Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Klimatyczne kolędowanie z Anią Wyszkoni FOTO

› bieżące 10 miesięcy temu    28.12.2016
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. SK

To był bardzo klimatyczny wieczór bożonarodzeniowy! Ania Wyszkoni zaśpiewała dla ursynowian najpiękniejsze polskie kolędy. Oprawa wizualna, artystyczna i aranżacje na długo zapadną w pamięć widzom koncertu.

To z pewnością był jeden z najpiękniejszych koncertów jaki odbył się w ostatnich latach na Ursynowie. W kościele Wniebowstąpienia Pańskiego zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy, za to w jakim wykonaniu! Anna Wyszkoni - była wokalistka zespołu "Łzy", jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek oczarowała publiczność. Klimatyczne wykonania "Cichej nocy", "Lulajże Jezuniu" czy "Mizernej Cichej" jeszcze długo będą wspominane przez słuchaczy. Wokalistka zaprezentowała też nieznaną szerzej kolędę "Wielkie Nieba", której tekst odnaleziono w jednym z kościołów w Szwecji. Jak sama mówiła, ogromnie się cieszy, że to ona może ją śpiewać jako pierwsza w Polsce. 

- Cieszę się, że mogę tu z Wami być, aby pokolędować i aby przedłużyć sobie święta Bożego Narodzenia. Bo to najpiękniejszy czas w roku, czas - chociaż za oknami bardzo zimno - to w naszych sercach robi się bardzo gorąco - wyznała artystka. 

Na koncercie nie zabrakło także bardziej energetycznych kolęd, w nowych aranżacjach. "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w stylu folk i country, zaskakująco zmienna rytmicznie "Przybieżeli do Betlejem" zachwyciły publiczność. Wzruszających momentów było bez liku. Artystka uwodziła publiczność magią swojego głosu, delikatnością i elegancją. To była Ania Wyszkoni w pełnej krasie! Oby kiedyś powróciła na Ursynów także w swoim "świeckim" repertuarze. Na bis artystka zaśpiewała po góralsku "Kolędę dla Ojca Świętego" dedykowaną Janowi Pawłowi II.

Środowy koncert bożonarodzeniowy był piątym z tegorocznego cyklu zorganizowanego przez dzielnicę w ursynowskich kościołach. W poniedziałek wystąpił chór Sound'n'Grace, Beata Bednarz z zespołem oraz sopranistka Marta Wróblewska. We wtorek serca ursynowian podbiła Eleni. Magiczne koncerty świąteczne wrócą za rok, dzielnicy trudno będzie przebić tegoroczne propozycje.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU ANI WYSZKONI

 
Klimatyczne kolędowanie z Anią Wyszkoni FOTO
fot. Sławek Kińczyk
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nie o takie polskie walczyłem
10 miesięcy temu ocena: 64%  5
Dzięki panom Kępie i Ciołko "oficjalne" życie kulturalne dzielnicy przenosi się do kościołów :/
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawdawoczykole
10 miesięcy temu ocena: 20% 4
Po nich można było się tego spodziewać, ale po Guziale, który to rozpoczął? I który w umowie koalicyjnej z PiS zawarł sformułowanie o nienaruszalności interesów parafii?
~ Nie o takie polskie walczyłem
10 miesięcy temu ocena: 70% 3
jakiej umowie koalicyjnej? co ty ćpiesz? kiedyś były imprezy poza kościołami, w najgorszym wypadku przed, a teraz wszystko w kościołach.
~ prawdawoczykole
10 miesięcy temu ocena: 27% 2
Ty chyba zartujesz! Trzy lata temu i wczesiej tez koncerty non stop byly w kosciolach. Nic sie nie zmieniło. Tylko, że Guział to był rzekomo lewica...
~ ~ Nie o takie polskie walczyłem
10 miesięcy temu ocena: 67% 1
odstaw to co bierzesz, serio.