Ursynów na drugim miejscu w sporcie szkolnym

18:33, 01.10.2021 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 18:34, 01.10.2021
Skomentuj ŁM ŁM

Ursynów wśród najlepszych w sporcie szkolnym! Zakończyły się rozgrywki 53. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie dzieci i młodzież z naszej dzielnicy mogą pochwalić się sukcesami.

Młodzi sportowcy z Ursynowa podczas rozgrywek WOM zdobyli w sumie 12 medali, dając się wyprzedzić w klasyfikacji łącznej tylko swoim rówieśnikom z Ochoty. Ursynów zdobył 3 złote, 7 srebrnych i 2 brązowe krążki, co dało szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji łącznej nasza dzielnica zgromadziła 365 punktów, co uplasowało ją na drugim miejscu w Warszawie.

To potwierdzenie, że szkoły z Ursynowa mają zajęcia sportowe na wysokim poziomie, a dzieci i młodzież garną się do sportu i rywalizacji.

Wśród podstawówek na drugim miejscu stołecznego podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 303 z Koncertowej, czyli wiodąca w naszej dzielnica placówka o charakterze sportowym. Świetne rezultaty w rozgrywkach osiągała też Szkoła Podstawowa nr 319 z ul. ZWM czy Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 Fundacji Primus z Kabat. Głównie dzięki ich wynikom Ursynów zajął pierwsze miejsce w kategorii rozgrywek dziecięcych.

W kategorii młodzieżowej znów dominowała SP 303 - drugie miejsce w stolicy, dalsze miejsca zajęły SP 336 i SP 16. Sumarycznie Ursynów uplasował się na 3. miejscu w Warszawie w tej kategorii.

Warszawska Olimpiada Młodzieży to także rywalizacja uczniów liceów. Na wysokim 7. miejscu uplasował się ursynowski "Kamyk", 35. był "Kossuth", a 71. Liceum z "Primusa". W sumie wyniki te pozwoliły na 10. lokatę Ursynowa w tej kategorii wiekowej.

Ursynowskie szkoły bardzo dobrze wypadły też w dodatkowej klasyfikacji – podsumowującej wszystkie zawody rozegrane po wprowadzeniu reformy oświaty. Najlepszą szkołą w Warszawie w kategorii „młodzież” okazała się Szkoła Podstawowa nr 303, która zajęła również siódme miejsce w kategorii dzieci. Bardzo dobrze spisały się też ursynowskie szkoły średnie. Liceum nr 70 im. A.Kamińskiego zajęło w „licealiadzie” piąte miejsce, a Liceum nr 63 im. L. Kossutha miejsce siódme.

Puchar dla wicelidera tabeli dzielnicowej odebrał podczas ceremonii zakończenia 53. WOM w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m.st. Warszawy, burmistrz Robert Kempa.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia Zarządu Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego. Z rąk wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej oraz dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Janusza Samela otrzymali je Agnieszka Rek i Piotr Wasilewski, nauczyciele wychowania fizycznego w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. A. Kamińskiego oraz dyrektor tej szkoły Andrzej Woźniak. Wyróżniona została także Ewa Garstecka – pracownik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów.

Podziękowania za wkład pracy przy organizacji 53. WOM otrzymali też nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 303 – Maciej Demich, Krzysztof Pasicki i Patryk Sadlej.