REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2018, 10:04 komentarzy 47

  (SK)

  Nerwowa atmosfera przed walnym w jednej z największych spółdzielni na Ursynowie - SBM "Stokłosy". Ponad pięć tysięcy ulotek z informacjami o nieprawidłowościach trafiło do spółdzielców. Wysłała je grupa mieszkańców, która od miesięcy zadaje władzom "Stokłosów" niewygodne pytania i dąży do ich odwołania. Tymczasem prezesowi puszczają nerwy. We wtorek przysłał do redakcji maila z zawoalowaną groźbą.

  O tajniakach i ochroniarzach z licencją na broń, którzy mają pilnować dzisiejszego walnego zgromadzenia pisaliśmy w ostatni poniedziałek. Do redakcji wciąż jednak napływają informacje od spółdzielców na temat niepokojącej - ich zdaniem - sytuacji w SBM "Stokłosy".

  Prezes straszy redakcję Haloursynow.pl

  Do spółdzielców w ostatnim czasie trafiają też ulotki zatytułowane: "To czego nie znajdziecie w sprawozdaniu Zarządu". Najwyraźniej rozgłosu o tej oddolnej inicjatywie bardzo obawia się prezes spółdzielni Krzysztof Berliński, bo wczoraj przysłał do naszej redakcji maila z zawoalowaną groźbą. Czego powinniśmy się bać?

  Otóż dzień (!!!) po naszym artykule o ochronie walnego (dodajmy, zawierającego również stanowisko prezesa) Krzysztof Berliński, pisząc ze służbowej skrzynki mailowej, poinfomował nas o rzekomych uchybieniach związanych z RODO w naszym serwisie. W grzecznym, acz stanowczym mailu nie omieszkał dodać, że kopia wiadomości trafiła także do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Ujawniamy treść tego maila:

  Ta ukryta groźba ma nas przestraszyć, byśmy nie wpadli na pomysł opublikowania kolejnych informacji przed walnym. Zarząd panicznie boi się odwołania, więc... tuż przed zebraniem, na które szykuje się duża część spółdzielców, strzela na oślep. Niepotrzebnie - zawsze przedstawiciele władz SBM "Stokłosy" mieli możliwość zaprezentowania swoich racji na naszych łamach.

  Nasi prawnicy analizują wczorajszego maila, sprawdzają go pod kątem art. 44 prawa prasowego, który mówi o utrudnianiu i tłumieniu krytyki prasowej oraz wykorzystywaniu do tego stanowiska służbowego. Grozi za to kara grzywny lub więzienie. Nie omieszkamy też złożyć skargi na zachowanie Krzysztofa Berlińskiego do Rady Nadzorczej oraz Walnego Zgromadzenia.

  20 tys. za nowe drzwi do pokoi zarządu?

  Ale przejdźmy do ciekawszych z punktu widzenia spółdzielców "Stokłosów" spraw. Korzystając z okazji, że prezes Berliński rozpoczął wymianę korespondencji, zapytaliśmy go o kwestie postawione w ulotce kolportowanej przez grupę spółdzielców. Dotyczą one rzekomych sytuacji korupcjogennych w spółdzielni, braku przetargów oraz dziwnym wysypie remontów, nawet tam, gdzie ich nie powinno być.

  Jeśli tezy tam zawarte są nieprawdziwe, to z pewnością zarząd prześle do nas wyczerpujące wyjaśnienia.

  Oto pytania, jakie wysłaliśmy dziś do zarządu SBM "Stokłosy":

  1. Czy prawdą jest, że zlecenia na remonty od spółdzielni otrzymują firmy powiązane z inspektorem ds. spraw sanitarnych oraz wiceprezesem spółdzielni? Czy to prawda, że przyłapano inspektora ds. sanitarnych na podzlecaniu robót pracownikom pracującym dla jego firmy, choć formalnie występowali oni jako inna firma? Czy zarząd zajął się tą sprawą i jakie wnioski wyciągnął?

  2. Czy prawdą jest, że zarząd wydał 20 tys. złotych na dwie sztuki drzwi do pokoi zarządu? W jakim trybie wybrano firmę, która dostarczyła drzwi? Jakie cechy niezbędne zarządowi posiadają drzwi za 10 tys. zł za sztukę?

  3. Czy prawdą jest, że w styczniu 2018 roku wiceprezes spółdzielni zaprosiła na spotkanie przedstawicieli 4 firm, z którymi spółdzielnia współpracuje, i oświadczyła, że ma do wydania z funduszu remontowego 10 mln złotych? Dlaczego spółdzielnia nie przeprowadza otwartcyh przetargów lub konkursów ofert, które pozwoliłyby osiągać korzystniejsze ceny za usługi i roboty budowlane?

  4. Dlaczego podjęto decyzję o wymianie drzwi w 60 budynkach oraz wymianie 150 zaworów podpionowych? Czy to prawda, że były one wymieniane zaledwie dwa lata temu? Czy prawdziwa jest kwota 5 tys. złotych za jeden taki zawór?

  5. Jak spółdzielnia odniesie się do zarzutów o nieuzasadnione odcinanie gazu mieszkańcom, którzy sprzeciwiają się - ich zdaniem niepotrzebnym - kosztownym remontom instalacji gazowych? Mieszkańcy skarżą się na to, że pracownicy spółdzielni stwierdzają u nich "awarię", której nie ma.

  6. W jakich okolicznościach przepisano umowę na ochronę obiektów spółdzielni z firmy Nurnik na firmę Nurnik bis? Dlaczego, po zawieszeniu działalności przez tę pierwszą, nie ogłoszono nowego konkursu na ochronę? Czy to prawda, że rocznie umowa z firmą ochroniarską kosztuje 350 tys. złotych? Czy to prawda, że syn właściciela firmy Nurnik jest prawnikiem w spółdzielni? Czy nie stanowi to zagrożenia konfliktem interesów?

  7. Czy to prawda, że zarząd stwierdził iż garaż przy Jastrzębowskiego 14 musi zostać wyburzony? Z jakiego powodu? Czy spółdzielnia planuje postawić w tym miejscu wieżowiec? Jeśli tak, kiedy?

  8. Czy to prawda, że w Państwa spółdzielni są drastyczne rozbieżności w stawkach tzw. funduszu remontowego? Czy mieszkańcy domków jednorodzinnych płacą 1 grosz za metr kwadratowy, czyli nawet 150 razy mniej niż mieszkańcy bloków? Proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu są tak duże różnice?

  9. Zarząd proponuje uchwałę o zaciągnięciu kredytu w wysokości 10 mln złotych na inwestycję przy Jastrzębowskiego 22. Skąd taka kwota? Czy negocjacje w sprawie odkupu części nieruchomości od SIM Ursynów, zakończyły się? Czy to prawda, że w przypadku niepowodzenia w negocjacjach, to lokatorzy będą spłacać ten kredyt?

  10. Czy zgadza się Pan z zarzutami mieszkańców 6 bloków, że wymiana wind w ich blokach za ok. 1,25 mln złotych była "niepotrzebna". Czy stare windy prawidłowo działały? Czy potwierdza Pan informacje, że nowe windy ulegają częstym awariom?

  11. W jaki sposób zakończyła się sprawa sądowa z byłym prezesem Sławomirem Żukiem? Czy to prawda, że jedna z członkiń Rady Nadzorczej zeznała, że wiedziała o sprawie wypłacania zarządowi wysokich premii, choć wcześniej Rada Nadzorcza miała o tym nie wiedzieć? W jakiej wysokości wypłacane były nagrody za czasów poprzedniego zarządu (z prezesem S. Żukiem na czele)? Proszę o podanie kwot rocznych.

  Miejmy nadzieję, że odpowiedzi na wiele z tych pytań spółdzielcy z SBM "Stokłosy" usłyszą już dzisiaj na walnym zgromadzeniu. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 16
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Prezes 47 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Szanowna Pani, @Zosia ZWM48 uzywanie takich slow swiadczy tylko o poziomie Pani i Prezesa. Niedaleko spada jablko od jabloni. Jest wiele osob, ktore pracuja uczciwie i nie musza chowac sie przed klientami. Prezesem powinien byc czlowiek ktory zna sie na pracy a nie ktos kto poza manipulacjami nic nie umie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zosia ZWM 48 46 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Prawda taka że prezes jest uczciwy i spoza układu leśnych dziadków sierot po aferzyscie Żuku. Dlatego koleś nikomu nie pasuje. Skowyt świń oderwanych od koryta. Facet jest miły, kulturalny i uprzejmy dla mieszkańców. Niestety w spółdzielni ciągle pracują różne stare klempy co kochają siedzieć na pupach i brać kasę a jak przyjdzie mieszkaniec z jakąś sprawą to traktuję się go jak intruza. Niestety prezesa nie może zwolnić starych leniwych bab bo w Polsce takie raszple są pod ochroną. Ale niebawem zmieni się Kodeks Pracy i na emeryturę wysłać będzie można każdą staruszkę dla której email i Facebook to to samo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Employee 45 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Do Pani/Pana - Zosia ZWM48 - Jestem zszokowana Pani ekspresja slowna, brakiem jakichkolwiek norm oraz kultury. Jestem pracownikiem spoldzielni od wielu lat, jestem kobieta, jestem osoba dojrzala - natomiast stosowanie slow i okreslen ktore Pan/Pani napisala jest niedopuszczalne. Niestety widzimy ewidentne przejawy dyskryminacji w naszej spoldzielni ze wzgledu na wiek i doswiadczenie. Nasza praca polega na jak najlepszej obsludze naszych Klientow, naprawie usterek i wad technicznych oraz pomocy - i mysle ze doswiadczenie i wiek w tym tylko moze pomoc. Co do mediow spolecznosciowych - prosze uwazac na ochrone danych osobowych i konsekwencje z tym zwiazane. Zycze madrosci i wiekszej kultury. Przy okazji w naszym kraju jak i w calej Unii Europejskiej - jest ochrona danych i dobr osobistych i chyba w Pani wypowiedzi zostaly one naruszone. Sugeruje sprawdzic konsekwencje prawne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaczkalewaczka 44 11 miesięcy temu

   Unia Europejska. Hahaha. Dobre. Babo ocknij się. Nie ma żadnej Unii.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec S 43 11 miesięcy temuocena: 43% 

   Prezes dalej kombinuje i bedzie manipulowac, nic nie umie, wykorzystuje biednych spoldzielcow i chce sie wzbogaci. Juz sie przygotowuje do kolejnego walnego miejmy nadzieje ze tym razem to ostatnie walne. Potrzeba praktyka osoby ktora bedzie reprezentowala interes spoldzielcow czyli nas i nie bedzie wyciagac kasy ze spoldzielcow. Koniec z brakiem etyki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paula 42 ponad rok temuocena: 40% 

   Cały prezes

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec440 41 ponad rok temuocena: 33% 

   duzo gada a mało robi,byle do siebie !!!! nie chcemy go !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolinamieszkaniec 40 ponad rok temuocena: 40% 

   Prezesa jest mistrzem jeśli chodzi o kłamstwo i obłudę !!! Jego obietnice są zakłamane !!! Precz !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulinamieszka 39 ponad rok temuocena: 67% 

   Brawa dla Prezesa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 38 ponad rok temuocena: 67% 

   Redaktor Kińczyk jest bezstronny w takim samym stopniu jak niezależny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 37 ponad rok temuocena: 83% 

   Proszę bardzo pana redaktora Kińczyka by napisał o wynikach tego walnego i ustaleniach jakie na nim zapadły oraz by przeprowadził wywiad z panem prezesem by ten miał szanse odnieść się do stawianych mu zarzutów. Myślę, że było by to bardzo na miejscu zważywszy na fakt publikacji tych informacji tuż przed walnym przez jego portal.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecSM 36 ponad rok temuocena: 64% 

   Założę się ze Pan Prezes Berliński nigdy takiego wywiadu face to face nie udzieli. Ze strachu. Obawiam się ze po góra dwóch pytaniach obraziłby się i odszedł od stołu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kris 35 ponad rok temuocena: 59% 

   Prezes jest „świetnym graczem” zawsze się wywinie swoimi „mądrymi „ wypowiedziami. Bardzo dobrze wychodzi mu manipulowanie ludźmi . Jest świetnym aktorem !!!! Przyszedł ze wsi „Miastko „ bez jakiegokolwiek pojęcia i próbuje mieszać W Warszawie. W każdym działaniu Prezesa widoczny jest jego własny interes.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecSM 34 ponad rok temuocena: 62% 

   To prawda. Sporo tez o nim słyszałem. Materiał na film ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariola.,.,..,, 33 ponad rok temuocena: 82% 

   Już piszą o Naszej Spółdzielni na necie na finanse wp pl nie mogę wkleić linku bo regulamin zabrania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Członek SBM Stokłosy 32 ponad rok temuocena: 29% 

