Stal Rzeszów – czy jest szansa na awans do 1 ligi?

11:45, 03.06.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14:51, 03.06.2022
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Nie ma co się zastanawiać nad wybraniem konkretnego meczu, kiedy wiadomo, że kibicujemy jednej drużynie. Jednak ogromny wybór jaki mamy, chociażby na weekendzie, może wprawić nas w zakłopotanie. Darmowy zakład na start z kodem promocyjnym, zawsze pomoże rozwiązać wszelkie wątpliwości lub ułoży nam tak plan, że nie opuścimy najważniejszych wydarzeń sportowych.

W Polsce nie ma mowy, aby jakakolwiek drużyna piłkarska nie miała, chociażby garstki kibiców. Nie ważne czy to jest najniższy szczebel rozgrywek czy walka o Mistrzostwo Polski. Są też drużyny, które od wielu lat starają się przebić wyżej, ale zawsze po drodze coś pójdzie nie tak. W Rzeszowie, można by rzec, że od zawsze rywalizują ze sobą dwa kluby. Głównie na poziomie kibicowskim, bo tak naprawdę mieszkańcy miasta mimo, że podzieleni to po prostu bardzo pragną emocji oraz rywalizacji z drużynami z wyższych lig.

Stal Rzeszów dokładnie od 28 lat próbuje dostać się do 1 ligi, jednak zawsze coś po drodze szło nie tak. Mimo, dobrego startu sezonu, na jego końcu przegrana kilka razy pod rząd decydowała o tym, że ostatecznie musieli uznać wyższość innych klubów. Resovii udało się dostać na wyższy szczebel i radzi sobie całkiem nieźle. Mimo, że stadion wyremontowano to nadal nie może pomieścić sporej liczby widzów. Dlatego też rozgrywają swoje mecze przy ulicy Hetmańskiej na obiekcie miejskim, ale będącym siedzibą Stali.

Mamy jednak rok 2022, który może okazać się przełomowym dla biało – niebieskich. Są na pierwszym miejscu w tabeli i ostatnia wygrana ze Śląskiem II Wrocław, bardzo ich przybliżyła do awansu. Wcześniejszy mecz z Ruchem Chorzów pokazuje, że warto inwestować w klub. Frekwencja na stadionie wyniosła ponad 8000 tysięcy widzów, co się później okazało trzecią frekwencją w kraju. Prezes Rafał Kalisz, widać, że chce i widać, że mu wychodzi kierowanie klubem. Nie zmieniła się tylko gra zawodników, ale sposób w jaki ZKS zaczął zmianę funkcjonowania. Znacznie poprawiono działania marketingowe. W profesjonalny sposób są kierowane social media, tak aby było w łatwy sposób można było zdobyć najważniejsze informacje o danej sytuacji w drużynie. Dobrze funkcjonuje sklepik, który też może przynieść całkiem niezłe dochody. Wymyślane na nowo gadżety, na pewno spodobają się tym młodszym, jak i starszym kibicom.

Każdy mecz, jest dokładnie opisywany. Możemy śledzić relacje na żywo prowadzoną na Instagramie lub po prostu oglądnąć mecz, jeżeli jest transmisja. Jednym z ważniejszych spotkań Stal rozegra 27 kwietnia u siebie z Hutnikiem Kraków. Jeżeli ZKS wygra to zapewni sobie awans do 1 ligi. Gdyby nie przegrana z Ruchem, to pewnie we Wrocławiu piłkarze świętowaliby sukces. Mecz ze Śląskiem od początku nie układał się jednak po myśli biało – niebieskich. Już w 5 minucie ukarany został Paweł Oleksy. Piotr Głowacki kilkanaście minut później nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwsza połowa kończyła się wynikiem 1:1, gdzie Śląsk zdobył bramkę w 45 minucie. Jednak druga połowa to już inna bajka. Stal pokazała charakter i mimo gry w dziesięciu, zdobyła bramkę decydującą o zwycięstwie. Pozostaje trzymać kciuki, aby mecz z Hutnikiem również okazał się zwycięski. Rzeszów zasługuję na wyższą ligę, a tym bardziej z dwiema drużynami.