REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Rada Warszawy, głosami Koalicji Obywatelskiej, wycofała się z przedwyborczej uchwały o 98% i 99% bonifikacie od opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność gruntów, na których znajdują się domy mieszkalne. W przypadku jednorazowej opłaty zniżka sięgnie maksymalnie 60%, a więc tyle samo co uchwalił Sejm w przypadku gruntów należących do skarbu państwa.

  Debata nad uchwałą radnych zamieniła się w awanturę. Radni klubu PiS zarzucali Koalicji Obywatelskiej "zdradę wyborców". 18 października, tuż przed wyborami samorządowymi, na wniosek grupy radnych z PiS i PO, uchwalono bowiem najwyższą możliwą zniżkę dla osób fizycznych lub spółdzielni mieszkaniowych - 98% lub 99%.

  - Dwa miesiące temu wszyscy zagłosowali za bonifikatą 98 i 99%. Wg starej uchwały, jeśli ktoś płaci 250 złotych rocznie za użytkowanie wieczyste, to zapłaci 250 złotych za likwidację użytkowania. A po wejściu w życie dzisiejszej uchwały, gdy mieszkaniec zrobi to w 6. roku zapłaci 23 tysiące złotych. Taki prezent pod choinkę dla warszawiaków! - grzmiał Wiktor Klimiuk z PiS.

  Radni - głosami Koalicji Obywatelskiej - zmienili korzystniejszą uchwałę z października, tłumacząc się "odpowiedzialnością za budżet miasta stołecznego". Przewodnicząca Rady Ewa Malinowska-Grupińska stwierdziła, że przed wyborami "uchwalono wrzutkę" i w październiku "wielokrotnie nawoływała, by tego nie robić".

  - To jest odpowiedzialność za stan finansów miasta i stan społeczności, by miasto miało odpowiednie środki na zaspakajanie potrzeb mieszkańców - argumentował wiceprezydent Robert Soszyński.

  Dodawał, że wprowadzając niższą zniżkę, miasto chce, by "różni użytkownicy wieczyści byli tak samo traktowani". Podawał przykład ulicy Wybrańskiej, gdzie jedna nieruchomość będzie objęta "sejmową" zniżką 60% (prawo użytkowania na gruncie należącym do skarbu państwa), a druga mogłaby być objęta 99% bonifikatą (użytkowanie na miejskim gruncie). 

  - Utrata przychodów miasta jest szacowana w stosunku do zerowej bonifikaty na poziomie 3,5 mld złotych, a w przypadku 60% bonifikaty - 1,8 mld złotych - mówił wiceprezydent Soszyński. 

  Podczas debaty doszło do gorącej wymiany zdań. PiS zarzucało Koalicji Obywatelskiej "zdradę wyborców" i pytało, gdzie jest prezydent Trzaskowski (na sesji byli tylko jego zastępcy). Koalicja odpowiadała, że niższa bonifikata to dokładnie to samo, co uchwalił Sejm większością głosów PiS w ustawie "przekształceniowej".

  - To nie jest tak, że zabieramy cokolwiek ludziom. Mamy do roziwązania katalog cywilizacyjnych wyzwań. Rząd zrzucił odpowiedzialność za walkę ze smogiem, musimy finansować żłobki, bo rząd umywa ręce od tego. Proszę być poważnym i odpowiedzialnym w podejmowaniu decyzji! - mówił Marek Szolc z Nowoczesnej.

  Radny z Ursynowa Michał Szpądrowski z PiS dowodził, że miasto stać jednak na większą zniżkę. Świadczą o tym plany budżetowe na przyszłe lata.

  - Zwiększenie wpływów podatkowych z PIT to w latach 2018-2019 wzrost o 800 mln złotych, a w późniejszych latach o 250 mln. Dobra koniunktura gospodarcza powoduje, że gdybyście państwo utrzymali bonifikatę 98 i 99%, to wpływy do budżetu z podatku PIT, nie mówiąc o CIT, rekompensują ubytki. (...) Wpływy równoważą z nadwyżką tanie uzyskanie własności przez warszawiaków! - mówił radny.

  - Przed wyborami zapowiada się jedno, a kilka dni po objęciu prezydentury przez Rafała Trzaskowskiego mówi się drugie - kwitowali radni PiS. 

  - Czy jakikolwiek wyborca PO miał świadomość, że po wyborach będziecie chcieli go okraść? - pytał Wiktor Klimiuk z PiS.

  Większości radnych te argumenty nie przekonały. Za przyjęciem uchwały zakładającej 60% bonifikaty zagłosowało 38 radnych (KO), przeciw było 19 (PiS i niezrzeszona Monika Jaruzelska).

  Przypomnijmy, zgodnie z ustawą "przekształceniową" 1 stycznia 2019 roku wszyscy użytkownicy wieczyści gruntów pod budynkami mieszkalnymi staną się z mocy prawa ich właścicielami. Wprowadza to ustawa uchwalona 20 lipca 2018 roku przez Sejm. Opłata za dotychczasowe wieczyste stanie się opłatą przekształceniową, wnoszoną przez 20 lat.

