Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

Nowe przystanki autobusowe. Gdzie powstaną?

› bieżące 5 miesięcy temu    17.06.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 67%
A A A
Przystanek w alei KEN powstanie przy pętliPrzystanek w alei KEN powstanie przy pętli fot. Google View

Przy Karczunkowskiej i w alei KEN staną dwa nowe przystanki autobusowe - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Mają ułatwić mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej. To także przymiarki do uruchomienia nowych połączeń.

Pierwszy nowy przystanek na Ursynowie powstanie przy Karczunkowskiej w rejonie Pozytywki. Jeden w kierunku Puławskiej stanie naprzeciwko mennicy, drugi - w kierunku torów - za warsztatem samochodowym. Wokół przystanków powstaną chodniki (w tej chwili ich nie ma), a za skrzyżowaniem z ul. Pozytywki powstanie przejście dla pieszych. W ten sposób ZTM przygotowuje się do zmian w komunikacji w tym rejonie, po wybudowaniu wiaduktu i zakończeniu prac remontowych na pobliskiej linii kolejowej.

Drugi z przystanków powstanie tuż przy... pętli autobusowej na Kabatach, obok Tesco. Zatoka autobusowa o długości ok. 80 metrów wyznaczona zostanie przy wyjeździe z pętli - wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej.

- Potrzebne są dodatkowe przystanki, gdyż istniejąca pętla nie jest w stanie obsługiwać kolejnych autobusów - czytamy w opracowaniu ZTM.

Po zakończeniu budowy ul. Rosnowskiego łączącej Powsin z Kabatami (wg planów nastąpi to w sierpniu), zarządca komunikacji chce uruchomić nowe połączenie autobusowe pomiędzy Ursynowem a Wilanowem. Przystanek w zatoce przy al. KEN będzie wykorzystywany do regularnej obsługi pasażerów, prawdopodobnie będzie przystankiem początkowym. Uruchomienie linii planowane jest na początek przyszłego roku - w tej chwili ZTM prowadzi rozmowy na temat nowego kontraktu na obsługę komunikacji na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, w ramach którego ma jeździć autobus.

Budowa nowych przystanków ma się rozpocząć w sierpniu i zakończyć w ciągu pięciu miesięcy, a więc do grudnia.

ZOBACZ LOKALIZACJE NOWYCH PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH:

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janusz
5 miesięcy temu ocena: 67%  6
Warto zwrócić uwagę, że jedyne inwestycje, któe realizuje burmistrz z PO to deweloperka, deweloperka, i drogi dla deweloperów. Przystanek może się kiedyś przydac, nie zdziwcie się...
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ papierek
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Nie mennica tylko Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. ul. Karczunkowska 30.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miła
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
To jak już musi być to połączenie to ja poproszę o autobus z Kabat do Miasteczko Wilanów. Często tam jeżdżę. A w końcu to połączenie ma być dla ursynowian a nie konstantyńczykow czy górzan kalwaryjskich.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
5 miesięcy temu ocena: 25% 3
Droga Miła, ukrywasz jakieś kompleksy? Nie wiesz, że aglomeracja to system naczyń połączonych? Jak rozumiem nigdy nie wyjechałaś z Warszawy i z Kabat. Rodzina tutaj od lat, groby tutaj od lat, nauka tutaj od żłobka przez przedszkole i podstawówkę tylko tutaj. Ja bym pobierał myto za wjazd na Mokotów od osób z Kabat. A co tam.
~ lukas
5 miesięcy temu ocena: 100% 2
Janek, i tak nie wyżebrasz tych 5 dych. Zwijaj sie.
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Niech wymienia stary, zniszczony przystanek przy metrze Stoklosy na ul.Jastrzebowskiego!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji