W nowym roku KS Metro wciąż niepokonane. Ursynowski klub wygrał z ekipą z Ozorkowa

11:31, 10.01.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 11:50, 10.01.2022
Skomentuj Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa

Pierwszy noworoczny mecz i pierwsza wygrana ursynowskiego KS Metro Warszawa. “Metrowcy” pewnie pokonali ekipę MKS Bzura Ozorków i są coraz bliżej awansu w tabeli. Jednak przed siatkarzami z Ursynowa do play-offów jeszcze długa i wyboista droga.

Powrót na parkiet II ligi siatkówki po świątecznej przerwie zawodnicy KS Metro Warszawa z pewnością mogą zaliczyć do udanych. W sobotę siatkarze z Ursynowa zmierzyli się na własnym parkiecie z ekipą MKS Bzura Ozorków w pierwszym ligowym meczu w 2022 roku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla drużyny z Ursynowa. Tym samym “Metrowcy” podtrzymali swoją zwycięską passę.

- Wygraliśmy dosyć gładko, ale zawsze jest pierwiastek niepewności przy pierwszym meczu w nowym roku. Graliśmy jeszcze sparing w czasie przerwy, ale ligowe rozgrywki to całkiem co innego. Wykorzystaliśmy jednak ten wolny czas, ostro trenowaliśmy i efekty widać było na parkiecie. 100% mobilizacji - mówi Łukasz Ostrowski, wiceprezes KS Metro Warszawa.

Od samego początku dyktowali warunki spotkania. Pierwszy set ursynowscy siatkarze wygrali 25:22 i z każdym kolejnym pogłębiali swoją przewagę nad rywalem. W drugim nie dali szans ekipie z Ozorkowa przebić bariery 20 punktów, zatrzymując przeciwnika na 19 oczkach. Trzeci (25:17) tylko potwierdził wyśmienitą formę siatkarzy z Ursynowa.

Będzie awans?

Zwycięstwo coraz bardziej przybliża ekipę Metra do gry w play-offach II ligi siatkówki. Jednak by myśleć o awansie, “Metrowcy” muszą znaleźć się w pierwszej dwójce swojej grupy. Do wicelidera - Arki Tempo Chełm - ursynowskim siatkarzom brakuje już tylko jednego punktu, a do pierwszego BAS Białystok 5 punktów.

- Najbliższe 4-5 kolejek będzie przełomowe, jeśli chodzi o awans. Najbliższe spotkanie gramy na wyjeździe z ostatnią w tabeli ekipą ze Starych Babic. To nie oznacza, że będzie to łatwy mecz. W tym sezonie nie ma takich meczów - podkreśla wiceprezes Metra.

Czy ekipa ze Starych Babic rzeczywiście będzie w stanie zaskoczyć ursynowskich siatkarzy? Kibice przekonają się już w sobotę, 15 grudnia. Tydzień później "Metrowców" czeka kolejne, niezwykle ważne spotkanie. W meczu o 6 punktów na własnym parkiecie zagrają z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Wygrana może okazać się kluczowa w walce o awans do play-offów.