  TAK GŁOSOWALI RADNI WS. UCHWAŁY ZMIENIAJĄCEJ BONIKATY ZA PRZEKSZTAŁCENIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 925

  • 48
   BARDZO PRZYDATNY
  • 35
   ZASKOCZONY
  • 39
   PRZYDATNY
  • 20
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 445
   WKURZONY
  • 330
   BRAK SŁÓW

  138Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ojejku jej 138 7 miesięcy temuocena: 78% 

   a taki byl nowoczesny, amerykanski krakowsko-warszawski ' piszcie lepiej na berdyczow !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czosnek 0,20 137 7 miesięcy temuocena: 75% 

   AmerykanCki, przez c. No i ze Wzgórz Golan, czyli swój w Ratuszu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ojejku jej 136 7 miesięcy temu

   albo piszcie do etk

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pisupisu 135 7 miesięcy temuocena: 55% 

   ursynowskie lemingi posluchajcie bohaterki walk o konstutucje rozy thun und ... ktora czeka na zolte kamizelki w warszawie - nuze pod ratusz, na barykady!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hihihi 134 7 miesięcy temuocena: 50% 

   PO = Placic Obywatelu

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SiM 133 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Czyli zostaliśmy lemingowo OSZUKANI przez PO i Trzaskowskiego. Jak oni mogli nam wykręcić ten numer?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAW 132 7 miesięcy temuocena: 39% 

   Pis ich rozegrał jak chciał. Pis zgłosił projekt bonifikaty 98%. Przed wyborami. POwcy co mieli zrobić. Głosowali za. Gdyby Jaki wygrał, utrzymałby bonifikatę. Dlaczego? Bo by dostał kasę z budżetu państwa. Trzaskowski nie dostanie. Wojewoda pisowski może nie ogłosić uchwały, więc ona nie wejdzie. Czyli zostanie 98%. Pis będzie dobry, Trzaskowski zły. Ludzie zachowają pieniądze, Trzaskowski będzie miał dziurę w budżecie. PO zrobiło fatalny błąd, bo przed wyborami mało kogo interesowały sprawy bonifikat - 60, 70 czy 90. Należało odłożyć tę sprawę na po wyborach i wtedy dać 60%. A nie teraz zabierać. 60% procent bonifikaty to dużo. Chciałbym kupić na wolnym rynku plac pod dom z taką bonifikatą. Proste jak pisowski skok na Skoki.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 131 7 miesięcy temuocena: 67% 

   To co oni dziećmi są? Sami się rozegrali. Mogli nie przegłosowywać tego przed wyborami, a i tak Trzasku by wygrał na fali wzburzenia przeciwko dresikowi. Typowy peowski skok na ofe.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arz 130 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Cały akapit propagandy, a wystarczyło napisać krótko "znów winny PiS". Niestety dla (PO)st(KO)muny, tej sprawy nie da się wybronić.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 129 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie głosowałam na PO na szczęście, ale i tak czuję się oszukana. To głosowanie tylko potwierdziło co PO myśli o mieszkańcach Warszawy i Polakach, mają Nas w bardzo "głębokim poważaniu" mówiąc oględnie. Mam jednak pytanie do władz miasta i radnych, jak ta uchwała traktuje zwykłych mieszkańców? Właściciele kamienic mają zapewnioną bonifikatę 80-90, a nawet do 95%? Gdzie równe traktowanie obywateli?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zbig28 128 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Naczytałem się tych komentarzy, oj naczytałem. Prawie 100% przeciwko RT i PO. Nie ma opozycji. A fakty są takie: Wbrew wszelkim sondażom RT wygrał w pierwszej turze! PO ma większość w Radzie Miasta. Na Ursynowie egzotyczna koalicja. Ciekawe, jak głosowaliście w ostatnich wyborach? Teraz płaczecie i czujecie się oszukani? Teraz się obudziliście? Teraz zapowiadacie, że nigdy już nie zagłosujecie na oszustów? Wańkowicz pisał - trzeba dostać w siądźkę, aby wiele rzeczy zrozumieć. Miał rację. To początek zła, siądźka nieraz jeszcze będzie bolała.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bomba 127 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Trzaskowski to gówniarz. Zapłacę mu i całej PO w najbliższych wyborach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 126 7 miesięcy temuocena: 62% 

   A co z tzw. zasiedzeniem. Po 20 latach użytkowania i płacenia należy się własność za darmo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kostka_rosołowa 125 7 miesięcy temuocena: 50% 

   "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" - Alexis de Tocqueville

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony!!! 124 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Oszuści!!! Nigdy nie zagłosuje na PO !!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek z Ursynowa 123 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Mieszkam na tym gruncie 40 lat i płacę za niego. Nie należy do mnie? W takim razie do kogo? Do Trzaskowskiego? W ogóle nie powinno być żadnych opłat, a oni chcą teraz ode mnie 8 tysięcy (jeszcze w październiku 400 zł). W Gdańsku bonifikata 95%

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kwinto 122 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Trzaskowski, ty CIULU, głosowaliśmy na ciebie - teraz Warszawa zagłosuje na PiS ! Schetyna - podziękuj już teraz CIULOWI za głosy oddane przez nas na PiS w następnych wyborach do EU i PL. Partia BYDLAKÓW!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arz 121 7 miesięcy temuocena: 77% 

   W Warszawie na prezydenta wybrano by nawet zdeklarowanego ludożercę, byle zrobić na złość "Kaczorowi".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 120 7 miesięcy temuocena: 56% 

   ZaKODowane Nowośmieszne Platfuchy, Brawo Wy! Zobaczyć minę wyrolowanego przez swoich zaKODowanego Nowośmiesznego Platfucha, bezcenne. Idźcie plujcie się na PiS. Wasze nory, które chcieliście oddać dzieciom i wnukom przejmie rządzone przez waszych miasto, by je zburzyć i w te miejsca wybudować galerie handlowe i biurowce. #WarszawawPO(Trzasku)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J-WI 119 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Czyli PO i Trzaskowski oszukali Warszawiaków! A my na nich głosowaliśmy, a to tylko cwaniaczki z piaskownicy. Co ciekawe nawet Monika Jaruzelska była przeciw temu oszustwu PO!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek1234 118 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Strzał w stopę PO. Pomimo niechęci do PIS na pewno już nie zagłosuję na PO. Oszustwo i splunięcie w twarz warszawiakom, którzy poparli Trzaskowskiego i PO. Ten ruch podważa jakiekolwiek zaufanie do polityków, którzy co innego obiecują przed wyborami a co innego robią po wyborach. Nadzieja w tym, że na kolejne wybory pojawi się jakaś nowa partia w której będą ludzie nie uwikłani w dotychczasowe koterie polityczne. PIS łamie konstytucję, ale przynajmniej nie wycofuje się (co poniektóre pomija) w większości ze swoich obietnic wyborczych a już na pewno nie zmienia na gorsze.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek z Ursynowa 117 7 miesięcy temuocena: 42% 

   A który artykuł konstytucji łamie PiS? Ciekawy jestem. Za to konstytucję złamało PO robiąc skok na Trybunał Konstytucyjny we wrześniu 2015, a poźniej blokując przez 3 miesiące Sejm na przełomie 2016 i 2017 r. za co powinni wylądować w więzieniu. O POlitycznych sędziach łamiących art. 178 konstytucji już nie wspomnę

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KOKO 116 7 miesięcy temuocena: 41% 

   ja kupiłam mieszkanie i grunt z bonifikata 65% to dlaczego inni mają mieć aż 95% zniżki??? jak równo to równo. Wiekszość Polaków wykupywała po 60 zniżkach i niech tak zostanie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1234 115 7 miesięcy temuocena: 71% 

   OJOJOJ... W/g sondaży inteligencja głosuje na peło..właśnie widać..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty Left 114 7 miesięcy temuocena: 74% 

   efektem końcowym będzie podatek katastralny, który okaże się gwoździem do trumny większości Polaków

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kredyt 113 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Co to za numery z tymi bonifikatami. Już raz to przerabialiśmy........ a co z tymi ,którzy kupili z oszczędności i na kredyt bez bonifikat,,,,? Podobno wszyscy są równi ale wydaje się ,że są równi i równiejsi.....? Jeżeli kupno z 98% bonifikatą to zakaz sprzedaży mieszkania przez 20 lat!!!! pozdrawiam

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 112 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Niekoniecznie, ludzie co w latach 90-tych kupowali mieszkanie czy segment na Ursynowie, płacili mniej więcej zbliżoną cenę za 1m2 niezależnie czy było prawo własności grutnu czy też dzierżawa wieczysta. Ponieważ opłaty były minimalne grunt był wyceniany podobnie dla obu form własności. Potem PO zaczęło szukać kasy do pustej kasy miejskiej i podnosić opłaty za dzierżawę, przez 15 lat ci co mają dom na gruncie dzierżawionym zapłacili już masę kasy. Ci co na własnym -nic. Teraz okazuję się że żeby go wykupić muszą zapłacić fortunę chociaż nabywając nieruchomość przed laty zapłacili za niego taką kwotę jak za nabycie wtedy prawa własnosci. Ci ludzie w sumie zapłacą 2 razy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oszukani 111 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Czujemy się oszukani. Jesteście od lat dobrze ustawieni. Zarabiacie krocie. Dla was to grosze, ale już dla waszych pracowników, którzy zarabiają po 2000-2500 na rekę, to już jest wielka suma. Skandal. Ostatnie takie głosowanie było. Ile można wierzyć?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oszukani 110 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Czujemy się oszukani. Jesteście od lat dobrze ustawieni. Zarabiacie krocie. Dla was to grosze, ale już dla waszych pracowników, którzy zarabiają po 2000-2500 na rekę, to już jest wielka suma. Skandal. Ostatnie takie głosowanie było. Ile można wierzyć?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oszukani 109 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Czujemy się oszukani. Jesteście od lat dobrze ustawieni. Zarabiacie krocie. Dla was to grosze, ale już dla waszych pracowników, którzy zarabiają po 2000-2500 na rekę, to już jest wielka suma. Skandal. Ostatnie takie głosowanie było. Ile można wierzyć?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lk 108 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Bolszewicy z pis rozdają nie swoje

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normal 107 7 miesięcy temuocena: 54% 

   A twoje rozdają? Spółdzielcy przez DZIESIĄTKI lat już zapłacili kilka razy za te grunty lemingu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 106 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Dlaczego mnie to nie dziwi?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~samoel 105 7 miesięcy temuocena: 53% 

   i znów czuję się zobligowany do ostrzeżenia, tak jak było w przypadku ćwierć inteligenta i oszusta "za-rafała"!!!!!!! jak na jesieni przyszłego roku dacie sobą nadal manipulować, to zaraz po wyborach zlikwidowane będzie 500+, podniesiony wiek i zajumione pieniądze z ppk, zlikwidowana polska energetyka, co będzie się wiązało z zadłużaniem kraju, bo w końcu skądś ten prąd będzie trzeba kupować i umorzone wszystkie sprawy, w których umoczeni są aparatczycy łyżolstwa, w tym sprawy o wyłudzenie vat-u i ten odzyskany vat budżet będzie zwracał złodziejom!!!!!!!!! gratulacje!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milka 104 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Program PO i czaskowskeigo Obiecac przed wyborami zabrać PO wyborach….

