Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

Po wypadku w al. KEN: Kiedy będą światła?

› bieżące ponad rok temu    9.06.2014
Agnieszka Pająk-Czech
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Przejście dla pieszych al. KEN/ArtystówPrzejście dla pieszych al. KEN/Artystów fot. Apacz

Przejście dla pieszych w al. KEN na wysokości ul. Artystów jest bardzo niebezpieczne. Od lat mieszkańcy walczą o sygnalizację świetlną. Po dzisiejszym wypadku wstrząśnięci tragedią ludzie znów pytają: kiedy wreszcie staną tu światła?

Radna dzielnicy, Elżbieta Igras od 5 lat prosi Zarząd Dróg Miejskich o instalację sygnalizacji świetlnej.

- W 2009 roku zebrałam aż 600 podpisów pod petycją związaną z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. KEN z ul. Artystów. Kilka interpelacji i ciągłe wizyty w Zarządzie spowodowały chyba, że nie chcą już na mnie patrzeć. W 2011 przesunięto projekt budowy świateł ze względu na brak pieniędzy. Nie poddawałam się w swoich staraniach. To o co zabiegałam, udało się wreszcie wywalczyć. Światła mają tu stanąć. Szkoda tylko, że nie zdążyliśmy przed dzisiejszą tragedią – mówi radna Elżbieta Igras.

- Mieszkam niedaleko tego przejścia. Wraz z sąsiadami jesteśmy wstrząśnięci tym co się dzisiaj stało. To ogromna tragedia – dodaje radna.

ZDM jeszcze w tym roku ma ogłosić przetarg na zintegrowanie sygnalizacji świetlnych wzdłuż al. KEN oraz budowę dodatkowych świateł przy ulicy Artystów.

- Dwa lata temu wymieniliśmy oznakowanie na tym przejściu. W ubiegłym roku zainstalowaliśmy tak zwane kocie oczka, żeby było ono lepiej widoczne dla kierowców. W tym roku miejski inżynier ruchu pozytywnie zaopiniował zmiany w organizacji ruchu wzdłuż al. KEN, w tym budowę sygnalizacji świetlnej przy Artystów – mówi rzecznik ZDM, Adam Sobieraj.

- W przyszłym roku będziemy występować o środki finansowe na ten cel – dodaje Sobieraj.

Przejście dla pieszych na al. KEN przy Artystów nie cieszy się dobrą opinią wśród okolicznych mieszkańców.

- Nie ma dnia, żeby nie dochodziło tu do niebezpiecznych sytuacji. Obawiam się, że to kwestia czasu kiedy dojdzie tu do kolejnej tragedii – mówi jedna z mieszkanek.

Słowa naszej rozmówczyni zdają się potwierdzać statystyki.

W 2007 roku odnotowano tu 1 kolizję, 2008 aż 3 wypadki. W 2009 roku zdarzył się tu 1 wypadek, rok później było ich 2. W wyniku wszystkich wypadków w ciągu 4 lat ucierpiało 6 osób w tym małe dziecko, które jadąc w wózku, zostało potrącone przez samochód. Całe szczęście przeżyło ono wypadek, ale od tej pory jest w stanie wegetacji.

To obrazuje jak bardzo potrzebne są światła przy powyższym przejściu. Miejmy tylko nadzieję, że do czasu instalacji sygnalizacji, nie wydarzy się podobna tragedia jak ta dzisiejsza.

Powiązane

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ autochton
ponad rok temu 12
"W 2011 przesunięto projekt budowy świateł ze względu na brak pieniędzy." Stara śpiewka. Na wały, wałki, lody i przekręty w dzikim kraju POd rządami Parawanu Oligarchów siano się zawsze znajdzie. A to takie umorzenia, ulgi i wakacje podatkowe. A to siakie interpretacje podatkowe "szyte na miarę". A to inne kanty i lewizna... Ale, ale, oby to nie wy tam na Wysokim Ursynowie gremialnie olaliście referendum i pomogliście Bufetowej zostać na zydlu? Gdyby nie wy to dawno zostałaby ona z niego szurnięta i może wreszcie pojawiłaby się wola do zrobienia tam tej sygnalizacji świetlnej. Sami sobie dziękujcie, że was wasi tam rozjeżdżają.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ella z FB
ponad rok temu ocena: 100%  11
Nie chodzi tylko o światła ale też o kulturę jazdy,nie wiele szkół na kursie prawa jazdy ,też uczy żeby bezwzględnie stanąć przed pasami nie tylko jak pieszy już na nich będzie ale też jeżeli stoi by przejść. Ile razy jest tak że zamiast stanąć by człowiek mógł udać się na drugą stronę to jeszcze kierowca przyspiesza,pomijam już właśnie taką sytuację z dzisiejszego wypadku że jeden kierowca stanie a drugi w ogóle nawet tego nie zauważa i jedzie dalej albo gadają przez telefon albo coś innego go zajmuje za wyjątkiem skupienia się na drodze. Temat rzeka
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej z FB
ponad rok temu ocena: 100% 10
Zgadzam się z przedmówczynią. Zadziwia mnie również fakt wielkiej liczby posiadaczy drogich samochód, których nie stać na dobry zestaw głośnomówiący za 150zł...
~ Jacek z FB
ponad rok temu 9
W większości współczesnych średnio wyposażonych aut jest już wbudowany zestaw zo głośnomówiący. Wystarczy sparować telefon przez BT
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 0% 8
Wrecz przeciwnie. Naley wlasnie uczyc kierowców aby absolutnie nieprzepuszczali pieszych stojacych PRZED przejsciem. Zdajemy sobie sprawe, ze to naraza pieszego bardziej. Na drugim pasie kierowca moze nie zauwazyc zamiaru przepuszczenia pieszego. Pieszy zauza zwalniajacy samochodi wchodzi. I tragedia gotowa. Po co tak narazac pieszego. Niech czeka az bedzie pusta droga
~ Mateusz z FB
ponad rok temu ocena: 13%  7
ludzie powariowali odrazu wszedzie swiatel nastawiac heh najlepiej co 15 m
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszczanin
ponad rok temu ocena: 100%  6
To nie jest jedyne przejście dla pieszych, które prosi się o wypadek. Podobnie jest na Dereniowej, Stryjeńskich i w kilku innych miejscach. Teraz mamy możliwość to zmienić, głosując w budżecie partycypacyjnym na projekt, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. http://moto.haloursynow.pl/art... Bardzo mi przykro, że muszę odwoływać się do tej tragedii jako argumentu w sprawie. :(
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 75%  5
Niekontrolowane przejście przez 2 pasy to proszenie się o wypadek.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ursynowiak
ponad rok temu ocena: 100%  4
wystarczyłby próg zwalniający jak na ul. płaskowickiej.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomianowski
ponad rok temu ocena: 0% 3
Próg na KEN to lekkie szaleństwo. Lepiej zamontować normalne światła na przycisk.
~ mw
ponad rok temu ocena: 67%  2
Gratuluje pani radnej efektywnosci dzialania, 6 lat walczy o swiatla z kim? Z Hgw czyli z wlasna partia ?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 0% 1
Z Guziałem?