REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 18:11 komentarzy 8

  (SK)

  Nowa koalicja na Ursynowie zawarta. Koalicja Obywatelska i Otwarty Ursynów oficjalnie potwierdziły podpisanie porozumienia, na podstawie którego będą wspólnie rządzić dzielnicą. - Najważniejsze jest to, że będziemy mogli wspólnie realizować dobry program dla mieszkańców - oświadczyli świeżo upieczeni koalicjanci.

  Osiem punktów liczy załącznik do porozumienia koalicyjnego podpisanego we wtorek po południu przez polityków PO, Nowoczesnej i Otwartego Ursynowa. Dlaczego doszło do tej zaskakującej koalicji?

  - W trakcie kampanii obserwowaliśmy swoje programy i okazało się, że mamy bardzo podobne spojrzenie na rozwój dzielnicy. Dlatego po wyborach usiedliśmy do rozmów, by sprawdzić czy byłaby możliwość zawarcia koalicji. Nasze spotkania trwały w sumie kilkanaście godzin, rozmawialiśmy o programie. Konkluzją jest zawarcie umowy koalicyjnej - mówił Piotr Skubiszewski, przewodniczący Otwartego Ursynowa.

  Okazuje się, że nowym koalicjantom zupełnie nie przeszkadzały wzajemne oskarżenia i spory, które toczyli dzisiejsi polityczni przyjaciele. Otwarty Ursynów w ostatniej kadencji nie szczędził słów krytyki pod adresem zarządu burmistrza Kempy. On sam też nie był dłużny. Jak widać, od nienawiści do miłości droga niedaleka. 

  - Skupiamy się na przyszłości, a nie przeszłości. Mieszkańcy oczekują od nas skupienia się na dialogu i byśmy wokół zgody budowali porozumienie polityczne. Zgoda buduje - przekonywał Skubiszewski.

  Również burmistrz Robert Kempa, odpowiadając na pytanie Haloursynow.pl o zaskakującą zgodę między niedawnymi wrogami politycznymi, stwierdził, że bez problemu przyjmie fakt, że przedstawiciel OU zostanie jego zastępcą. Przypomnijmy ma nim zostać Bartosz Domniak, którego... Kempa w 2015 roku wyrzucił z pracy w urzędzie.

  - Najważniejszą wartością jest Ursynów i to byśmy sprawnie realizowali program. Programy były najbardziej zbliżone do siebie. Możemy mieć różną ocenę wydarzeń historycznych, ale dywagacje o tym, kto komu jaką zrobił przykrość nie ma znaczenia - ocenił Kempa.

  Otwarty Ursynów stwierdził, że nie zmienia zdania w sprawie choćby bazarku "Na Dołku", który był kością niezgody między dzisiejszymi koalicjantami.

  - Bazarek jest ujęty w naszym porozumieniu. Zaznaczyliśmy, że lokalizacja na pętli autobusowej jest lokalizacją tymczasową, a po zakończeniu budowy POW bazarek będzie musiał przeniesiony w inne miejsce. Dodatkowo teren zieleni wzdłuż al. KEN ma pozostać terenem zielonym - mówił Skubiszewski.

  Porozumienie koalicyjne, które od razu rozdano dziennikarzom, liczy osiem punktów programowych.

  • Zieleń i czyste powietrze - m.in. budowa 5 nowych parków, rozbudowa dwóch istniejących, powstanie Ursynów Smog Alertu, utworzenie stanowiska ogrodnika dzielnicowego, audyt zieleni, rekultywacja stawów i jeziorek
  • Ursynów dzielnicą wspierającą rodziny - m.in. wybudowanie szkoły na Kabatach, modernizacje szkół, stworzenie 500 nowych miejsc w żłobkach i 600 w przedszkolach, 
  • Ursynów lepszej infrastruktury i mobilności - m.in. budowa Ciszewskiego bis, uspójnienie sieci ścieżek rowerowych, poszerzenie ul. Płaskowickiej do dwóch pasów na odc. Pileckiego-Puławska, audyt przejść, audyt węzłów przesiadkowych
  • Ursynów miejscem przyjaznym do życia - m.in. budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej i bieżni, budowa pływalni na Zielonym Ursynowie
  • Zdrowy Ursynów - m.in. Szpital Południowy z opieką pediatryczną i geriatryczną oraz dyżurem ginekologicznym 24/7
  • Ursynów dla seniorów - m.in. stworzenie Centrów Aktywności Seniora
  • Ursynów dla przedsiębiorców - stworzenie forum współpracy z przedsiębiorcami, inkubator dla startupów
  • Samorząd Ursynowa przyjazny mieszkańcom - m.in. zasada organizacji konsultacji społecznych przy dużych projektach infrastrukturalnych, stworzenie kolejnych MAL, wydłużenie godzin pracy urzędu

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~student dzienny 8 ponad rok temuocena: 50% 

   A gdzie Ciołko? Człowiek słoń. Człowiek z "matóro"?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yolo 7 ponad rok temuocena: 89% 

   Byle do koryta. Co za sprzedawczyki :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 6 ponad rok temuocena: 75% 

   Ale dno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lkijhg 5 ponad rok temuocena: 17% 

   znaczy ty

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ehh 4 ponad rok temuocena: 85% 

   "Najważniejszy był program" - a który punkt dokładnie? Ten o rozdziale stołków? Podobnie jak w koalicji PO-IMU-PU? Trochę więcej odwagi i uczciwości

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał__Kuski 3 ponad rok temuocena: 81% 

   Skoro Król Pszczół został wiceburmistrzem, teraz na pewno uda się nam z Krisem zwęzić Stryjeńskich! Do jednego pasa! W obie strony!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Despero 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Poszerzenie Płaskowickiej do dwóch pasów, ale tylko od Puławskiej do Pileckiego. Czyli na odcinku od Pileckiego do Dereniowej ma być zwężona do 1 pasa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Już obecnie, odcinek Pileckiego - Dereniowa/Stryjeńskich to: 2x2. Ostatnie informacje dotyczące dalszego losu ulicy Płaskowickiej, sięgają konsultacji Parku nad POW. W tej właśnie koncepcji odcinek Pileckiego-Dereniowa/Stryjeńskich na 5 pasów ruchu + pas dla rowerów + ukośne parkingi. Natomiast pozostały fragment Płaskowickiej, ma zostać odtworzony (zgodnie z koncepcją jw.) w obecnym kształcie, czyli na przeważającej długości 1+1.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3577 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021