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~samoel 103 7 miesięcy temuocena: 53% 

   i tyle się "namieliście" tej własności!!!!!!!!! a ostrzegałem przed głosowaniem na ćwierć inteligentnego oszusta i malwersanta!!!!!!!!!!! jak spotkam jakiegoś durnego słoika, który "na złość matce odmroził sobie uszy" i jeszcze zaszkodził rdzennym mieszkańcom, to nie ręczę za siebie!!!!!!! i nauczcie się jedznak jeździć po ulicach wawy, bo teraz na każdy wasz błąd będę wzywał gliny i robił fotki!!!!!!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KRÓL KRÓLÓW 102 7 miesięcy temuocena: 85% 

   ZŁODZIEJE SĄ OD ZABIERANIA A NIE DAWANIA!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawianin 101 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Do wszystkich matołów obwiniających słoiki za wybór Czaskowskiego: znam co najmniej kilkunastu rodowitych co na niego niestety głosowali. Nie wierzycie? popytajcie wśród znajomych to się zdziwicie hehe

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~samoel 100 7 miesięcy temuocena: 53% 

   ale to oczywiste, sondaże są manipulacją, ale jednak pewne trendy pokazują!!!!!!!! tyle tylko, że tych złodziei i malwersantów jest zdecydowanie mniej, a to słoiki przywiezione do wawy narobiły gnoju i tylko lać i nie patrzeć!!!!!!!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bony 99 7 miesięcy temuocena: 50% 

   bardzo dobrze powinno być 50% bo mieszkają za darmo to by było sprawiedliwe-brawo tak trzymać

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 98 7 miesięcy temuocena: 61% 

   Jest mi przykro, bo czuje się oszukany. Tak się nie robi. Od zawsze byłem zagorzałym anty-pisowcem bo nie toleruje obłudy, kupowania głosów wyborców, mataczenia i robienia z Polski i Polaków imbecyli. Ale to co teraz zrobili radni z PO zrównuje ich z PISem. A wystarczyło w październiku głodować przeciw ustawie PIS i wytłumaczyć powody takiej decyzji. Ale jeśli wtedy wszystkim taka bonifikata pasowała to taka powinna być. Ale jak rozumiem - chodziło o wybory. Warszawiacy to nie „ciemny lud” co wszystko łyka, wiec dopadniec Was nasza odpoeiedź. Kiedyś na cenzurowanym był dla mnie tylko PIS, a teraz właśnie dołączyli i Państwo. Niemile pozdrawiam

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perspektywa 97 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Chyba jednak łyka. I nie zaprzeczajcie, bo teraz boli i płaczecie, ale za 4 lata zapomnicie i wszystko wybaczycie Rafałowi. Byleby tylko PiS nie rządził. I to dopiero jest smutne

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pisupisu 96 7 miesięcy temuocena: 65% 

   ciesze sie , ze platforma obywatelska wraca do swoich korzeni..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eskimos kłamca 95 7 miesięcy temuocena: 61% 

   No to ponarzekaliście sobie, a teraz konstruktywnie - co zrobić, aby bonifikata była zgodna z obietnicą wyborczą Platformy Obywatelskiej, czyli 98%? Co zrobić, żeby ukarać Platformę za bezczelne oszukanie swoich wyborców? Ja proponuję zaapelować do honoru prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby podał się do dymisji. Jeśli on nie zachowa się honorowo to proponuję zwrócić się do Piotra Guziała, aby wraz z Patrykiem Jakim zorganizował referendum w sprawie odwołania Rafałka. Wpisujcie swoje propozycje.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czosnek 0,20 94 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Hehe, miesiąc rządzą i już nas oszukali. No, ale tego chcieliście. Ja na czosnka nie głosowałem, więc mam prawo krytykować. Ale wy - uszy po sobie i potulnie wykonać!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyno 93 7 miesięcy temuocena: 61% 

   I co teraz PO matołki, zagłosowaliście bardzo dobrze, doić tych mądrali do ostatniej koszuli, niech Trzaskowski puści was w skarpetkach, popieram te działania w 100%

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oszukamy 92 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Ostatni raz na was glosowalem. Oczywiscie na prawych i sprawiedliwych tez nie bede. Ale wam juz nigdy nie zaufam. Oszusci polityczni!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eskimos kłamca 91 7 miesięcy temuocena: 69% 

   No to teraz przyznać się kto głosował na Czosnkowskiego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek z Ursynowa 90 7 miesięcy temuocena: 79% 

   Ustawa sejmowa obowiązuje od lipca i daje samorządowi prawo decyzji, jaka będzie wysokość bonifikaty. No to PO w październiku przed wyborami uchwaliło 98% (np. w Gdańsku jest 95% dla wszystkich), a po wyborach zredukowali ją do 60% (wzrost opłaty z ok. 450 zł do ok. 9000 zł). Wielu ludzi nie będzie stać na wykup. Absolutny skandal

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS 89 7 miesięcy temuocena: 33% 

   powinni ustalić 1% - wszak na KO głosowały "elyty" które to zapewne stać i nie potrzebują jakiś jałmużny od państwa...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystiax 88 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Trzasku z Ursynowa dobrze wie, gdzie pieniedzy szukac "D u bogatych sąsiadów i lemingów co zjedzą każda żabę...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 87 7 miesięcy temuocena: 78% 

   Bardzo mało eleganckie zagranie. Co z tego, że była wrzutka? Można się było wstrzymać od głosowania, powiedzieć, że bonifikaty będą ale wysokość ustali się po wyborach. Za takie zagranie KO może zapłacić w Warszawie BARDZO wysoką cenę (wcale się z tego nie cieszę). Nie ma co porównywać nowych opłat do ustawowych 60% na gruntach skarbu Państwa, bo inne samorządy jakoś uchwalają wyższe bonifikaty. Szkoda, że Rafał Trzaskowski zaczyna prezydenturę od takiej decyzji. Mimo, że to Rada głosowała, to wiadomo, że to decyzja na politycznym szczeblu i on też w niej brał udział. Jedynym wyjściem, która pozwoli wyjść z twarzą, to trzecie głosowanie i ulgi w wysokości 75-85% oraz przeproszenie mieszkańców za pierwsze głosowanie. Ciekawe czy wszyscy radni są zadowoleni, że zostali przymuszeni przez partyjnych decydentów do tak fatalnej manipulacji w kampanii wyborczej?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podatnik 86 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Kolejni oszuści tym razem z KO czyli nadal grana jest komedia pt: POPiS!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 85 7 miesięcy temuocena: 72% 

