Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Rusza budowa POW! Jakie utrudnienia dla kierowców?

› bieżące 8 miesięcy temu    27.02.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 47 / 47%
A A A
 fot. SK

Zniknie rondo Krystyny Krahelskiej na skrzyżowaniu alei KEN i Płaskowickiej. Na dojazdach do krzyżówki nie będzie można skręcić w lewo. Na Ursynowie rusza pierwszy etap budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ekipy budowlane pojawią się w rejonie bazarku "Na Dołku" już w najbliższą środę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Astaldi - główny wykonawca ursynowskiego odcinka POW przedstawiły swoje plany dotyczące rozpoczęcia budowy obwodnicy.

- Rozpoczynamy bardzo ważne zadanie, 18,5 km podzielone na trzy części. Będą utrudnienia, bo tych utrudnień nie wyeliminujemy - mówił Marian Gołoś, dyrektor oddziału warszawskiego GDDKiA.

- Mam nadzieję, że przetrwamy te konieczne utrudnienia - dodawał burmistrz Robert Kempa.

Od 1 marca do końca miesiąca utrudnienia w alei KEN będą niewielkie. Na początku drogowcy będą likwidować bowiem rondo Krystyny Krahelskiej oraz rozdziały na dojazdach do skrzyżowania a także montować sygnalizację świetlną.

- Przez pierwsze 30 dni będą trwały także prace związane z przygotowaniem drogi wzdłuż bazarku, omijającej obecne rondo - mówi Mateusz Witczyński z Astaldi.

Ok. 30 marca zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy będą jeździć wschodnią jezdnią alei KEN a dawne rondo (teren budowy) omijać wybudowaną "opaską" przy bazarku. Obowiązywać też będą zakazy skrętu w lewo na wszystkich dojazdach do skrzyżowania alei KEN z Płaskowickiej. Objazdy będą skierowane ulicami: Cynamonową, Gandhi, Stryjeńskich i Belgradzką. Z końcem marca zniknie ulokowany przy bazarku przystanek autobusowy. 

- Te zasady ruchu będą obowiązywały przez półtora roku, do końca budowy tunelu przy al. KEN - dodaje Mateusz Witczyński z Astaldi. Przekop pod pierwszą linią metra ma być zakończony do 10 grudnia 2018 roku. Metro ma cały czas jeździć bez utrudnień - takie są zapisy w kontrakcie. 

- Ale 100% gwarancji nie możemy dać, zawsze może się coś zdarzyć - zastrzega Tomasz Kwieciński, z-ca dyr. warszawskiego oddziału GDDKiA.

Od kwietnia teren po dużej części ronda Krystyny Krahelskiej aż do myjni w stronę Rosoła zostanie ogrodzony - będzie tam się znajdowała tymczasowa baza wykonawcy obwodnicy.

Co z innymi ulicami na Ursynowie? Jakie zmiany zostaną wprowadzone w kolejnych terminach, gdy ruszy budowa na kolejnych odcinkach? Przedstawiciele GDDKiA nie chcieli się wypowiadać na ten temat.

- Dopiero, gdy uzyskamy pozwolenie na budowę na pozostałą część trasy, zorganizujemy spotkania w tej sprawie. Będziemy informować z wyprzedzeniem - mówi Tomasz Kwieciński, z-ca dyr. warszawskiego oddziału GDDKiA. Konkrety mamy poznać w drugim lub trzecim kwartale 2017 roku.

TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ DOCELOWA ORGANIZACJA RUCHU (będzie obowiązywać od końca marca)

+ 22 głosów: 47 (47%) 25 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (53)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ken54
7 miesięcy temu 53
A czy ktos wie, czy planowane jest 'podniesienie' szlabanu, ktory jest na Migdałowej, tak za blokiem al ken 52? Moznaby wtedy łatwiej dojechac od Lanciego do blokow Ken 52, 54, 56.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ico
8 miesięcy temu ocena: 83%  52
Czy może ktoś się orientuje, jak będą uchodzić spaliny z tego tunelu wzdłuż Płaskowickiej? Będą jakieś filtry, czy wyloty wywietrzników będą kierowały spaliny na nasze okna?
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ honda
8 miesięcy temu 51
mają być dwie pionowe wyrzutnie spalin + wentylacja pozioma wjazdy/wyjazdy z tunelu
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 16%  50
A co teraz robi burmistrz wiedząc jakie są plany kierowania ruchu podczas budowy POW? Zwęża dalej DERENIOWĄ.... To teraz sobie wszyscy postoimy w korkach!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rycerz
8 miesięcy temu ocena: 53%  49
Przecież można było zaprojektować wlot do tunelu przed ul Puławską w stronę Ursynowa. Nie potrzeba by było wiaduktu nad Puławską i nie kolidowałoby wtedy z infrastrukturą obecną Ursynowa. Chyba tylko jest ten wiadukt , żeby zaraz górki rozpędzając się wjechać do tunelu. Bez sensu zaprojektowano.
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
8 miesięcy temu ocena: 31%  48
Czy jak robotnicy zajmą odcinek Płaskowickiej od KEN do Rosoła, to będzie można przejść od CYnamonowej do Lanciego (w poprzek Płaskowickiej?)
odpowiedz oceń komentarz 4 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zmartwiony
8 miesięcy temu ocena: 59%  47
Gratuluję wszystkim, teraz cały ruch pójdzie zwężoną Cynamonową...
odpowiedz oceń komentarz 32 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spinel
8 miesięcy temu ocena: 50% 46
Nie sądzę, opłacałoby mi się to tylko jakbym jechał do/z budynków po zachodniej stronie KEN, między Plaskowickiej a Belgradzką. Zatem nie myślę, że zwiększy się jakoś bardzo ruch.
~ Cola
8 miesięcy temu ocena: 57% 45
A nasz genialny burmistrz zrobił tam ścieżki rowerowe.Geniusz.....
~ xyz
8 miesięcy temu ocena: 58%  44
Szkoda tylko, że bazarek na dołku zostanie zlikwidowany przez działania takich osób jak Piotr Skubiszewski... Jako radny 12 lat nic nie zrobił w tej sprawie, a od kiedy przegrał wybory urządza polityczną szopkę, aby jednak go usunąć z tego miejsca
odpowiedz oceń komentarz 35 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
8 miesięcy temu ocena: 47% 43
Bardzo dobrze by było gdyby bazarek został zlikwidowany, ludzie przychodzą na zakupy raz w tygodniu, a syf i brud straszy przez cały tydzień.
oceń komentarz 27 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ken54
8 miesięcy temu ocena: 44% 42
Bardzo dobrze ze zostanie zlikwidowany. Ludzie robia zakupy na nim dwa dni w tygodniu i jest to sobota i niedziela. Przez co w te dwa dni nie ma mowy aby mieszkancy znalezli miejsce do zapatkowania - uwaga - na terenie wokol bloku za ktory placa podatek!
oceń komentarz 24 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lambada
8 miesięcy temu ocena: 47%  41
Autostrada (obwodnica) przez miasto to bezsens.
odpowiedz oceń komentarz 29 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
8 miesięcy temu ocena: 49% 40
a przez co ? przez Radom ?
oceń komentarz 25 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ italiano
8 miesięcy temu ocena: 65% 39
Jest tak jak w latach 50 -tych z paleniem papierosów , jeszcze nikt głośno nie mówił jakie są skutki zanieczyszczonego powietrza. Za 10 -20 lat będzie lament ile to osób zapada na nowotwory. W Warszawie w przeciwieństwie do Krakowa aż 60% zanieczyszczeń produkują samochody. A zapadalność na raka cały czas rośnie . Berlin - Moskwa przez największą sypialnię Polski - arcydzieło !
oceń komentarz 31 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kabaciarz
8 miesięcy temu ocena: 56%  38
Całe szczęście, że nie zwężono ul. Stryjeńskich, przy zwiększonym ruchu samochodowym mógłby być dramat.
odpowiedz oceń komentarz 27 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursus
8 miesięcy temu ocena: 47% 37
Stryjeńskich jest obecnie praktycznie jednopasmowa od Belgradzkiej do Ciszewskiego.
~ qwertyy
8 miesięcy temu ocena: 54% 36
Stryjeńskich praktycznie jednopasmowa od Belgradzkiej do Ciszewskiego to może w Ursusie jest, Ursusie. A na Ursynowie odcinek ulicy Stryjeńskich od Belgradzkiej do Płaskowickiej jest obecnie na szczęście praktycznie dwupasmowy.
~ eit
8 miesięcy temu ocena: 64%  35
to 504 pojedzie prosto Stryjeńskich od Centrum?
odpowiedz oceń komentarz 23 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ seba
8 miesięcy temu ocena: 52%  34
Nareszcie !!! Po 30 latach gadania !!! I na całe szczęście w tunelu, a nie na powierzchni !!!
odpowiedz oceń komentarz 24 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wawrzyniec
8 miesięcy temu ocena: 56%  33
A kiedy ruszają protesty Projektu Ursynów i Kamila Orła? Czy inwestycja zostanie przez nich oprotestowana? Co nic nie zrobią? Jeżeli nie będą protestować to znaczy, że są słabiakami. Myślałem, że to jest poważny ruch oporu, który będzie wszystko oprotestowywał.
odpowiedz oceń komentarz 22 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dv24
8 miesięcy temu ocena: 47% 32
Właśnie PU 16 marca w NOK organizuje spotkanie dla mieszkańców Ursynowa z udziałem przedstawicieli GDDKiA nt. spraw dotyczących budowy POW i zmian komunikacyjnych. Przyjdź ~Wawrzyńcze, ale czy będziesz miał odwagę pokazać swoją twarz?
~ Kaligula
8 miesięcy temu ocena: 54% 31
Mieszkańcy się już na Was poznali panie dronie. Mają dość kołtuństwa, więc bawcie się tam dobrze w swoim gronie ;)
~ Myśliwy
8 miesięcy temu ocena: 50%  30
skoro pod metrem będzie podkop to czemu cały ten cyrk. Do tej pory słyszałem, ze KEN bedzie w 100% przejezdny a utrudnienia miały dotkąc tylko ciąg Stryjeńskich Dereniowa a późne Rosoła. Skąd więc ta koncepcja i czemu to ma trwać tak długo? może ktoś to nam wyjaśni?
odpowiedz oceń komentarz 13 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pp
8 miesięcy temu ocena: 55% 29
Trasa będzie szła pod metrem. Z tego co wiem, drogowcy muszą wykonać wzmocnienia pod tunelem metra. Ten odcinek jest newralgiczny dla inwestycji.
oceń komentarz 12 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ seba
8 miesięcy temu ocena: 45% 28
Przecież będzie przejezdny. I jakim cudem utrudnienia miałyby dotknąć 3 ulic poprzecznych do tunelu a 4 nie ? :)
oceń komentarz 14 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henryk_53r
8 miesięcy temu ocena: 53%  27
Dobrze, że od środy rusza Veturilo. Samochody czas odstawić. Zresztą uważam, że samochody starsze niż 7-8 lat nie powinny w ogóle mieć zgody na wjazd do aglomeracji. Tylko trują bo przeciętny Polak nie wiem co to regularne i dobre serwisowanie auta. Do tego często na Ursynowie mieszkają osoby z Lublina i okolic a pojawiły się w naszej dzielnicy kilka lat temu. Nie chodziły tu do przedszkola, podstawówki. Nie mają tu rodziny.
odpowiedz oceń komentarz 31 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 35% 26
Zdecyduj się trollu rowerowy czy jesteś Henryk czy Wiolka
oceń komentarz 15 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Handryk
8 miesięcy temu ocena: 34% 25
Widzę, że kolega ma duże deficyty.... LB, WPI, TK, WL itp. wszyscy kiedyś do tej Warszawy przyjechali - przecież Ursynów praktycznie w całości jest zasiedlony przez ludzi napływowych - i co z tego?? Człowiek zawsze jest człowiekiem i nie ma znaczenia skąd pochodzi tylko jak się zachowuje i co sobą reprezentuje. Opamiętajmy się... Weź też Henryku _53r pod uwagę, że rejestracja nie do końca mówi o tym, skąd pochodzi użytkownik. Firmy leasingowe rejestrują auta tam, gdzie jest w danym momencie najtaniej i tak, ja przez lata jeździłem na WL'ach, chociaz całe życie mieszkam na Imielinie..... pozdrawiam!
oceń komentarz 10 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawiedliwie
8 miesięcy temu ocena: 50%  24
świetnie.........ciekawe kiedy Burmistrz się połapie, że trzeba uczciwie zarządzić połączenie Pileckiego z Belgradzką .....odwagi
odpowiedz oceń komentarz 17 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cola
8 miesięcy temu ocena: 50% 23
W związku z tym, że wszędzie zwęża chciał autostradę zrobić z Belgradzkiej. Ile rzeczy jeszcze spieprzy na Ursynowie.
~ Monika
8 miesięcy temu ocena: 65%  22
Podziękujcie tym imbecylom od zwężania Dereniowej i Cynamonowej, teraz wszystko zatka się na amen. Hahaha.
odpowiedz oceń komentarz 39 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
8 miesięcy temu ocena: 50% 21
No i dobrze wam tak! Hahaha
~ J23
8 miesięcy temu ocena: 60%  20
Masakra! Autostrada przez środek osiedla!
odpowiedz oceń komentarz 27 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiolka
8 miesięcy temu ocena: 41% 19
W tunelu będzie droga kategorii ekspresowej. Co za naród. Zero precyzji. Tylko ferment i hejt.
oceń komentarz 16 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
8 miesięcy temu ocena: 81% 18
Nazwijmy autostradę parkiem, albo puszczą będzie od razu zdrowsze powietrze ;)
oceń komentarz 17 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 75%  17
No to rowerowi zwolennicy zwężeń przez 1,5roku zafundowali mieszkańcom Cynamonowej skuteczne trucie spalinami z aut stojących w korku... lewoskręt zamiast w KEN zrobią sobie w Dereniową. I dojdą kolejne spaliny.. i nie mówcie że będzie inaczej...
odpowiedz oceń komentarz 56 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
8 miesięcy temu ocena: 41% 16
Chciałbyś. Niestety to nie rowerzyści wymyślili wymianę sygnalizacji na skrzyżowaniach obu tych ulic z Gandhi i takie skrócenie zielonego że korki są już dziś a piesi mają dwukrotne wydłużenie czasu przejścia po przekątnej. A dokładnie to nieudolność kierowców którzy nie potrafią skręcać w lewo bez walenia w siebie zmusiła nasze władze to takiej zmiany przepisów żeby przypadkiem nie musieli się zastanawiać kto ma ierwszeństwo.
oceń komentarz 29 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 60% 15
@Marek - dla Ciebie zawsze kierowcy są i będą najgorsi - chociaż większość rowerzystów nie zna nawet połowy przepisów ruchu drogowego o ile w ogóle je zna... Nie zakłamuj jednak rzeczywistości - wszyscy mówili aby nie wprowadzać zmian przed budową POW ale Wy rowerzyści na czele z p. Wałkuskim i Nawrockim wiecie lepiej. No to teraz będzie lepiej...
oceń komentarz 38 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaligula
8 miesięcy temu ocena: 50% 14
Panie kamilu, a dla pana wszyscy rowerzyści są najgorsi, a prawda jest taka ze połowa z nich powinna stracić prawo jazdy, bo nie znają przepisów. I weź się panie kamilu orlu zachowuj jak mężczyzna, a nie jak baba i przestań sobie gęby ludźmi wycierać.
~ qwertyy
8 miesięcy temu ocena: 63% 13
Cenna uwaga, to prawda, że połowa rowerzystów powinna stracić prawo jazdy. Jesli je w ogóle mają.
oceń komentarz 12 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szary człowiek
8 miesięcy temu ocena: 39% 12
@adamm Wczoraj jechałem sobie Cynamonową. Na niej oczywiście korek. I co widzę? Na wysokości Tesco przejściem dla pieszych statecznie przejeżdża rowerzysta. Z chodnika na chodnik. To po ...uj wymusiliście tam zwężenie jezdni i pas rowerowy? Dla mnie fanatyczni rowerzyści to ZUO...
oceń komentarz 9 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 40% 11
@kaligula - chyba mnie z kimś mylisz. Nigdy nie twierdziłem i nie będę twierdził że kierowcy są święci jednak chociażby pod postacią Policji jest nad nimi kontrola. A jaka jest nad rowerzystami? Jeżdżę rowerem ale mam prawo jazdy i znam przepisy w przeciwieństwie do niektórych rowerzystów. Jedno jednak trzeba jasno powiedzieć - korki które teraz będą po zwężeniach są dziełem w szczególności Pana Wałkuskiego - autora projektu BP i to jemu będziemy za to dziękować.
oceń komentarz 10 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 41% 10
@szary człowiek - chyba coś pomyliłeś - ja jestem za budową dróg (ścieżek) rowerowych przy chodniku a nie zwężaniu jezdni i malowaniu pasów rowerowych na Ursynowie.
oceń komentarz 11 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szary człowiek
8 miesięcy temu ocena: 50% 9
@adamm Faktycznie, nie ten nick wpisałem. Odpowiedź miała iść do Marka.
~ Jarek
8 miesięcy temu ocena: 57%  8
Dobrze, że jeżdżę metrem. Ufff. Będzie się działo! Niezłe zwężenie. Zaraz odezwą się przyspawani do samochodów.
odpowiedz oceń komentarz 32 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mietek
8 miesięcy temu ocena: 65% 7
oby nie, ale zapewne metro też będzie miało wyłączenia/ograniczenia w ruchu, tak jak to bywało na świętokrzyskiej. Jakoś ten tunel muszą wybudować, a drgania generowane przez pociągi metra mogą im to utrudniać. oby nie, ale kto ich tam wie...
oceń komentarz 11 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 42% 6
@Jarek/Czytanie ze zrozumieniem planów - weź się do roboty zamiast trollować pod różnymi nickami.
oceń komentarz 15 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Handryk
8 miesięcy temu ocena: 53% 5
Pojeździsz sobie metrem kolego...... - jak będzie kursowało :)))). przy takiej inwestycji - przynajmniej czasowe - zawieszenie kursowania metra jest nieuniknione :))) bądźmy realistami
oceń komentarz 18 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 31% 4
@Handryk - jaja będą jak będą kursować od centrum do stacji imielin... jakoś nie chce mi się wierzyć że zabezpieczenie przejścia pod tunelem jest w takim stanie który zapewni bezpieczeństwo poruszających się pociągów. Odchylenie główki szyny metra od dopuszczalnej wartości i na bank zamkną metro.
oceń komentarz 8 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji