II LIGA: Siatkarze Metra z pierwszą wygraną na koncie

12:37, 05.10.2015 Klaudia Ziółkowska Aktualizacja: 14:20, 05.10.2015
Skomentuj KS Metro KS Metro

Siatkarze "Metra Warszawa" okazali się w sobotę lepsi od Huraganu Międzyrzec Podlaski. Zawodnicy ursynowskiego klubu odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze!

Pierwszy mecz seniorów w Augustowie pokazał, że II liga będzie wymagała o wiele większego nakładu sił, niż moża było się tego spodziewać. Podczas meczu inaugurującego zawodnicy przegrali na wyjeździe z UKS Centrum 0-3.

W poprzednim meczu zabrakło ataku i mocnej zagrywki – mówi Mateusz Majcherek, trener drużyny. - Na szczęście w spotkaniu na Ursynowie zdecydowanie poprawiliśmy elementy, których zabrakło w Augustowie.

W ten weekend zawodnicy "Metra" zagrali u siebie z drużyną Huragan Międzyrzec Podlaski. Spotkanie zaczęło się od świetnej zagrywki ursynowian. - Niestety w drugiej części spotkania mieliśmy kilka słabszych momentów, i straciliśmy seta - relacjonuje Majcherek.

W trzeciej odsłonie zawodnicy szli "punkt za punkt", w końcówce siatkarze "Metra" dołożyli kilka punktów zagrywką i wygrali. Ostatni set to seria błędów gości. W całym spotkaniu drużyna z Ursynowa zwyciężyła 3:1 (25-23, 16-25, 25-21, 25-18).

"Metro" zagrało w składzie: Maciej Stępień, Wojciech Łacisz, Damian Studziński, Sebastian Wojtasiak, Mateusz Majcherek, Patryk Piskorz, Andrzej Kubicki (libero) oraz Michał Olasz, Jakub Skwarek.

W najbliższą sobotę, 10 października zawodnicy z Ursynowa zmierzą się w Olsztynie z AZS II. Kolejne sportowe emocje na Hawajskiej już w niedzielę 18 października. Mecz rozpocznie się o 17:00, przeciwnikami drużyny z Ursynowa będzie Czołg AZS UW Warszawa. Zapraszamy do kibicowania!