   I tak się dyma swoich wyborców. Brawo Warszawa! Brawo Wy! A w następnych wyborach wybierzecie znów to samo g...wno.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawa 84 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Słojom to zwisa bo mają swoje 2ha, a tu tylko robiom karierę. Dodatkowo pewłowcy porozdawali wszystkie stołki ludziom z klucza partyjnego. Widać ich radni to miernoty które nie nadają się na burmistrzów - po co się pchali do rad dzielnic?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twist off 83 7 miesięcy temuocena: 89% 

   teraz słoje módlcie się żeby wasz Rafałek nie "przypomniał" sobie że ziemia pod waszymi mieszkaniami , została kiedyś komuś zabrana i jest 140 letni prawowity właściciel

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdasd 82 7 miesięcy temuocena: 11% 

   Ponoć ma już na oku kamienicę na Mokotowskiej :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 81 7 miesięcy temu

   Wasze ulice,nasze kamienice...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 80 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 79 7 miesięcy temuocena: 36% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 78 7 miesięcy temuocena: 70% 

   No to sobie przesrali wszystkie wybory w 2019. Trzaskowski to agent PiS

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 77 7 miesięcy temuocena: 64% 

   niestety, ale masz rację. "Niestety" dla Polski. Co do "agentury PIS" to raczej sie nie zgodzę, raczej wietrzę zwyczajową głupotę. Choc spodziewałam się większej inteligencji. Niemniej, KO ma przesrane.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bim 76 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Partia Oszustow, skad wiec zdziwienie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 75 7 miesięcy temuocena: 76% 

   A gdzie był bo go nie było w czasie głosowania ten pełen frazesów w gębie Trzaskowski ??? Kur..a jak mu się paliło do wygranej to wiedział gdzie chodzić po ludziach a teraz jak tym ludziom trzeba pomóc to go nie ma !!!!! Frajerzy w tej Warszawce ... PO na swoje życzenie obudzi się w wyborczym szambie !!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Keruj 74 7 miesięcy temuocena: 59% 

   U nas nie chcą dać bonifikaty więc dlaczego warszawka ma mieć takie wysokie ?????? W czym śą lepsi niż reszta Polski

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 73 7 miesięcy temuocena: 31% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 72 7 miesięcy temuocena: 69% 

   do owca: wystarczyłoby, aby po powiedziała przed wyborami że bonifikata będzie wynosić 60% a nie 98/99 %. Tak więc idź się lecz człowieku!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agaaga 71 7 miesięcy temuocena: 76% 

   PO niczego sie nie nauczyla. Przerznie kolejne wybory i odejdzie w niepamiec. Komuchy z PiSu przynajmniej po wygraniu wyborow robia to co obiecali a PO po raz kolejny udowadnia, ze ma gdzies normalnych ludzi. Bardzo to smutne ale nikt juz mnie nie namowo do glosowania na PO

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 70 7 miesięcy temuocena: 64% 

   nie cieszyłabym sie bo długi po PRL (ktora też wypełniała obietnice) splacamy do dziś.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 69 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Witaj Warszawo Ludowa!!! Kiedy wydasz nam nowego Bolka? Brakuje tylko więzień politycznych dla Warszawiaków rządzonej przez PO, zaraz zaraz jeden zarządzający więzieniami politycznymi już tam mieszka, więc mamy już ich zarządcę. Hańba i Kpina, powrót do nazw ulic okupantów Polski. Czekamy tylko na ulicę A.Hitlera lub J.Gobelsa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 68 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Wszyscy politycy od lewa do prawa to jedno wielkie szambo. Kłamcy, złodzieje, i wszystko co najgorsze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 67 7 miesięcy temuocena: 22% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 66 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Wszyscy politycy od lewa do prawa to jedno wielkie szambo. Kłamcy, złodzieje, i wszystko co najgorsze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 65 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Wszyscy politycy od lewa do prawa to jedno wielkie szambo. Kłamcy, złodzieje, i wszystko co najgorsze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 64 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Wszyscy politycy od lewa do prawa to jedno wielkie szambo. Kłamcy, złodzieje, i wszystko co najgorsze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EX 63 7 miesięcy temuocena: 70% 

   W sumie... Tak wybrali... głupi warszawiacy myślą, że są lepsi, a to prawdziwi idioci. Zachowują się jak małe dzieci "na złość matce odgryzę sobie odmrożę sobie uszy". Ich służący miejscy do spanienia ich zachcianek w postaci radnych pluje im w twarz, a oni potulnie nadstawiają drugi policzek i czekają na więcej. Kretyni...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOLO 62 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Jacy Warszawiacy? przecież to zwykła napływowa swołocz, która zameldowała się na Białołękach, Ursusach i Wilanowie. Zamiast pomyśleć, to dała się nabrać na piękne frazesy że "BULWAlY" nad Wisłą to taki ogromny wysiłek architektoniczny ostatniej dekady. To racja: "na złość Matce odmrożę uszy". Pisbolszewia przynajmniej robi co zapowie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 61 7 miesięcy temuocena: 32% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 60 7 miesięcy temuocena: 56% 

   a ty to niby kto? z Grójca przyjechalaś/eś? to won do swojego grajdoła a nie tu warszawiakom wymyslać. Nie twoj dom i nie twój "czaskowski". Jednym slowem, wypi..aj do Opola.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lalka 59 7 miesięcy temuocena: 87% 

   ale ten kto płacił podatek do skarbu państwa , płacił tylko za powierzchnię którą zajmował dom w obrysie plus 50 cm a ci co płacili do urzędu miasta płacili za grunt , który zajmował budynek plus za trawniki, chodniki, parkingi wokół domu= czyli przez lata płacili o wiele więcej

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GG 58 7 miesięcy temuocena: 80% 

   KO straciła mój głos można wiele zrobić przed podjęciem uchwały np zaproponować 80% bonifikaty i przekazać wyliczenia ekonomiczne że to pozwoli na realizację przyszłych budżetów a nie przed wyborami 98% a teraz max 60. OSZUŚCI. Panie Trzaskowski zawiodłem się na Panu już w pierwszych miesiącach "rządów". Wstyd panowie radni.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~men 57 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Szok. Tak sie traci wiarygodność. Praca polityków Platformy ostatnich miesięcy poszła na marne. Bo warszawiacy poczują sie oszukani. Ja też.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hdd 56 7 miesięcy temuocena: 79% 

   trzeba się zbroić idzie wojna a gołymi rekami wiele człowiek nie wywalczy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Macie za swoje 55 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Przychlasty wybrały sobie oszusta na prezydenta i teraz marudzą. Trzeba było zastanowić się przed wyborami. Teraz pozostaje tylko bulić.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 54 7 miesięcy temuocena: 80% 

   To obrzydliwe. Ręce opadają. Kłamstwo w żywe oczy. Super strzał w kolano na koniec przedwyborczego roku. Wyborcy nie zapomną. Nigdy więcej, choćbym nie miał na kogo innego, nie zagłosuję na PO KO i ludzi wywodzących się z tej grupy. Dla zasady. Taki numer nie przejdzie. Nie macie szans w wyborach do Europarlamentu i naszego Parlamentu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Życzliwa 53 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Kiedy wreszcie uregulowanie gruntów na ktorych stoja budynki mieszkalne np Ursynow że nie można ustanowić odrebnej wlasnosci lokalu bo Spółdzielnie np Stokłosy tylko dzierżawią te grunty od miasta. A kredytu hipotecznego bez tego się nie weźmie. A wiec mieszkania nie aprzefa lub za cenę sporo niższą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owca 52 7 miesięcy temuocena: 17% 

   Wystarczyło, aby wcześniej w ustawie PiSowcy wPiSali 98 % bonifikatę - powszechną! Nie 60 %. Nie byłoby teraz jazgotu na swoje niedoróbki. Radni Wa-wy dali też ciała. Spółdzielcom sm typu Alternatyw 4 wiater zawsze w portfel! Dojne owieczki, barany, maluczcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 51 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Macie gnoje to, na co zagłosowaliście.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 50 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Macie gnoje to, na co zagłosowaliście.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kret 49 7 miesięcy temuocena: 78% 

   Głosowałeś na kandydata PO? To teraz płać i płacz. I bądź pewien, że będzie jeszcze gorzej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisowiec z Ursynowa 48 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Ojej ale mi smutno i przykro nad kabacka lemingoza, że Rafalek im sie w buzie smieje. Ale nie martwcie się, na wiosnę Rafał zrobi wam nowa linię autobusowa z Autobusem Różnorodności (tylko podczas biegu do tego autobusu sie nie wywalcie o wory ze smieciami ktorych od 3 tygodni nie zbieral), otworzy hostel dla gejów i urzadzi spektakl Klatwy na Kopie Cwila. Bedziecie mogli na Zbawixie swoim znajomym z wymarzonego Zachodu opowiedziec ze jest swiatowo w tej Warszawie a nie ciagle te wierzby placzace, wiklinowe łapcie, jakies patriotyczne żenady o odzyskaniu niepodleglosci czy wreszcie jakies ulice jakiegos obciachowego Pyjasa, Kaczynskiego czy jakiejs Inki czy co.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hey 47 7 miesięcy temuocena: 87% 

   przeksztalcenie traci sens; ustawa nie miala sensu bo prawo do ustalania bonifikaty dawala samorzadom ; wiec w warszawie jest martwa ustawa bo tylko duren zaakceptuje 60% bonifikaty ; wiec trudn0 kolejne warszawskie zlodziejskie podwyzki wieczystej i droga sądowa, jesli kogos na to stac, wiekszosc nie stac, po 10-15 latach wygrywamy ale za cene obsugi prawnej okolo 10000zl. sąd zwraca około 700 zl po wygranej z gomia

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tp 46 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Ale jaruzelskiemu sprzedali ukradzioną willę za 60 tys

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alejajaalejaja 45 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Nie głosowałem na tych złodziei z PO i teraz mnie to wcale nie dziwi jak i to ze bilety MZK wkrótce zdrożeją o 40%. Dziwi mnie ze wyborcy tego prezydencina sa taaak zaskoczeni. Widziały gały na co głosowały ! Za Rafała hehehe

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbig 44 7 miesięcy temuocena: 59% 

   Od dziś funkcjonuje nowe hasło w krzyżówkach: najgłupsi mieszkańcy Polski; prawidłowa odpowiedź: warszawiacy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twist off 43 7 miesięcy temuocena: 76% 

   to norma - głupcy zagłosowali na swoich oprawców więc czego się spodziewać - naukowo to nazywa się syndrom sztokholmski

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 42 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Jakim cudem temu Klimiukowi z PiS wyszło, że w nowej wersji przy opłacie za użytkowanie w wysokości 250/rok w szóstym roku trzeba będzie zapłacić 23000?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Art 41 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Ja też nie rozumiem. W 6 roku obowiązuje chyba 10% zniżka, a zatem mamy: (100-10)%*20*250 = 0.9*5000 = 4500. Chyba, że coś mieszam, bo nie do końca wiem, jak to wszystko ma być naliczane :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mm 40 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Bo podniesli opłatę ca. 4 razy i masz ok 20tys

