Zamknij

Trzy sprawy, o których musisz pamiętać przed zaciągnięciem pożyczki

15:24, 16.02.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 15:33, 16.02.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Jeśli decydujesz się na pożyczkę w parabanku, jest parę kwestii, o których musisz pamiętać, aby podjąć rozsądną decyzję. Przede wszystkim, potrzebujesz informacji związanych z warunkami ofert pożyczki, kryteriów, jakie musisz spełniać oraz dobrej historii kredytowej. Z artykułu dowiesz się, jakich dokładnie informacji potrzebujesz, aby wybrać dla siebie najlepszą pożyczkę.

Dokładne rozpoznanie

Przede wszystkim wybór pożyczkodawcy to bardzo poważna decyzja, do której musisz się porządnie przygotować. W sieci jest mnóstwo źródeł informacji, z których dowiesz się, czym kierować się przy wyborze oferty oraz jak wyszukać te najlepsze, w krótkim czasie. Zacznij na początek od stron internetowych lub nawet blogów pożyczkodawców, gdzie znajdują się bazy wiedzy. Tam dowiesz się, czym różnią się między sobą pożyczki oraz w jaki sposób wybierać i analizować oferty. Następnie skorzystaj z porównywarek cenowych, gdzie znajdziesz wszystkie oferty w jednym miejscu, a co ważniejsze, poszeregujesz je według obranych przez Ciebie kryteriów. Jeśli uzupełnisz wiedzę, a potem znajdziesz na jej podstawie oferty, wówczas będziesz w stanie świadomie podjąć decyzje o wyborze parabanku.

Weryfikacja kryteriów

Jak już wybierzesz ofertę, która Tobie najbardziej odpowiada, musisz sprawdzić, jakie kryteria trzeba spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową. W przeciwieństwie do zwykłych banków, parabanki mają znacznie łagodniejsze wymagania odnośnie udzielania pozytywnych decyzji kredytowych. Przy weryfikacji najczęściej spotkasz się z takimi wymaganiami jak:

  • wiek (18-70 lat),
  • adres zamieszania,
  • polskie obywatelstwo,
  • numer telefonu,
  • numer konta bankowego

Są to najbardziej podstawowe informacje, które musisz udzielić przy wypełnianiu wniosku. Niektóre instytucje ponad to proszą o dokumenty związane ze źródłem dochodów, dotyczy to jednak pożyczek długoterminowych na większe kwoty. Z naszego doświadczenia wynika, że parabanki generalnie niechętnie udzielają pożyczek osobom bardzo młodym, które dopiero weszły w dorosły wiek oraz emerytom. Z tego względu istnieją na rynku dedykowane produkty finansowe, stworzone z myślą o takich osobach.

Dobra historia kredytowa

Historia kredytowa, która podbuduje Twoją wiarygodność, może znacznie ułatwić otrzymanie pożyczki. Przede wszystkich utwierdzasz parabank w przekonaniu, że potrafisz rozsądnie gospodarować swoim budżetem i nawet, jeśli masz inne zobowiązania – spłacasz je systematycznie, w wyznaczonych terminach. Dobra historia kredytowa ma szczególne znaczenie, jeśli decydujesz się na kolejne pożyczki przez telefon, ponieważ może postawić Cię w dobrym świetle podczas weryfikacji. Aby budować historię kredytową, która podbuduje Twoją finansową wiarygodność, najlepiej zacznij od wprowadzania drobnych oszczędności na rzeczach, które nie są całkowicie niezbędne (np. sprzęt elektroniczny, drogie gry komputerowe, wycieczki itp.) Jeśli masz dodatkowe zobowiązania, pilnuj, aby spłacać je w terminie – to może być argument świadczący o Twojej odpowiedzialności.

Aby zwiększyć szanse na utrzymanie dobrej historii kredytowej, możesz oszacować swoją zdolność kredytową, czyli jaką wysokość raty pożyczki jesteś w stanie spłacać. Są na to dwa sposoby:

  • Na kartce papieru rozrysuj tabelkę, w której prawą kolumnę nazwiesz „Przychody” a w lewą – „Koszty”. Różnica kwot pokaże, ile jesteś w stanie przeznaczać pieniędzy na spłatę pożyczki.
  • Kalkulatory na stronach pożyczkodawców. Zawsze możesz udać się na stronę pożyczkodawcy albo do jego oddziału i poprosić o oszacowanie Twojej zdolności kredytowej.

Podsumowanie

Po lekturze tego artykułu wiesz już dokładnie, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję przy wyborze pożyczki. Odpowiednie przygotowanie, połączone ze świadomością wymagań, umożliwi Ci wziąć taką pożyczkę, którą będziesz w stanie spłacić. Dużo osób popełnia błąd, nie weryfikując dokładnie ofert i umów kredytowych, przez co potem nie są w stanie spłacać zobowiązania w terminie. W takim sytuacjach może się okazać, że musisz oddać czasem nawet drugie tyle, niż wyniosła kwota pożyczki. Wiedząc jednak, jak się przygotować do zaciągnięcia pożyczki, wierzymy, że ten scenariusz nie będzie Cię dotyczył. Powodzenia!

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%