SEMP Ursynów po kolejnej ligowej kolejce. Są sukcesy!

08:10, 30.10.2018 Redakcja Haloursynow.pl
Skomentuj KS SEMP KS SEMP

Seniorzy SEMP Ursynów pokonali w meczu ligowym drużynę KS Grom Warszawa, mimo kadrowego osłabienia. Sukcesy odnosiły też młodsze drużyny najprężniejszego klubu piłkarskiego w naszej dzielnicy.

W spotkaniu z silnym przeciwnikiem szansę na pierwszy występ w seniorskiej drużynie dostało 3 juniorów na co dzień występujących w drużynie rocznika 2002: Mateusz Wysokiński, Krzysztof Wingralek i Patryk Wielgosz. Jest to zresztą jeden z głównych celów utrzymania drużyny seniorów w klubie – "ogrywanie" młodych zawodników z Akademii w bardziej wymagających warunkach.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze. SEMP-y spokojnie rozgrywały piłkę od tyłu próbując ja dostarczyć w odpowiednim momencie do napastników. Próby ataków ze strony przeciwnika rozbijały się na linii środkowej bądź linii obrony. W 7. minucie Bartek Gałecki posłał górną piłkę ze środka pola w kierunku bramki przeciwnika. Tam walkę o pozycję z obrońcą Gromu wygrał Paweł Rybak, dopadł do piłki i posłał ją do bramki ponad bramkarzem zmierzającym w kierunku piłki. W dalszej części meczu SEMP również miał przewagę, ale brakowało bramki. Dopiero w 37. minucie Sebastian Drygiel popędził z piłką prawą stroną boiska, i gdy wydawało się, że zbyt długo zwleka z podaniem, posłał piłkę pomiędzy obrońcami do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Rybaka i było 2:0. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie meczu ursynowianie oddali inicjatywę przeciwnikowi. Grom atakował bardzo mocno, zamykając SEMP-a na jego połowie. Przeciwnikom udało się umieścić piłkę w siatce, ale strzelec był na pozycji spalonej. Kolejnych dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku na rzecz SEMP-a nie wykorzystali Paweł Rybak, Sebastian Drygiel i Dominik Szarpak. Wszystko to zemściło się w 77. minucie, kiedy to, w niezbyt groźnej sytuacji, obrońca z Ursynowa podał piłkę do napastnika drużyny przeciwnej, pozwalając mu wyjść sam na sam z bramkarzem. Po płaskim strzale obok interweniującego bramkarza Grom zdobył bramkę kontaktową. Do końca meczu wynik był sprawą otwartą, ale SEMP-owi udało się utrzymać zwycięstwo. Po wygranej z Gromem drużyna z Ursynowa awansowała na 12. miejsce w ligowej tabeli i do pozycji nr 8, gwarantującej utrzymanie w lidze okręgowej, brakuje już tylko 2 punktów.

W młodszych rocznikach też wiele się działo. I to z pozytywnym wynikiem dla drużyn SEMP-a.

W I Lidze Wojewódzkiej U17 warto odnotować pewne zwycięstwo nad drużyną Znicza Pruszków 2:0. Ursynowianie mieli kontrolę nad wydarzeniami na boisku przez cały mecz. W meczach tej drużyny grają zawodnicy nie tylko z rocznika 2002, ale przede wszystkim Ci z rocznika 2003. A w tym meczu swoją szansę dostało także dwóch zawodników z rocznika 2004.

W Lidze Okręgowej U16 udało się zaledwie zremisować z silną drużyną Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W meczu było mnóstwo bramkowych sytuacji, ale zawiodła skuteczność. W U15 12 kolejka gier zakończyła się dla naszych zawodników zwycięstwem nad zespołem z Grójca 3:1.

- To dobra prognoza bo już za tydzień najważniejszy mecz w sezonie na bardzo trudnym terenie w Radomiu z miejscowym Radomiakiem - mówi trener Patryk Larkowski z KS SEMP.

W roczniku 2005, SEMP grający w mazowieckiej Ekstralidze zremisował 3:3 z drużyną Radomiaka Radom. Do przerwy prowadzili goście, którzy w akcji pierwszej połowy po rzucie rożnym skierowali piłkę do bramki. Odpowiedź SEMP-ów nadeszła już w pierwszej minucie drugiej połowy, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Mateusz Paradowski. Chwilę później udało się wyjść na prowadzenie po bramce Mateusza Bojdzińskiego. Radomiak w końcówce meczu zdołał wyrównać, ponownie skutecznie egzekwując rzut rożny. W ostatniej minucie spotkania dośrodkowanie na bramkę zamienił zawodnik Radomiaka – reprezentant Polski U14 Marcel Szymański – zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Jednak ursynowianie nie zamierzali się poddawać, w ostatnich sekundach meczu przeprowadzili udaną akcję lewą stroną boiska, po której do pustej bramki trafił Janek Parafianowicz. Po tej akcji sędzia od razu odgwizdał zakończenie tego ciekawego meczu.

Drugi zespół rocznika 2005 pewnie pokonał drugi zespół Znicza Pruszków 5:1. A na listę strzelców wpisali się Słupczyński, Woźniak, Dziurzyński, Dębowski i Wiosna, co pokazuje jak wyrównaną ławkę ma ten zespół.

Z niecodzienną sytuacją mieliśmy do czynienia w rozgrywkach rocznika 2009. Pierwsza drużyna miała pauzę w tej rundzie, ale dwie pozostałe stanęły na wysokości zadania. SEMP II wygrał swoje spotkanie, po kolejnym dobrym meczu. Przeciwnik w pierwszej kwarcie dzielnie stawiał opór, jednak po stracie 5. bramki otworzył się worek goli! Ostatecznie SEMPy strzeliły... 23 bramki tracąc tylko 1. SEMP III złożony z zawodników z rocznika 08 i 09 wygrał kolejne spotkanie tym razem 15:0, dzięki czemu dzielnie kroczy po awans.

W roczniku 2006, SEMP odniósł zwycięstwo nad konstancińską Kosą. Mecz w pierwszej kolejce skończył się pewnym zwycięstwem SEMP-a i wszyscy liczyli na podtrzymanie dobrej passy. Pomimo dość ciężkich warunków, w których łatwo było o błąd lub głupio straconą bramkę, obrona i bramkarze obu drużyny stanęli na wysokości zadania i nie można powiedzieć, że wynik był przypadkowy. Tak jak stan boiska nie przeszkodził obrońcom w poprawnej grze, tak atak obu drużyn stracił wiele na skuteczności, o czym świadczy niska ilość celnych strzałów. Na koniec to jednak zawodnicy SEMP okazali się zwycięzcami, zachowując czyste konto i zdobywając dwa gole z akcji meczowych.

Więcej szczegółów, opisy, wyniki i strzelców bramek na stronie internetowej klubu SEMP Ursynów. A za tydzień wracamy z podsumowaniem kolejnych meczy rundy jesiennej ursynowskich SEMP-ów.