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jtbe 39 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Bonifikata co roku jest mniejsza. W pierwszym roku 60%, w drugim 50%, . Nie wiem czy będzie aż 23000 ale z różnych wyliczeń wynika, że to będzie bardzo dużo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BEMOWIANKA 38 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Jestem zszokowana. Tuż przed wyborami, gdy wygrał PIS p. prezydent podpisała kolosalne podwyżki wug na Bemowie ze 150 na 700 zł. W dodatku nakazała opłatę za 8 lat wstecz w wysokosci 3000 zł. Bylismy zszokowani, ale głosowaliśmy na PO. Teraz mieliśmy nic nie płacić. Póżniej bonifikata miała wynieść 95 % ulgi. Teraz 60 %. Dlaczego tak kręcicie ludźmi? Rzeczywiście nie można wam wierzyć. Szkoda, że tak się dzieje. Przestajemy wam wierzyć. I to jest smutne. Wstyd dla PO

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bemowianin 37 7 miesięcy temuocena: 68% 

   bemowianko wstydź sie za siebie, albo głosuj dalej na partię Oszustów

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boczek 36 7 miesięcy temuocena: 33% 

   "Bylismy zszokowani, ale głosowaliśmy na PO" - i tyle w temacie, jak mawia Badura. Frajerami byliście, frajerami umrzecie. Kaczyńskiemu na złość gówna się nażrecie. Róbta tak dalej, łapa w nocnik już wepchnięta. Nie żal mi takich lamusów

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jagha 35 7 miesięcy temuocena: 28% 

   Nie rozumiem ludzi oskarżających Trzaskowskiego i PO, czy Koalicję Obywatelską. Czy wy nie rozumiecie, że jak padły przedwyborcze obietnice, to trzeba je teraz spełnić? Chętnie będziecie korzystać z zapowiedzianych darmowych żłobków, czy dopłaty sto złotych na dziecko na zajęcia pozalekcyjne, prawda? Czy do waszych głów nie dociera, że nie ma nic za darmo? Że ktoś musi za to zapłacić? PiS rozpętał gonitwę przedwyborczych obietnic i żaden kandydat nie wygra, jeśli czegoś nie obieca, proste. To nie są puste słowa, że za spełnianie obietnic zapłacimy my sami. Z drugiej kieszeni. Myślenie nie boli, tylko trzeba wysilić umysł.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawiak 34 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Jakoś umknęło ci, że za 98% bonifikatami głosowało też PO. Mimo takich, a nie innych obietnic wyborczych głosowali za, teraz nagle są przeciw.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GG 33 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Jagha pamiętaj, że my już zapłaciliśmy np deweloperowi a on np gminie za działkę pod mieszkania więc co to za łaska - bonifikata 98% to było sprawiedliwe. A tak przed wyborami za a po dupa. OSZUŚCI PS jetem przeciwnikiem PISu a teraz i KO

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 32 7 miesięcy temuocena: 73% 

   oj naiwna, do "bulu" naiwna Jaghuś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 31 7 miesięcy temuocena: 33% 

   droga ~Jagha, moje dzieci są już po studiach więc uprzejmie w doopie mam "darmowe złobki". I inne "dzieciowe ulgi". Warszawa to NIE TYLKO młodzi rodzice z dziećmi żłobkowo-szkolnymi (jak pan czaskowski, zdziwienie, nie?). A pan czaskowski (na którego też głosowałam, niestety) mógłby uczciwie powiedzieć, że "dam wam darmowe żłobki ale z waszych kieszeni". A nie, że budżet naprawię i takie tam... Tak, że bądź uprzejma (wulgarnie) walic się, ~Jagha. W białych rękawiczkiach- "mylisz się, droga ~Jagha" Wybierz co chcesz, wisi mi to (wulgarnie), w białych rekawiczkach "wybierz co chcesz, jest mi to obojętne".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek z Ursynowa 30 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Kłamcy, oszuści i wydrwigrosze z PO. Nikt nich nie zmuszał do uchwalenia tych 98%. Chcieli rzucić kiełbasę przed wyborami. Teraz mają mieszkańców gdzieś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy Donek 29 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Przecież POwszechnie wiadomym jest że PO to partia oszustów. A cwaniacy warszawiacy tacy yntelygentni że wybrali tych którzy ich okradali poprzednie 8 lat niech płaczą i płacą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawiak 28 7 miesięcy temuocena: 72% 

   W Warszawie to nawet więcej, niż 8 lat - głupota wręcz porażająca.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pisowskie oszołomy 27 7 miesięcy temuocena: 37% 

   i bardzo dobrze! Dlaczego ktoś musi kupić nieruchomość za cenę rynkową i budować dom czy kupić za ciężkie pieniądze, a korzystający z lokali spółdzielczych mają otrzymać własność gruntu za śmieszne pieniądze???? W końcu koszt ten będą mogli sobie uwzględnić w wartości nieruchomości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaa 26 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Jak byś nie wiedział to mieszkania spółdzielcze też mają ceny rynkowe. Co mi po wartości nieruchomości której nie zamierzam sprzedawać.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~awe 25 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Przecież to było do przewidzenia. PO to z założenia partia złodziei więc teraz też to pokazali. Czy rząd czy samorząd, każdy z nich jest kłamcą i myśli jak sobie zrobić dobrze a osoby, które na nich głosowały ma w D...E

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomik 24 7 miesięcy temuocena: 40% 

