REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 13:22 komentarzy 17

  (SK)

  Bartosz Dominiak - były szef wydziału promocji w ursynowskim ratuszu, zwolniony przez burmistrza Kempę, w tej kadencji ma być... jego zastępcą. To wynik zaskakującej koalicji jaka zawiąże się w radzie dzielnicy. Koalicja Obywatelska ma rządzić razem z Otwartym Ursynowem.

  O rodzącej się nowej koalicji ursynowskiej informowaliśmy w poniedziałek wieczorem. Platforma Obywatelska i Nowoczesna, po fiasku rozmów z Projektem Ursynów, zdecydowały się na sojusz ze swoim największym dotychczasowym krytykiem - Otwartym Ursynowem. Dlaczego?

  - Platforma chce się poszerzyć o nowe środowiska, poza tym każdy radny Koalicji Obywatelskiej jest tym "trzynastym" decydującym o być albo nie być zarządu dzielnicy, więc musimy mieć kogoś z kim będzie można utworzyć stabilną większość - mówią nam politycy PO.

  Nie bez znaczenia są kwestie programowe. PO i Nowoczesna stwierdziły, że wiele postulatów komitetów lokalnych pokrywa się z ich programem dla dzielnicy. A ponieważ z Projektem Ursynów (o czym pisaliśmy wczoraj) PO nie mogła się dogadać, nowym koalicjantem ma zostać Otwarty Ursynów.

  Dominiak wraca do ratusza?

  Organizacja ta wprowadziła do rady trzech radnych: Piotra Skubiszewskiego oraz Pawła i Leszka Lenarczyków. Ten pierwszy kokarzony jest z lewicą - był działaczem m.in. dawnego SDPL. Lenarczykowie z kolei to wieloletni radni, kojarzeni bardziej z prawą stroną sceny politycznej. Cała trójka to byli działacze Naszego Ursynowa (komitetu założonego przez Piotra Guziała), który razem z PiS rządził Ursynowem w latach 2010-2014. Pod koniec 2016 roku, na fali rozczarowania marazmem w NU, wspólnie założyli nowe ugrupowanie. Tuż przed wyborami i tak wystartowali ze wspólnego komitetu z ugrupowaniem Guziała, ale do rady dostali się tylko oni.

  I to właśnie oni będą teraz zapleczem dla nowego zarządu dzielnicy. W jego skład mają wejść: Robert Kempa (PO) - jako burmistrz, Piotr Zalewski (PO) - wiceburmistrz (choć jego losy ważą się do ostatniej chwili), Jakub Berent (Nowoczesna), Bartosz Dominiak (Otwarty Ursynów) oraz piąta osoba rekomendowana przez PO, której nazwiska nie znamy.

  Największym zaskoczeniem na tej liście jest Bartosz Dominiak. W kadencji Piotra Guziała pracował w urzędzie dzielnicy jako naczelnik Wydziału Promocji, a wcześniej w Ministerstwie Zdrowia czy Kancelarii Sejmu. To były radny miejski, były działacz SDPL Marka Borowskiego. Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Collegium Civitas z zakresu Prognozowania, Planowania Strategicznego i Foresight’u. Obecnie zajmuje się piarem i komunikacją zewnętrzną, prowadzi blog ekspercki o inteligentnych miastach - Smart City Blog. Był też autorem wielu projektów do Budżetu Partycypacyjnego.

  Od wojny totalnej do... koalicji

  W ostatnich 4 latach Dominiak był zagorzałym krytykiem zarządu burmistrza Roberta Kempy, który zresztą zwolnił go z pracy. Podstawą tej decyzji były m.in. doniesienia o nieprawidłowościach w realizacji projektu nowej strony internetowej dzielnicy Ursynów, które opisywaliśmy w 2014 roku. Prace zostały zlecone grafikowi zaprzyjaźnionemu z Naszym Ursynowem i zostały wykonane nieprawidłowo. Cena również była dużo wyższa niż ceny rynkowe. Dominiak miał się podpisać pod dokumentem stwierdzającym prawidłowość wykonania zlecenia, choć strona www urzędu działała (i nadal działa) nieprawidłowo. Dominiak podał urząd do sądu pracy i sprawę wygrał. Teraz ma przy poparciu koalicji zostać jednym z czterech zastępców Kempy. 

  Punktów sporu Dominiaka i całego Otwartego Ursynowa z Kempą i Platformą było zresztą dużo więcej. Społecznicy ostro krytykowali burmistrza za przenosiny bazarku "Na Dołku" na teren pętli autobusowej przy ul. Polaka. On odwdzięczał się, kwestionując ich społecznikowstwo, nazywając ich politykami i wykazując, że ich propozycje są nierealne.

  Dominiak podpisał się też pod wnioskiem do prezydent Warszawy o przeprowadzenie kontroli w urzędzie dzielnicy w zakresie Budżetu Partycypacyjnego. Otwarty Ursynów był zwolennikiem projektów wyznaczania pasów rowerowych w dzielnicy oraz zwężenia ul. Stryjeńskich, czemu przeciwni byli koalicjanci PO z poprzedniej kadencji (projekt nie został zrealizowany).

  Alians z Otwartym Ursynowem nie wzbudza zachwytu u niektórych radnych Koalicji Obywatelskiej. - Co będziemy mówić wyborcom? Że wchodzimy w koalicję z naszymi dotychczasowymi wrogami? - mówi nam jeden z nich.

  - To Otwarty Ursynów ma trudniejsze zadanie. Wytłumaczyć, że wchodzi się do koalicji z PO, którą odsądzali od czci i wiary to nie lada wyczyn - komentują liderzy PO.

  Niezadowolony z szykowanego składu zarządu jest burmistrz Robert Kempa, który nie potrafi sobie wyobrazić współpracy z dawnym krytykiem Bartoszem Dominiakiem. Ale porozumienie o koalicji jest pewne. Forsowali je liderzy lokalnej Platformy Obywatelskiej - Tomasz Sieradz i Michał Matejka - dla których stabilność władzy i poszerzenie strefy wpływów liczy się najbardziej. Dla Otwartego Ursynowa Dominiak w zarządzie jest warunkiem wejścia do koalicji. Tuż przed 14:00 nowi koalicjanci wysłali do mediów zaproszenia z powiadomieniem o zawiązaniu aliansu.

  Reszta ugrupowań w ursynowskiej radzie (PiS - 5 radnych, Projekt Ursynów - 3 radnych, IMU - 1 radny) nie ukrywa zarówno zaskoczenia nową koalicją, jak i radości z takiego obrotu sprawy.

  - Będziemy mogli punktować ich za każdą decyzję, za afery z przeszłości, za kłótnie. W radzie będzie wyraźny i klasyczny podział polityczny. A burmistrz Kempa chyba będzie musiał połknąć swój język, po tym co mówił na temat Otwartego Ursynowa - kąśliwie komentuje opozycja.

  Ostateczne decyzje w sprawie składu zarządu Ursynowa oraz prezydium rady zapadną już dziś wieczorem. Będziemy realacjonować je na Haloursynow.pl na bieżąco.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kanzy 17 ponad rok temuocena: 100% 

   Dominiak to beznadziejny prowiec. Na rynku sie nie utrzymuje, ale moze już czas wykarmic rodzine, bo sie żona zapracuje ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 16 ponad rok temuocena: 40% 

   Zniszczyli młodego inteligentnego i pracowitego Łukasza Ciołkę! Jak on sobie teraz poradzi biedaczek? Taki był pewny siebie, tak go promowali, w gazetach, w portalach. Nawet Redaktor Rogiński wielki autorytet go popierał i chwalił. Gdzie są teraz jego przyjaciele? Poda mu ktoś rękę? Da mu ktoś zarobić na kieliszek chleba?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 15 ponad rok temuocena: 94% 

   Dominiak- megaloman, populista. Mściwy ch..k, który tylko przebiera żeby wrócić do Urzędu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Życzkiwa 14 ponad rok temuocena: 71% 

   Do kiedy to trzeba było zdjąć plskaty i ile kosztuje pozostawienie plakatow wyborczych na słupach? Lampach? pani niedoszła radna Klaudia dalej straszy na Koncertowej. Gdzie to się zgłasza?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 13 ponad rok temuocena: 100% 

   A mnie to bawi - bo teraz widać jak na dłoni ile tak naprawdę burmistrz Kempa ma do powiedzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 12 ponad rok temuocena: 90% 

   Ot i cała prawda o dominiaku, skubiszewskim i lenarczykach. Kto na nich głosował ten niech sobie teraz w brodę pluje. dominiak to leszcz jakich mało...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nina 11 ponad rok temuocena: 95% 

   4 lata bez konkretnej roboty czekał żeby wrócić do urzędu... jak taki świetny specjalista to dlaczego nie odnalazł się poza urzędem? a o Kempie to już się nie wypowiadam... moze na sesji przeprosi Dominiaka że go zwolnił? stracone publiczne pieniadze na rozprawę...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kornak 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Wczoraj Holdenmajer, dzisiaj Dominiak. Kto jeszcze jest możliwy. A może Skubiszewski znowu, może ktoś inny?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaaa 9 ponad rok temuocena: 67% 

   Pare postów ktos pisał o jakims Adamkiewiczu - bezpartyjny spadochroniarz czegoś takiego warszawski samorząd jeszcze nie widział

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 8 ponad rok temuocena: 83% 

   Cóż, koryto przyciąga jak magnes. Nic nowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kacper Z 7 ponad rok temuocena: 73% 

   Ale panowie z otwartego ursynowa sie sprzedali- my wyborcy to zapamietamy- tak krzyczeli ze Guzial ich zdradzil- a oni co? tak dali ciala! I tak nigdy nie dorosna nawet do piet Piotrowi Guzialowi na punkcie ktorego maja kosmiczne kompleksy kkompleksyferajchlopczykow

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~informatorURS 6 ponad rok temuocena: 50% 

   a czy to prawda, że jednak koalicja będzie większa bo z rekomendacji PO będzie Marcin Adamkiewicz z inicjatywy mieszkańców Białołęki ? czyli koalicja KO + OU + IMU = totalny kataklizm

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kornak 5 ponad rok temuocena: 24% 

   Dominiak - bardzo kompetentna osoba.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 4 ponad rok temuocena: 100% 

   HA HA HA! Zacne piguły przyjmujesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samwell 3 ponad rok temuocena: 33% 

   Poczekamy, zobaczymy. Radni OU bez koalicji mogliby co najwyżej kolejne lata przyglądać się, bo trzech to za mało by cokolwiek zrobić. Pytanie na ile wywiążą się ze swojego programu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zibi 2 ponad rok temuocena: 83% 

   Buhahahah wszystkie te osoby nie mają za grosz honoru i kręgosłupa moralnego... Dominiak i Kempa w jednym zarządzie? Żal, kiła i mogiła.... Powodzenia Panie Dominiak sprzedał Pan honor za parę groszy, Brawo!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pelplin 1 ponad rok temuocena: 90% 

   Buahahahahahahahahahahahahahahaha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3456 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020