Ursynowianka zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata!

Redakcja Haloursynow.plRedakcja Haloursynow.pl 09:57, 14.04.2024 Aktualizacja: 13:09, 15.04.2024
Skomentuj D'Artagnan Ursynów D'Artagnan Ursynów

Najbardziej utytułowana zawodniczka ursynowskiego klubu D'Artagnan w sobotę sięgnęła po najwyższe jak dotąd trofeum. Na Mistrzostwach Świata Kadetów w Rijadzie wywalczyła brązowy medal.

W sobotę na zawodach w Rijadzie rozegrano turniej indywidualny florecistek do lat 17. Natasza Kuś z ursynowskiego D'Artagnan, rozstawiona z numerem 14, w drodze do strefy medalowej pokonała cztery rywalki, a zatrzymała się na półfinale, po porażce z Poliną Wołubujewą 11:15. Startująca pod flagą neutralną Rosjanka w finale uległa Amerykance Jaelyn Liu 7:15.

To pierwszy medal biało-czerwonych w rozgrywanej od piątku imprezie. W Arabii Saudyjskiej o medale walczą zarówno kadeci, jak i juniorzy (do lat 20).  Natasza Kuś, która za półtora miesiąca skończy 17 lat, w tym roku wywalczyła już brązowy medal Mistrzostw Europy kadetów, a drużynowo wraz z koleżankami stanęła na najwyższym stopniu podium tych zawodów.

W stolicy Arabii Saudyjskiej trzeciego dnia mistrzostw, a wiec w niedzielę, rozegrane zostaną jeszcze zawody drużynowe w kategorii do lat 20. W tej konkurencji o medal także walczyć będą reprezentantki D'Artagnan Warszawa Ursynów - Natasza Kuś wraz z Karoliną Żurawską, Amelią Olszewską i Martą Jakubowską.

Klub D'Artagnan działa na Ursynowie już od 30 lat w podstawówce przy Lokajskiego. Szkoła Podstawowa nr 340 od lat wspiera młodych szermierzy, umożliwiając im łączenie treningów szermierczych z nauką poprzez organizację klas sportowych o profilu szermierczym. Zarówno Natasza, jak i jej trener – Dariusz Parzuchowski są absolwentami klas sportowych w tej szkole. Trwa nabór do klubu, a więc wszyscy, którzy chcą iść w ślady Nataszy, mogą rozpocząć swoją wielką przygodę z szermierką!