REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Miejsce, w którym bezdomni się spotykają

  Miejsce, w którym bezdomni się spotykają (AŁ)

  Grupa bezdomnych od kilku lat okupuje najwyższe piętra bloków przy ulicy Hirszfelda. Na 12. piętrze w łączniku między klatkami nie tylko śpią, ale piją alkohol i zostawiają po sobie odchody. Mieszkańcy wielokrotnie wzywali straż miejską, ale problemu się nie pozbyli. Mógłby pomóc w tym monitoring, lecz nie ma kto za to zapłacić.

  Lokatorzy bloków przy Hirszfelda 16 i 18, zwłaszcza zimą, mają niechciane towarzystwo. Nocą zakradają się tam bezdomni mężczyźni. Rozkładają na ostatnim piętrze budynku kartony, jedzą, piją, a rankiem znikają, pozostawiając po sobie niewyobrażalny brud i fetor.

  - Siedzą na 12. piętrze, a smród czuć aż do ósmego. Zaczynają też nas nagabywać. Ostatnio, w drugi dzień świąt, jeden z nich dzwonił do mieszkań o szóstej rano i domagał się jedzenia. Płacę wysoki czynsz i nie chcę czuć się intruzem we własnym bloku - mówi pani Marzena z Hirszfelda 18. 

  Podobne spostrzeżenia mają mieszkańcy sąsiedniego bloku, pod numerem 16. - Też do nas wchodzą. Schody na ostatnim piętrze są tak zasikanie, że plam nie da się usunąć. Zdarzało się, że zostawiali po sobie odchody w reklamówkach. Trudno to opisać, a co dopiero żyć z takimi sąsiadami. Teraz ich nie ma, ale schowali sobie karton, na następne nocowanie - żali się jedna z lokatorek. 

  Mieszkańców zastanawia to, w jaki sposób bezdomni wchodzą do budynków, skoro w każdym z nich zainstalowany jest domofon.

  - Administracja nawet zmieniała nam wielokrotnie kod, ale i to ich nie powstrzymało. Nie wierzę, by ktoś z lokatorów ich wpuszczał, zwłaszcza nocą. Może znają kod, którego używają np. listonosze. Wzywana straż miejska też nie reaguje. Jak widać trzeba szukać innych rozwiązań, najlepiej zamontować monitoring, ale spółdzielnia chce, żebyśmy sami za to zapłacili, a przecież większości mieszkańców na to nie stać - twierdzi pani Marzena. 

  Brak pieniędzy na monitoring

  Kilka miesięcy temu spółdzielnia "Imielin" opracowała nowe kierunki rozwoju i przedstawiła je członkom do akceptacji na walnym zgromadzeniu.

  - Wśród propozycji było zainstalowanie monitoringu wizyjnego z całodobową obsługą i zapewnieniem interwencji w ciągu 7 minut. Koszt na jedno mieszkanie wyniósł 16.80 zł. miesięcznie przez okres trzech lat, ale mieszkańcy się na to nie zgodzili, a my nie mamy innych funduszy z których moglibyśmy to sfinansować - dowiadujemy się w "Imielinie".     

  Mieszkańcom pozostaje zatem pilnować, by nikt nie wpuszczał bezdomnych na klatkę, a jeśli tak się stanie to powiadomić o tym straż miejską.

  - W ciągu ostatnich trzech miesięcy, mieliśmy z ul. Hirszfelda trzy zawiadomienia o przebywaniu na klatce schodowej bezdomnych. W żadnym przypadku zawiadomienie się nie potwierdziło. Dla porównania, w innych dzielnicach lokatorzy danego bloku potrafią do nas dzwonić codziennie z prośbą o pomoc, co w rezulacie przynosi pozytywne skutki - wyjaśnia Sławomir Smyk z stołecznej straży miejskiej.

  Podczas takich interwencji strażnicy podejmują tzw. działania pomocowe. Jeśli bezdomny jest trzeźwy, to nie ma podstaw prawnych do usunięcia go z budynku, jeśli jest pod wpływem alkoholu zostaje odwieziony do izby wytrzeźwień.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 112

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 35
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~massa 25 4 miesiące temuocena: 100% 

   Wiecie skąd oni mają kod do domofonu? A skąd mają ulotkarze? Wystarczy zadzwonić do jakiejś babci i już go masz. Drugim źródłem jest spółdzielnia. W moim bloku w lecie remontowali balkony. Siedzi na balkonie Pan od płytek i wrzeszczy na całe gardło do koleszki na dole: HENIU DAWAJ KUR...A TO WIADRO NA 4 PIĘTRO !! JAK TO KUR...A NIE ZNASZ KODU? DZWONEK POTEM XXXX I ZNOWU DZWONEK KUR.....A. W ten sposób cała ulica już wie jaki jest kod serwisowy do domofonów ELFON nowo zainstalowanych w dużej części osiedla. Pan od płytek dostał kod ze spółdzielni.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 4 miesiące temuocena: 46% 

   W 12 piętrowym wieloklatkowym bloku nie ma kilku facetów ,którzy by spuścili wp....ol brudasom i wygonili ich z WŁASNEGO domu??? Poza tym w dobie domofonów ktoś ich tam musi wpuszczać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus 23 4 miesiące temuocena: 75% 

   Na kabatach robia sobie noclegownie w bankomacie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 22 4 miesiące temuocena: 48% 

   A gdzie mam mieszkać jak mi PiSy emeryturę zabrały! Żona odeszła miesiąc po tym. Dzieci się mnie wstydzą. Z innymi takim jak ja żyjemy życiem koczowników. Otwórzcie swe serca na pozbawionych przez Kaczystowski aparat represji środków do życia euroentuzjastów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 21 4 miesiące temuocena: 18% 

   Nie cierpię PISlamu,ale jeżeli jesteś starym UBekiem,to doczekałeś się sprawiedliwości. Poza tym pomieszkiwać,a zachowywać się jak świnia srając ludziom pod drzwiami ,to trochę co innego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludwik H. 20 4 miesiące temuocena: 43% 

   @Hirszfelda 10 też ostatnio smród się pojawił na klatce

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anarchożul 19 4 miesiące temuocena: 48% 

   Jako anarchista w pełni popieram bezdomnych! Sra... na was wszystkich! Mieszkanie prawem a nie przywilejem!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 18 4 miesiące temuocena: 57% 

   przyjmij ich do siebie. w końcu mieszkanie prawem a nie przywilejem

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 4 miesiące temuocena: 26% 

   śmieciu......weź się do pracy bo NORMALNI ludzie srają na taką patologię jak ty. Niedojda nie radzący sobie w życiu usprawiedliwujący swoje lenistwo jakimś bełkotem o anarchii

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak katolik 16 4 miesiące temuocena: 46% 

   Jan Paweł II ojciec święty nauczał by otworzyć swe serce na głodnych i spragnionych Tak jak nauczał Jezus Chrystus! Jakim bezdusznym bolszewikiem trzeba być by pozwalać głodować bliźniemu? Kto żyje na tym Ursynowie? Na parkingach Mercedesy i inne takie a wy nie macie się czym z głodujących rodakami podzielić? Hańba wam! Oby dusze wasze w piekle się poniewierały!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Natolina 15 4 miesiące temuocena: 55% 

   Oni nie chcą jeść, oni chcą pić %. Nigdy nie trzeźwieją. Ostatni u nas na klatce miał 3 promile. A smród taki, że Polaku katoliku, życzę, żeby na twojej klatce zaparkował. Szybko zmienisz zdanie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 14 4 miesiące temuocena: 50% 

   Twój papież przymykał także oczy na księży zboczków gwałcących małych chłopców. Jaką trzeba być chorą łajzą,żeby tego nie widzieć

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prezes SMB Imielin 13 4 miesiące temuocena: 40% 

   Mieszkańcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce - polecam zakup tzw. batona. Dostanie jeden z drugim przez łeb to dwa razy się zastanowi czy wchdzić na tą klatkę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Carzyca 12 4 miesiące temuocena: 53% 

   Przecież drzwi na klatkę są zamykane na klucz, niestety wchodzą na kod. Tylko skąd go znają? .Duży problem znikąd pomocy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maika 11 4 miesiące temuocena: 44% 

   To może zamykać na klucz drzwi na noc. Chyba każdy ma klucz na klatkę, rozsypać tłuczone szkło na górze, albo puścić jakiegoś psa w typie rottweilera. Jeśli nikt nie jest w stanie pomóc to może jakiś Legionistów poprosić o pomoc : )

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 10 4 miesiące temuocena: 50% 

   to samo dzieje się przy metrze Natolin, w budynkach na ul. Meander. Sam mieszkam na 8 piętrze i niejednokrotnie dzwoniłem na straż miejską i policję. Piją sobie menele w ciągu dnia na pasażu natolińskim, a wieczorem i w nocy przesiadują śpią, załatwiają się na klatkach...masakra! FETOR jest nie do opisania.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mójnick 9 4 miesiące temuocena: 58% 

   Rozumiem i współczuję mieszkańcom ale z drugiej strony 16,80 miesięcznie za spokój to nie jest wysoka opłata.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 8 4 miesiące temuocena: 53% 

   Straż miejska ma obowiązek przyjechać na każde zgłoszenie mieszkańców i jeżeli temeratura na zewnątrz jest dodatnia powinna usunąć z budynku osoby zanieczyszczające przestrzeń i hałasujące. Jeżeli mieszkańcy będą wytrwali to dzwoniąc uparcie i codziennie na policję do straży i do spółdzielni( w szczególności straż miejska) może pozbędą się problemu. Jest to trudne ale nie jest niewykonalne. Jest jeszcze drugi sposób- grupa mężczyzn z budynku idzie na górę wyposażona w odpowiedni sprzęt do rozmawiania z tą chołotą która im smrodzi i się załatwia w bloku gdzie znajdują się ich prywatne mieszkania za ciężko zarobione i nadal utrzymywane czynszem lokale:)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 7 4 miesiące temuocena: 64% 

   Zawsze znajdzie się ktoś komu nie spodoba się naruszanie praw obywatelskich menela. Menele będą imprezować dalej a uczciwego człowieka będą ciągać po sądach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaj 6 4 miesiące temuocena: 67% 

   Mieszkańca nie płacącego czynszu można wyrzucić pod most.Czy bezdomni partycypują w kosztach utrzymania budynku ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mała 5 4 miesiące temuocena: 58% 

   współczuje

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 4 miesiące temuocena: 63% 

   "Jeśli bezdomny jest trzeźwy, to nie ma podstaw prawnych do usunięcia go z budynku" - co za idiotyczne prawo!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 4 miesiące temuocena: 66% 

   Współczuję mieszkańcom bloku. Dopiero jak się coś okropnego wydarzy, wszyscy, którzy natychmiast powinni reagować na prośby mieszkańców bloku będą wymyślać tłumaczenia i obiecywać poprawę . Zasłanianiem się brakiem paragrafów jest niczym innym jak ignorancją i brakiem realnej troski o dobro ludzi. No może gdyby w bloku mieszkał jakiś ursynowski notable to wtedy postrzeganie trudnej sytuacji byłoby nieco inne. A tak...nie moja sprawa, nie ma paragrafu, nie da się....Przykre

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 2 4 miesiące temuocena: 60% 

   Wystarczyłoby żeby prezes SM Imielin tam mieszkał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babcia 1 4 miesiące temuocena: 58% 

   Ba, gdyby J.K. tam mieszkał albo chociaż J. Zieliński :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3162 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020