Verva ograła GKS Katowice w Arenie Ursynów. Mecze domowe do odwołania bez publiczności

11:33, 19.10.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:41, 19.10.2020
Skomentuj Verva Warszawa Verva Warszawa

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wróciła na zwycięską ścieżkę. Siatkarze trenera Andrei Anastasiego w meczu 8. kolejki PlusLigi pokonali w Arenie Ursynów 3-1 GKS Katowice.

Obydwie drużyny miały ostatnio problemy związane z koronawirusem. Dla GKS był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej kwarantanną. Drużyna ze stolicy, która powróciła do rywalizacji po blisko miesięcznej przerwie, zagrała po raz drugi w ciągu kilku dni – w czwartek przegrała w Olsztynie z Indykpolem AZS 2:3.

W niedzielę goście wygrali pierwszą odsłonę, ale w kolejnych górą była już ekipa Andrei Anastasiego. W setach warszawiacy pokonali katowiczan 3-1 (21:25, 25:11, 25:22, 25:16). Statuetką MVP spotkania wyróżniony został Piotr Nowakowski. Środkowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zagrał jak na mistrza świata przystało. Zdobył 15 punktów: 7 z ataku (88 proc. skuteczności) i aż 8 blokiem.

Mecz w Arenie Ursynów można było oglądać tylko w transmisji telewizyjnej. Wejście Warszawy do czerwonej strefy uniemożliwiło rozgrywanie meczów z publicznością. Oznacza to, że wszystkie mecze Vervy we własnej hali do odwołania odbywać się będą bez widzów.

- Bardzo żałujemy, ale oczywiście zastosujemy się do wszystkich obostrzeń. Wierzę, że dzięki temu szybciej uda nam się wyjść ze stanu epidemii - mówi Piotr Gacek, dyrektor sportowy klubu.

Skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa: Ángel Trinidad de Haro, Jakub Ziobrowski, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kozłowski, Michał Superlak, Jan Król.

Skład GKS-u Katowice: Jakub Nowosielski, Jakub Jarosz, Jakub Szymański, Kamil Kwasowski, Miłosz Zniszczoł, Emanuel Kohut, Dustin Watten (libero) oraz Wiktor Musiał, Adrian Buchowski, Kamil Drzazga, Dawid Ogórek (libero).