   I słusznie, dlaczego jedni mają mieć 60%, a drudzy 98%. A tak przy okazji - śmiech ogarnia, gdy pisowcy mówią o dotrzymywaniu wyborczych obietnic.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawiak 23 7 miesięcy temuocena: 72% 

   To porównaj dotrzymywanie obietnic przez PO i PiS. No i jeszcze jedno: mówimy o obietnicach wobec wyborców, a nie te składane cichaczem na cmentarzach Mirom i Zbychom

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aTa 22 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Ha ha ha ha ha ha zaczęło się.I wy im wierzyliście naiwni

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bukszpan 21 7 miesięcy temuocena: 41% 

   A dlaczego warszawiacy mieliby mieć większą zniżkę niż pozostali ? Przecież to PiS podjęło uchwałę o przekształceniu gruntów i wnoszeniu za to opłat.Też przed swoimi wyborami nic nie mówili,że to będą tak ogromne kwoty,które trzeba rozkładać na 20 lat. Podobno wszyscy jesteśmy równi to i płaćmy po równo

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ew 20 7 miesięcy temuocena: 72% 

   pana Trzaskowskiego nie było bo już wyjechał na wycieczkę zagraniczną,teraz ma za co.Kasa jest,biuro turystyczne-największe w Polsce-otwarte dla pana Rafała.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patologia Obywatelska 19 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Głosowali Warszawiacy na PO --- no to macie za swoje :/

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RafalK 18 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Jakie to ma znaczenie. Ludzie i tak zagłosują na PO/KO. PiS nie ma w Warszawie szans.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MZC 17 7 miesięcy temuocena: 74% 

   No to PiS ma kolejną kadencję sejmową jak w banku. Ja w każdym razie na oszustów z KO już nie zagłosuję.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 16 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Słusznie. Głosuj na oszustów i łamaczy prawa z pisu. Na złość mamie odmroź sobie nawet uszy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xman 15 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Popieram. Nie ma nic gorszego niż taka parszywa parad oszustów. Mojego głosu już POKO(T) nie dostanie. Dla ZASADY. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby robić takie numery przed wyborami doeuroparlamentu i do sojemu i senatu. Najlepiej było przeprowadzić referendum ws odwołania Trzaskowskiego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leming 14 7 miesięcy temuocena: 69% 

   PO to mafia rozkradająca Polskę, oszukał po raz n-ty więc jak to mówią chcącemu nie dzieje sie krzywda jeśli tacy oszuści pasują warszawiaką to sami sobie są winni mają co chcieli

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alina_Dziewczyna 13 7 miesięcy temuocena: 36% 

   A ty myślisz, że to ma jakieś znaczenie PO czy PiS? Oni wszyscy nas okradają. Tylko jedni jak widać prosto w pysk, a drudzy pod przykrywką swojej dobroczynności. I "Warszawiaką"? Co to?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jd 12 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Platforma pokazuje swoją twarz. Bardzo bardzo przykre.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawiak 11 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Ja tam nie jestem zaskoczony. Jak ktoś patrzył co wyczyniała koalicja PO/PSL to wiedział, że na nich nie należy głosować. Lemingi wybrały, szkoda, że normalnie myślący ludzie też przez nich oberwą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A o ile sobie przypominam to z trybuny sejmowej padało, że za przekształcenie stawki będą takie same jak były w 2018 roku.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Morę po francusku 9 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Nie wiem kto płaci rocznie 250 zł za wieczyste. Ja płacę 1500. Miałem zapłacić w przyszłym roku 560 po bonifikacie, to teraz zrobiło się z tego 11200. Jedną ustawą dostałem po d..ie 10600 zł więcej do doplacenia. Jedno pytanko oszustów z platformy. Dwa miesiące temu nie wiedzieliscie nic o smogu i budowaniu żłobków? Nagle wam wydatki wyskoczyły? No to krótko - Walcie Się na Ryj.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie_pojde_juz_glosowac 8 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Dokładnie. Uchwalając 98% o niczym nie wiedzieli i pieniędzy było w bród. Teraz już wiedzą i pieniędzy brakuje. Sk....y.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xman 7 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Może trzeba się zebrać i iść pod ratusz? Albo wezwać radnych PIS do uruchomienia procedury referendum ws odwołania Trzaskowskiego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 6 7 miesięcy temuocena: 73% 

   czy naprawdę ktoś uwierzył, że akurat teraz przed wyborami politycy mówią prawdę?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 7 miesięcy temuocena: 50% 

   moze i nie wierzył ale że będą iśc tak na rympał to chyba nikt nie przypuszczal. Przynajmniej nikt z "lemigów", do których też pretenduję, niestety.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 4 7 miesięcy temuocena: 75% 

   czy naprawdę ktoś uwierzył, że akurat teraz przed wyborami politycy mówią prawdę?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uloppp 3 7 miesięcy temuocena: 73% 

   To nie tutaj problem. Ich psim obowiązkiem jest dotrzymywać słowa, bo na tym polega demokracja i wybory. Nie zdziwię się jak ktoś zgłosi to do prokuratury jako oszustwo wyborcze. Nawet gorąco zachęcam do tego pisowskich pieniaczy. Przynajmniej przydadzą się.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~exert 2 7 miesięcy temuocena: 79% 

   Trzaskowski to zwyczajny oszust i krętacz. Warszawa jest aż tak biedna? Skoro 98% to było za dużo to było uchwalić 80%. Więcej niż 60%, ale mnie niż 98%. To byłoby łatwiej wytłumaczyć. Przed wyborami obiecali co innego, a tuż przed wejściem ustawy, kiedy święta tuż tuż i ludzie nie mają do tego głowy, po cichu odwracają kota ogonem. PO to taki samo łajno jak PiS.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 1 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Nie takie samo tylko mega większe!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2576 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO