Siatkarskie Derby Warszawy! KS Metro pokonało MOS Wola Tramwaje Warszawskie

12:32, 22.11.2021 Kamil Witek Aktualizacja: 14:31, 22.11.2021
Skomentuj Anna Klepaczko /LUMIKA /KS Metro Warszawa Anna Klepaczko /LUMIKA /KS Metro Warszawa

Pewne zwycięstwo KS Metro w derbach Warszawy. Drugoligowi siatkarze z Ursynowa bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W drugim secie zdarzyła się niecodzienna sytuacja.

Miniona sobota zdecydowanie należała do zawodników KS Metro Warszawa. Na własnym podwórku, w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej podjęli rywala zza między - MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Ekipa z Woli nie miała szans w starciu z ursynowskimi siatkarzami i przegrała 0:3.

- Mecz całkowicie pod naszą kontrolą, pewne zwycięstwo. Spodziewaliśmy się bardziej zaciętej walki ze strony Woli. Nie wiem, z czego wynika ich dyspozycja. Ale to już problem trenerów MOS – mówi Łukasz Ostrowski, wiceprezes KS Metro.

"Ustawiona" niespodzianka

„Metrowcy” mecz rozpoczęli z przytupem i nie dali rywalom większych szans. Dzięki wyśmienitej postawie ursynowskich siatkarzy pierwszy set zakończył dosyć szybko. Rywale zdobyli w nim zaledwie 13 punktów. Groźniej zrobiło się w drugim. MOS miał już piłkę meczową przy wyniku 25:24. Aż nagle grę przerwali sędziowie.

- To była niespotykana rzecz. Sędziowie dopatrzyli się błędu w ustawieniu Woli na kilka punktów wstecz. Zdecydowali o cofnięciu punktów i ostatecznie wygraliśmy 25:21 – opowiada Ostrowski.

Siatkarze z Woli próbowali jeszcze swoich sił w trzecim secie. Ekipie MOS udało się nawet dogonić „Metrowców”, którzy na początku seta zyskali sporą przewagę. Ale zawodnicy z Ursynowa nie pozwolili już na rozegranie czwartego seta – trzeci skończył się wynikiem 25:23 dla Metra. Tym samym ursynowscy siatkarze odbili sobie nieznaczną przegraną z poprzedniego tygodnia, gdy starli się z liderem grupy – BAS Białystok.

- Do każdego meczu podchodzimy zdeterminowani i przygotowani. Ciężko pracujemy w tygodniu na treningach, co – jak widać – przynosi efekty – podsumował występ „Metrowców” Łukasz Ostrowski.

Dzięki wygranej z Wolą ekipa KS Metro z dorobkiem 15 punktów znajduje się na trzecim miejscu tabeli grupy 2. A już w tę sobotę siatkarze z Ursynowa będą mieli okazję powiększyć swój dorobek. Zmierzą się na wyjeździe z UKS Centrum Augustów, który zajmuje 8. miejsce w tabeli. Natomiast 4 grudnia o godzinie 17, już na własnym parkiecie w hali UCSiR przy Dereniowej „Metrowcy podejmą drużynę UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie.