REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przez pozostawioną samą sobie zieleń w mieszkaniach jest ciemno i zimno - mówi pani Jadwiga

  Przez pozostawioną samą sobie zieleń w mieszkaniach jest ciemno i zimno - mówi pani Jadwiga (SK)

  - Żyjemy tu jak w dżungli - mówią mieszkańcy bloku na Imielinie. Zarasta zaniedbany ogródek przydomowy, drzewa i krzewy sięgają już pierwszego piętra i zasłaniają sąsiadom dostęp do światła dziennego. W mieszkaniach, mimo lata, jest zimno.

  Popularne na Ursynowie ogródki przyblokowe, którymi opiekują się zazwyczaj mieszkańcy parteru, cieszą oko gdy są zadbane. Gdy opiekunowie przestają je pielęgnować, stają się one źródłem problemów. Tak jest w bloku przy Miklaszewskiego.

  Drzewa - dosłownie - "wchodzą" na balkony na pierwszym piętrze. Niegdyś niskie krzewy przeobraziły się 5 metrowe drzewka, a coraz wyższe brzoskwinia oraz kasztan zasłaniają okna, powodując, że lokatorzy nawet w dzień mają w mieszkaniach ciemno i zimno.

  - Wszystkie okna mam na tę dżunglę - wskazuje na dorodne drzewa pani Jadwiga, mieszkanka pierwszego piętra. - U mnie w mieszkaniu jest ciemno i zimno, mimo lata. W połowie czerwca przez to wszystko zachorowałam na nerki, miałam 39 stopni gorączki - mówi lokatorka.

  Małpi gaj pod oknami

  Sąsiad pani Jadwigi, z tego samego piętra, też ma pod oknami dżunglę. - Ten żywopłot od 20 lat jest niepodcinany, efekty widać. Małpi gaj! Skrawka ziemi nie widać - mówi pan Andrzej. - Od dwóch lat, gdy zmarła właścicielka, nikt niczego w tym ogródku nie kosi, ani nie podcina - dodaje mieszkaniec. Zaznacza, że nie jest przeciwnikiem zieleni, ale jej rozrost powinien być pod kontrolą.

  Lokatorzy mówią o pismach, które wysłali do spółdzielni mieszkaniowej. Pierwsze - już 8 lat temu, kolejne trzy w tym roku, gdy zieleń - dzięki dobrej pogodzie - znów wystrzeliła w górę.

  - Przyszedł pan z administracji, interweniował raz, interweniował dwa u obecnego właściciela ogródka. Po tej wizycie sąsiad trochę powyrywał trawy, ale tych krzewów i drzew nikt nie ruszał - mówi pan Andrzej.

  - Boję się, że wilgoć wejdzie do mieszkania, akurat chciałam remont robić - dodaje pani Jadwiga.

  Spółdzielnia pomoże?

  Spółdzielnia "Imielin", która jest administratorem osiedla przyznaje, że z ogródkiem przydomowym przy Miklaszewskiego jest kłopot.

  - Ten ogródek był zadbany, gdy żyła jego właścicielka. Jest spadkobierca, który obiecał, że weźmie się za to. Ale dopiero rozpoczyna rehabilitację po wypadku. Zapowiedział nam, że zrobi wszystko, aby doprowadzić to do porządku. Spółdzielnia na pewno mu w tym pomoże - mówi Tomasz Roślik, wiceprezes SMB "Imielin".

  Jeśli okaże się, że opiekun ogródka nie poradzi sobie z jego uporządkowaniem, spółdzielnia rozważy rozgrodzenie ogródka i przejęcie opieki nad nim przez swoich pracowników. Regulamin porządku domowego w SMB "Imielin" przewiduje taką opcję, w sytuacji gdy opiekun nieodpowiednio dba o zieleń przyblokową.

  Spółdzielnia zamierza też przyjrzeć się ogródkom na swoich osiedlach. Sprawdzić jak mieszkańcy sobie z nimi radzą. Wielu opiekunów, którzy przed laty przejęli odpowiedzialność za zieleń przy blokach, dziś nie ma już sił na jej pielęgnację. W takiej sytuacji ogródek powinien przejąć ktoś inny lub powinien on zostać rozgrodzony.

  - Chcemy uporządkować sytuację ogródków. Sytuacja z Miklaszewskiego dowodzi, że potrzebne są jednolite wytyczne co do prowadzenia tych ogródków - mówi Antoni Pomianowski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej SMB "Imielin".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 186

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 57
   OBOJĘTNY
  • 42
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MZC 26 14 dni temuocena: 100% 

   Proponuję odsłonić rolety i zasłony, zrobi się jaśniej.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~barti 25 22 dni temuocena: 40% 

   Na osiedlu Jary podobnie, wiele lat temu kilka metrów od okien posadzono drzewka, dzisiaj to olbrzymie drzewa dotykają ścian i okien budynku, ściany sinieją od wilgoci, w mieszkaniach ciemno mimo słonecznej pogody i nawet w dzień trzeba świecić światło. Spółdzielnia Jary nic nie robi, by przycinać takie wielkie drzewa. Drzewa, bardzo wysokie powinno się sadzić minimum 20 m od okien. W SMB Jary żyjemy też, jak w dżungli.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolinianka 24 24 dni temuocena: 63% 

   Może sp-nia i spadkobierca pozwolą sąsiadom uporzadkować ten ogródek, żeby zdobił a nie przeszkadzał. Może warto o tym porozmawiać i wspólnie (może wraz z firmą zajmującą się zielenią w sp-ni) szybko to zrobić a nie czekać, aż właściciel odbedzie wszelkie rehabilitacje i inne sprawy. Powodzenia! P.s. Ja mam za oknami następny blok, a wolałabym zieleń.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~halo 23 25 dni temuocena: 93% 

   Pani Jadwiga ma piękny widok z balkonu, którego jej serdecznie zazdroszczę, bo w mojej okolicy niestety posadzono topole, które ze względów bezpieczeństwa trzeba było wyciąć i teraz jest łyso. Drzewa rosły podobnie blisko, były wyższe i faktycznie zasłaniały trochę słońca, przez co w mieszkaniu w chłodne dni bywało zimnawo (jak jest upał, to nie robi różnicy) i również na to trochę sarkałem. Nie na tyle, żeby się żalić, czy walczyć o wycięcie, ale jednak. Teraz drzew nie ma i mam w domu non-stop piekarnik, wszystko się nagrzewa, co w dodatku powoduje że coś (plastikowe okna? farba na balustradzie balkonów?) intensywnie śmierdzi. I działa to tak cały rok. Tak więc radzę Pani Jadwidze docenić to co ma, taka przestroga od sąsiada który był w podobnej sytuacji ;-)

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 22 23 dni temuocena: 50% 

   Jak tylko wytną dżunglę, to Pani Jadwiga będzie się żalić, że było tak dobrze a teraz to ona musi klimę montować a kto to myślał takie pieniądze. xD

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dbm 21 25 dni temuocena: 88% 

   Pytanie czy spółdzielnia rzeczywiście informuje właściciela o skargach. U mnie kiedyś była pani ze spółdzielni, od razu na dzień dobry grożąc odebraniem ogródka, bo żywopłot jest za wysoki (był świeżo przycięty, miał ok 1,5 metra, podobnie jak u sąsiadów). Dopiero po dłuższej rozmowie wyciągnęłam z niej że skarżyli się rodzice dzieci z okolicznej szkoły. Nic wcześniej nam nie przekazano.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IRL 20 25 dni temuocena: 94% 

   Ile ja bym dał za chłodne mieszkanie. I to z balkonem...

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 19 26 dni temuocena: 83% 

   A zobaczcie co się dzieje wokół Ratusza... Chwasty po pas zagłuszyły trawę.. Tak wygląda dominiakowe dbanie o zieleń. Koleś porażka.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franka 18 24 dni temuocena: 100% 

   Ta resztka ziemi porośniętej czymkolwiek - byłaby niezłą łączką kieszonkową, ostatnim kawałkiem ziemi przy zabetonowanym ratuszu , ale jest strasznie rozjeżdżona, ktoś ??? - Czyżby firma obsługująca zieleń wjeżdżała po deszczowych dniach ciężkim sprzętem , żeby pieszo do jedynego kosza ze śmieciami , żeby go opróżnić ? Dziwię się , że jest coraz gorzej. Już nawet latarnie nie świecą wzdłuż parkingu i ścieżki wyjścia z metra do Dereniowej.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maniek 17 26 dni temuocena: 100% 

   Mnie bardziej wpienia ten idiota, który co parę dni wyrzuca z balkonu na trawnik obok pierdylion puszek po piwie i drze ryja z balkonu po nocy. Kiedy tego idiotę ktoś dopadnie za to? zasrany element...

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 16 26 dni temuocena: 76% 

   A u mnie na balkonie w takiej sytuacji to śnieg zalega od kilku lat..

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sfg 15 26 dni temuocena: 67% 

   "Dziękuję Pani Halinie za poparcie. Pani Halina napisała do mnie na priva że to niesprawiedliwe że ktoś mieszka na parterze i nie płaci za windę, a ma swój prywatny ogródek z drzewami, a inni płacą i nie mają. Sprawiedliwie by było że ci z parteru płacą za windę i nie mają ogródka, tak jak wszyscy mieszkańcy po równo." osoby mieszkające na parterze płaca za windę, a mające ogródek sprzątają po sąsiadach rzucających nie powiem co...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irga 14 26 dni temuocena: 77% 

   Też mi problem. "Farelkom" trza grzać latem. Taaa... Na pewno.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 13 26 dni temuocena: 26% 

   Nie powinno być tak że są drzewa przy domach w Ursynowie. Jest dużo drzew w lasach kabackich jak ktoś lubi. Co byście powiedzieli jak wy mielibyście chłodno w lato? Pewnie macie cieplutko, i dlatego macie innych gdzieś. A ludzie w Ursynowie muszą dogrzewać farelkom, a prąd drożeje I produkuje CO2. Oddzielny problem to drzewa przy ścieżkach rowerowych, co wielokrotnie i z sukcesami zgłaszałem. Muszą być wycięte gdyż stwarzają niebezpieczeństwo dla profesjonalnych kolaży, zwłaszcza jak np. matka z wózkiem zajedzie drogę. Miałem taki dylemat wiele razy, uderzyć w twarde drzewo czy wózek, który też jest niebezpieczny bo ma wiele wystających elementów. A decyzję trzeba podjąć w ułamek sekundy. Chroni mnie tylko mój profesjonalizm. Zawsze wybieram wózek. Gdyby nie było drzew nie miałbym takich dylematów., waliłbym w wózek bez myślenia. I nie piszcie że wycięte drzewa się zmarnują, bo można nimi ekolicznie palić w piecu. Nic sie nie zmarnują.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 12 26 dni temuocena: 31% 

   Ludzie w Ursynowie muszą przez drzewa dogrzewać farelkom w lato. Płacą za prąd, i nie stać ich na remont. A nie ma żadnych dopłat z Unii na to. Może jak by były to by się dało. Ale po remoncie trzeba jeszcze więcej dogrzewać farelkom. A bez dogrzewania to może po remoncie zgnić przez drzewa. A wtedy Unia kazałaby oddać dopłatę, jakby zgniło przed upływem 3 lat po rozliczeniu remontu.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 11 26 dni temuocena: 38% 

   Dziękuję Pani Halinie za poparcie. Pani Halina napisała do mnie na priva że to niesprawiedliwe że ktoś mieszka na parterze i nie płaci za windę, a ma swój prywatny ogródek z drzewami, a inni płacą i nie mają. Sprawiedliwie by było że ci z parteru płacą za windę i nie mają ogródka, tak jak wszyscy mieszkańcy po równo.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 10 26 dni temuocena: 40% 

   PS. Proszę nie pluć Pani Halinie na drzwi. To nic nie da (zmieniłem prawdziwe imię Pani Haliny żeby uniemożliwić identyfikację).

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Siąsiad Pani Haliny 9 25 dni temuocena: 33% 

   Panie Wałkoński niech się Pan zajmie swoimi sprawami. Nic Pan nie robi, nic Pan nie zgłosził do budżetu partycycajnego.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 8 25 dni temuocena: 50% 

   Panie Januszu, chyba mnie Pan z kimś pomylił, bo ja zgłosiłem bardzo dobre i potrzebne pomysły. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo Pan jest przeciwko dobrym pomysłom. Na szczęście, organizator przezornie przewidział w regulaminie istnienie takich ludzi jak Pan (żebym nie napisał przeciwników dobrych zmian), i można być tylko za dobrymi pomysłami. Może kiedyś uda się wprowadzić podobny regulamin w całym kraju żebyśmy wszyscy byli za, tacy pozytywni.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 7 22 dni temuocena: 100% 

   jak wypracowanie 10latka ;-)

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. Wałkoński 6 17 dni temu

   :) dokładnie jak 10 latek. To starszy człowiek, podejrzewam że koło 50tki.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fabi 5 26 dni temuocena: 52% 

   Ja Jarach to samo. wiele lat temu kilka metrów od okien posadzono małe drzewka, dzisiaj to olbrzymie drzewa dotykają ścian i okien budynku. W mieszkaniach ciemno mimo słonecznej pogody i cały dzień trzeba świecić światło. Spółdzielnia nic nie robi aby przycinać takie drzewa. Drzewa (wysokie) powinno się sadzić minimum 20 m od okien. Mu też na Jarach (SMB Jary) żyjemy jak w dżungli.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ryży 4 26 dni temuocena: 62% 

   ale problem 1 swiata :D jejku jak życ?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatuś 3 26 dni temuocena: 60% 

   Powinni dziękować facetowi że dają cień wilgoć i są domem dla setek istot

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 26 dni temuocena: 76% 

   Weźcie się w końcu zdecydujcie czy wszystko ma rosnąć jak chce i gdzie chce, czy też jednak trzymamy jakiś porządek. Zaraz przylezą osiedlowa "ekolodzy" płaczący, że na Ursynowie nie ma żadnych drzew, ale ścieżki rowerowe muszą być asfaltowe.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 22 dni temuocena: 100% 

   a jakie mają być inne niż asfaltowe? ot, zagadka

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 1.4015 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020