Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Certyfikat Cambridge kluczem do dobrej pracy

› biznes 24 dni temu    29.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 7 / 86%
A A A
 fot. mat. promocyjne

W dobie globalnego rynku znajomość języka angielskiego traktowana jest przez pracodawców jako jeden z podstawowych wymogów. Okazuje się jednak, że wielu kandydatów ma problem z precyzyjnym określeniem poziomu swoich kompetencji językowych.

Najbardziej powszechnym dziś w Europie systemem opisu umiejętności językowych jest skala CEFR (The Common European Framework of Reference), wyróżniająca sześć poziomów znajomości języka – od A1 (poziom podstawowy) do C2 (poziom pełnej biegłości językowej).

Niezależnie od stosowanej nomenklatury ważne jest jednak, aby w CV wpisywać informacje prawdziwe. Według statystyk aż 80 proc. pracodawców nie wierzy w zapewnienia o poziomie znajomości języka angielskiego, jakie wpisujemy w dokumenty aplikacyjne. Bardzo często zdarza się bowiem, że kandydaci deklarujący znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym nie opanowali go nawet w stopniu elementarnym

mówi Magdalena Rowecka, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE oraz dyrektor szkoły języków obcych T.E. Sokrates na Ursynowie.

Dobry certyfikat do klucz

Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, warto zainwestować w rozpoznawalny certyfikat językowy, który czyni aplikację bardziej przekonującą i zwiększa atrakcyjność kandydata na rynku pracy. Pracodawcy uznają go bowiem za drugą, po rozmowie kwalifikacyjnej, wiarygodną metodę weryfikacji poziomu znajomości języka.

Według badania przeprowadzonego w Polsce dla Cambridge English Language Assessment przez Millward Brown, największe znaczenie znajomości języka angielskiego u kandydatów do pracy podkreślają firmy zagraniczne (87 proc.) oraz zatrudniające ponad 250 pracowników (76 proc.). To właśnie duże firmy w największym stopniu cenią certyfikaty językowe. Dodatkowo, posiadanie certyfikatu zwykle przekłada się na wyższe wynagrodzenie. Co trzeci rekruter przyznaje, że wynagrodzenie osoby posiadającej uznany certyfikat językowy może być wyższe średnio o 16 proc.

Certyfikaty językowe są tym ważniejsze, im wyższe jest stanowisko, o które ubiega się kandydat. Osoby posiadające certyfikaty postrzegane są bowiem jako ambitne, wytrwale dążące do celu i zorientowane na sukces - a to cechy ważne dla każdego pracodawcy.

Jako najbardziej cenione certyfikaty językowe pracodawcy wskazują egzaminy Cambridge English First, Advanced oraz Proficiency (łącznie 76 proc. wskazań), a szczególnie cenią je  firmy z dużych miast (ponad 80 proc.).

Gdzie przygotować się do egzaminu?

Egzaminy Cambridge organizowane są kilka razy w roku w kilku centrach egzaminacyjnych w Warszawie m. in. w British Council, gdzie można zdawać je w tradycyjnej wersji papierowej lub komputerowej, natomiast skutecznie przygotować się do wybranego egzaminu można w autoryzowanych ośrodkach Cambridge Exam Preparation Centres.

Na Ursynowie takim centrum jest Towarzystwo Edukacyjne Sokrates, oferujące kursy egzaminacyjne PET, KET, First, Advanced i Proficiency. Szkoła posiada zespół sprawdzonych nauczycieli specjalizujących się w kursach egzaminacyjnych i osiąga bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów – zarówno wśród młodzieży jak i osób dorosłych. Informacje na ten temat tegorocznej oferty kursów egzaminacyjnych można uzyskać w oddziałach szkoły na Kabatach i Natolinie oraz na jej stronie internetowej tesokrates.com.pl.

Towarzystwo Edukacyjne "Sokrates"

www.tesokrates.com.pl

Szkoła Języków Obcych - Kabaty

Szkoła Języków Obcych - Natolin

(materiał promocyjny) 

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!