Seniorzy SEMP-a biją Konstancin. Pozostali grali ze zmiennym szczęściem

10:55, 25.10.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:13, 25.10.2018
Skomentuj SEMP SEMP

Kolejny weekend ligowych zmagań organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej za nami. Jak to w sporcie - były i efektowne zwycięstwa i porażki. Cieszą zwycięstwa ursynowskiego SEMP-a, ale i z porażek drużuny mogą się czegoś nauczyć.

Zarządcy obiektu przy Koncertowej, gdzie swoje domowe mecze rozgrywają młodsze drużyny, udało się uporać z postawieniem balonu na boisku, więc zawodnicy SEMP i goście rozgrywali mecze w sobotę w komfortowych warunkach, biorąc pod uwagę niesprzyjającą aurę. Starsze drużyny w swoich meczach domowych podejmowały przeciwników, jak zwykle, w różnych miejscach Warszawy.

W sobotni wieczór, 20 października SEMP podejmował, na „swoim” boisku w Ursusie, KS Konstancin. Biorąc pod uwagę zdobycz punktową przeciwnika w wymiarze 3, oraz 43 bramki stracone w 11 meczach, powinien być to mecz łatwy do wygrania. Ursynowianie podeszli do niego z należytą koncentracją pamiętając porażkę 0:2 z zeszłego sezonu, kiedy to uznali, że mecz sam się wygra.

Mecz rozpoczął się dla SEMP-ów dość szczęśliwie, gdyż już w 9. minucie objęli prowadzenie. Po jednej z akcji zakończonej strzałem na bramkę, obrońca przeciwników, który chciał zablokować strzał dostał piłką w rękę. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla naszej drużyny, co wywołało duże protesty wśród zawodników drużyny przeciwnej i ich sztabu szkoleniowego. Do piłki ustawionej tuż przed linią pola karnego podszedł Daniel Ludynia i mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu przewaga SEMP-a powiększała się, a w 18. minucie po dośrodkowaniu Wojtka Biadunia z lewego skrzydła bramkę głową na 2:0 zdobył Patryk Kołodziejczyk.

W drugiej ursynowanie oddali inicjatywę na boisku drużynie z Konstancina, wskutek czego piłka częściej przebywała na ich połowie. Gra w drugiej połowie była zdecydowanie ostrzejsza niż w pierwszej. W 75. minucie po „poważnym, rażącym faulu” na Wojtku Biaduniu, zawodnik Konstancina dostał czerwoną kartkę, a zbyt żywiołowo i agresywnie protestujący trener drużyny przeciwnej został odesłany przez sędziego na trybuny. 3 minuty później boisko opuścił kolejny zawodnik z Konstancina po otrzymaniu czerwonej kartki. Grający w dziewiątkę zespół gości przestał być zagrożeniem dla SEMP-a, a w 80. minucie udało się przypieczętować zwycięstwo po bramce strzelonej przez Pawła Rybaka.

W meczu z Konstancinem kolejne minuty na boisku dostał Maciej Niemczyk z rocznika 2001, który debiut w drużynie seniorów zaliczył tydzień temu w meczu z Ursusem.

W ostatnie dwa weekendy klub z Ursynowa cieszył się z przełamania pierwszej drużyny rocznika 2002, która pewnie wygrała najpierw z Wisłą Płock 4:0, a w kolejny weekend z Bronią Radom 7:1. W minionym weekendzie zawodnicy przystępowali do arcyważnego meczu z Kosą Konstancin – obecnym liderem tabeli rozgrywek. Wygrana dawała szansę na zajęcie pierwszego miejsca i dalszą walkę o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Niestety dobra passa została przerwana. Po słabym meczu w wykonaniu obu drużyn, SEMP-y zostały pokonane 2:0.

Mecze rozgrywane przez młodsze roczniki odbywały się ze zmiennym szczęściem.

W roczniku U-15, pierwszej drużynie, udało zaliczyć zwycięstwo nad SPF SABIO Miętne 4:0. Trener Patryk Larkowski podsumował: - Na prowadzenie KS SEMP wyszedł już w 7’ po tym jak rzut karny na bramkę zamienił nasz środkowy pomocnik. Z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła, jednak do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy goście stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji, ale nasi obrońcy stawali na wysokości zadania przerywając akcje przeciwnika. Pod koniec meczu do roboty wzięli się ofensywni zawodnicy strzelając bardzo szybko 3 bramki zamykają wynik spotkania. Pewne zwycięstwo i udany rewanż na zawodnikach SABIO.

Druga drużyna zremisowała z RKS Okęcie 3:3.

W roczniku 2010 SEMP I rywalizował z drużyną KS Wilanów. Gospodarze ustawili bardzo duże boisko, przez co chłopcy na początku mieli problem z przestrzenią. Od drugiej kwarty zaczęli tworzyć sobie dogodne sytuacje i pomimo słabej skuteczności zwyciężyli 10-2.

W roczniku 2009 SEMP-y zanotowały pierwszą porażkę w sezonie 3:4 z UKS 141. Po dwóch kwartach, które niestety nasi zawodnicy przespali, próbowali gonić wynik, jednak po obiciu słupków nie udało się spotkania wygrać. Za to SEMP II strzelał jak szalony wygrywając z ATP 25:00! Po wyniku widać, że drużyna miała bardzo dużą przewagę nad rywalem i zbliżyła się do zdobycia mistrzostwa ligi.

Rocznik 2008, w którym grają trzy drużyny to wyniki SEMP I - AP Brychczy 5:3; SEMP II - ZNICZ II 3:4; UKS PIORUN - SEMP III 4-11.

Więcej szczegółów, opisy, wyniki i strzelców bramek na stronie internetową KS SEMP. A za tydzień wracamy z podsumowaniem kolejnych meczy rundy jesiennej ursynowian!