REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Płonąca altanka przy ul. Na Uboczu 24

  Płonąca altanka przy ul. Na Uboczu 24 (nadesłane)

  Kolejne pożary altanek śmietnikowych na osiedlu Wyżyny. Podpalacz bądź podpalacze nie próżnują i tym razem jednej nocy spłonęły aż trzy śmietniki. Policja szuka sprawców.

  Dziś w nocy przy ul. Na Uboczu 24 nie było spokoju. Mieszkańców obudziła świecąca łuna pochodząca z pobliskiej altanki śmietnikowej.

  - Mniej więcej o 3 w nocy słychać było strzały. Zaniepokoiło to mnie i wstałam z łóżka i o 3:15 dzwoniłam na straż, widząc pożar – mówi pani Dorota, która poinformowała nas o płonącym śmietniku.

  Nie była to jedyna altanka, która spłonęła tej nocy. Zaledwie 40 minut po zgłoszeniu śmietnika przy Na Uboczu straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie - na ulicę Żabińskiego. Po kolejnych 7 minutach musiała interweniować jeszcze na ul. Małej Łąki.

  - Spłonęły tylko altanki, oprócz nich nie było żadnych innych zniszczeń – stwierdza mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

  Podpalacze nie odpuszczają osiedlu Wyżyny

  Pożary śmietników to prawdziwa zmora dla mieszkańców osiedla Wyżyny i okolic. Rok temu grasował tam tzw. Pan Zapałka, a pod koniec marca tego roku w ciągu zaledwie tygodnia spłonęło aż 5 wiat. Znowu wszystko wskazuje na dzieło podpalaczy.

  - Prowadzimy śledztwo i szukamy sprawców. Wszystkich, którzy dysponują jakimikolwiek informacjami w sprawie podpaleń śmietników na Ursynowie prosimy o kontakt z komisariatem przy ul. Janowskiego 7 – mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Na komisariat można przyjść osobiście, zadzwonić pod numer telefonu 47 72 319 78 (czynny całą dobę) lub wysłać maila na adres: dyzurny.kp-ursynow@ksp.policja.gov.pl.

  Do tej pory podczas pożarów altanek nikomu nie stała się krzywda ani nie było większych zniszczeń. Według mieszkańców może to tylko kwestia czasu. Zwłaszcza, że wiosną i latem w altankach śmietnikowych często schronienie znajdują bezdomni. Koszt postawienia nowej wiaty i dostarczenia nowych kontenerów to ok. 20-30 tys. złotych, nie mówiąc już o dodatkowym zanieczyszczaniu powietrza. Podpalaczom natomiast grozi nawet do 10 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lokator 1 miesiąc temuocena: 71% 

   Skad info ze nikt nie ucierpial? Z tego co wiem, to w minionych latach w jednym z pozarow altan na Wyżynach zginal bezdomny, a przy innym ucierpialy auta zaparkowane przy plonacej altanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.359 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021