, gdzie czekały na nie już zawodniczki #Volley Wrocław, jak się później okazało mistrzynie Polski.

Półfinałowy mecz był zdecydowanie najcięższym dla naszych siatkarek, które mimo prowadzenia w tie-breaku, ostatecznie uległy wrocławiankom 1:2 i nie awansowały do wielkiego finału Mistrzostw Polski młodziczek. Podopiecznym Dariusza Kopaniaka została walka o brąz.

Choć sobotnie półfinałowe spotkanie skończyły o później, nocnej godzinie, w niedzielny poranek były w pełni gotowe do walki o brązowy medal Mistrzostw Polski. Od pierwszej do ostatniej piłki tego decydującego, ostatniego meczu, nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom z Włocławka, że do Warszawy nie zamierzają wracać z pustymi rękoma. Grając bardzo pewnie i kombinacyjnie zwyciężyły 2:0 i stanęły na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski.

- Powiedziałem dziewczynom, że ten brąz jest pozłacany i że jest o wyjątkowej wartości, bo raz, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski dla dziewczęcego KS Metro i dwa, że ten brąz będzie zawsze miał w sobie niewidoczną grawerkę 13:9 z późniejszymi mistrzyniami Polski a dla nas będzie oznaczał, że umieliśmy się po tym przegranym półfinale szybko pozbierać, a to sztuka, która udaje się tylko najlepszym sportowcom. Kto wie może na złoto przyjdzie wkrótce czas za rok, dwa - mówi trener Dariusz Kopaniak.

Brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek, to 14. medal młodzieżowych Mistrzostw Polski w historii klubu z Ursynowa, ale pierwszy w ciągu pięcioletniej historii sekcji żeńskiej KS Metro Warszawa, powstałej w 2014 roku). To piękny prezent na 25-lecie działalności młodzieżowego KS Metro Warszawa, które będziemy obchodzić w grudniu.