   Jak dla mnie to posiedzenie było kompletnie nie merytoryczne. Pan Prezes widać był na kilku świetnych szkoleniach z wystąpień publicznych i dobrego PRu bo jego wystąpienie zaczęło się i skończyło się na pochwałach dla samego siebie... "Ja pracuje tu całymi dniami..." "Dobrze że nie mam swojej rodziny to mogę siedzieć w spółdzielni i pracować na rzecz Państwa i Spółdzielni..." itd. Zero merytoryki. Zamydlił oczy ludziom że będą mniej płacić bo Spółdzielnia oddała część gruntów Miastu, ale już nie dodał że teraz miasto może zrobić sobie na tym terenie co będzie chciało. Plac Wielkiej Przygody to wielki sukces ale zapomniał Pan Prezes dodać, że druga część MPZP Stokłos Północnych część A wróciła do ponownego wyłożenia i teraz może się okazać że zostaną wprowadzone drastyczne zmiany, które spowodują zmianę pierwotnych założeń. Wielkie parcie Zarządu na budowę 14 kondygnacyjnego budynku przy Jastrzębowskiego 22 było wręcz zaskakujące...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecSM 31 ponad rok temuocena: 67% 

   Prezes posługuje się wiec trikiem „reguła wdzięczności”: jeśli coś zrobisz dla kogoś (a w tym przypadku: jeśli powiesz ile robisz dla kogoś) to tej osobie trudniej jest odmówić (a w tym przypadku: łatwiej tolerować różne rzeczy, które ten ktoś wyprawia)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_dev 30 ponad rok temuocena: 33% 

   Nie ma problemu - koszt 800 zł netto

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śmiech na sali 29 ponad rok temuocena: 72% 

   To co się działo przed tym walnym w niektórych mediach świadczy o tym, że bardzo wielu ludziom zależy na paraliżu pracy Ursynowskich spółdzielni. Akurat pare miesięcy przed wyborami samorządowymi które prawdopodobnie zmienią wyraźnie scenę polityczną miasta i dzielnicy. Adwersaże oraz zmanipulowani przez nich naiwniacy ponieśli sromotną porażkę. Redaktor Rogiński wspomniany niżej a faktycznie obecny na zebraniu zachowywał się jak skrzyżowanie Macierewicza z Niesiołowskim po spożyciu dużej ilości LSD wywołująć wybuchy śmiechu i odgłosy politowania. Widowisko było bardzo ciekawe i pouczające. Prezes odpowiadał rzeczowo i merytorycznie nawet na te konfabulację i bzdety która tak chętnie Haloursynów opublikowało. Podejżewam, że większośc komentaży pod artykułami było na zlecenie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antytrollowanie 28 ponad rok temuocena: 29% 

   Następny troll spoldzielni - to juz nie do zniesienia!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecSM 27 ponad rok temuocena: 89% 

   @śmiech na sali - chyba śmiech z Twojej ortografii :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joniec 26 ponad rok temuocena: 88% 

   Do Redakcji: No i gdzie pan był redaktorze? Bo pański kolega Rogiński to zrobił z siebie klauna na oczach 400 ludzi. Aż szkoda że pan nie widział jak sie pokładał przed zarządem na kolanach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uczestnik 25 ponad rok temuocena: 36% 

   Redakcjo! Przyjezdzajcie! Tu się cuda dzieją!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Symfonia 24 ponad rok temuocena: 41% 

   zapraszamy Redakcje Haloursynów ,żeby przybyła na spotkanie i zrobiła reportaż, zdjęcia z przebiegu spotkania, bo może dojść do przepychania się z ochroną....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obiektywny 23 ponad rok temuocena: 68% 

   Szanowna Redakcjo, na moje oko nie jest to "groźba" a prośba o informację. Polecam odrobinę dystansu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer 22 ponad rok temuocena: 88% 

   O to mi cały czas chodzi :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~73brb 21 ponad rok temuocena: 60% 

   Nie sadze. Raczej jakis "wasaty gbur" probuje straszyc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecSM 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Zawoalowana groźbą w stylu: napisaliście o mnie coś to utrudnię Wam prace albo postaram się czegoś na was poszukać - klasyczne zagranie!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer 19 ponad rok temuocena: 81% 

   Proszę o nie usuwanie komentarza - jest zgodny z regulaminem :) Małe pytanie dot maila ukazanego w treści - na moje nie jest straszący, ale co ja tam wiem. Ale nie bardzo wiecie o czym piszecie. Serwisy internetowe (strony, aplikacje itd.) wysyłają cookiesy :) siedze w temacie. Po drugie wasza strona wysyła 4 cookiesy w czym jeden sesyjny [dot. Pan prezes domaga się od nas również plików tzw. cookies, które ma... w swojej przeglądarce, a których nigdzie nie wysyłamy]. Po drugie primo ;) gość nie domaga się plików, a wykazu - coś na szybko piszecie i wam nie wychodzi. Po trzecie (zależnie od rodzaju ciasteczka) macie obowiązek informowania, by każdy mógł zgłosić się by wypisać go z danego ciasteczka - prawo do bycia zapomnianym (GDPR) Po czwarte - odpowiadam za wczasu - tak, to wy macie możliwość (po zweryfikowaniu ciasteczek na waszej stronie) wypisania danej osoby. Także troszkę nie ogarneliście kuwety tym wpisem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pulicer 18 ponad rok temuocena: 53% 

   Ursynowskie spółdzielnie to siedlisko syfu, patologii i korupcji i dobrze, że redakcja dojeżdża tych leśnych dziadów do spółki z tą krzykaczką, ale jeśli ten mail to próba zastraszenia to niezła beka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer 17 ponad rok temuocena: 63% 

   Pulicer - no chyba właśnie nie :) ale co ja się znam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 16 ponad rok temuocena: 50% 

   Szanowny Panie, sprawy które Pan porusza są przedmiotem postępowania podmiotu, który odpowiada za to, i który specjalizuje się w RODO i web-developerce. To o co Pan prezes występuje - dostanie. Clou problemu jest co innego. Prezes występuje z żądaniami i zgłasza nas do GIODO "przypadkiem" dzień po naszym artykule o spółdzielni. Odbieramy to jako groźbę, a ujawniamy, po to, by spółdzielcy wiedzieli jakich metod używają władze spółdzielni. To tyle. Kontroli się nie boimy, ustosunkowanego prezesa też. Dla nas ważniejsze są odpowiedzi na pytania, które postawiliśmy. Ale dziękujemy za poradę i komentarz. Pozdrawiamy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer_po_raz_ostatni 15 ponad rok temuocena: 75% 

   Szanowna Redakcjo, ale oddalamy się do błędów merytorycznych w artykule - które wprowadzają w błąd czytelnika, który nie ma o tym pojęcia. Jestem stałym bywalcem tej strony, ale pierwszy raz temat dotyka mojej specjalizacji, więc pozwoliłem sobie na komentarz. Piszecie - czego boi się prezes, że nie wysyłacie cookiesów i że wszystko opisane w regulaminie czy polityce prywatności. Niet - podstawowa zasada gdpr (rodo) - to prawo do bycia zapomnianym - i tego dot. art. - później wasze przekomarzanki, które mniej mnie interesują. Błędy macie ogromne w polityce prywatności - kończąc wywód i doradzając - na takiego maila radzę odpisać szybciutko, bo kardy są ogromne (które wspomniany podmiot zapewne zna), a merytorycznie -> słabo. To są obowiązki ustawowe (vel. rozporządzeniowe - rozporządzenie UE = ustawa PL).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pulicer 14 ponad rok temuocena: 71% 

   webdeveloper, no właśnie dla mnie to bardzo marna groźba, taka z gatunku dziecinnych, ale skoro reakcja redakcji taka nerwowa to może trafili ich w czuły punkt.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 13 ponad rok temuocena: 45% 

   To Pan odwraca kota ogonem. Tematem artykułu jest sytuacja w spółdzielni. A wątkiem pobocznym - groźba prezesa. Widzę, że zależy Panu na zaciemnianiu sprawy. Działa Pan na zlecenie spółdzielni? Clou są pytania. Z resztą sobie poradzimy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer 12 ponad rok temuocena: 72% 

   Misiu kolorowy z redakcji - ja odnoszę się do merytoryki dot. rodo - niczego więcej, gdzieś mam spółdzielnię. Ale piszecie bzdury o Rodo i chciałem to wyjaśnić. Za "Widzę, że zależy Panu na zaciemnianiu sprawy. Działa Pan na zlecenie spółdzielni? Clou są pytania. Z resztą sobie poradzimy" GRATULACJE, kto nie z Wami ten z Policji? Jak macie tam jakiegoś właściciela czy cuś, to mam nadzieję, że przeczyta co jego pracownik pisze. I Tematem są groźby vel. wg mnie ustawowe prawo każdego z Nas. I sam chętnie przepiszę tego maila i wyślę do Was, a co :) i obiecuję, że będę pilnował ustawowych terminów. Pytanie zacne z twojej strony, ale to pytanie - a ja obiecuję, że skorzystam ze swoich praw. A podobno dobry jestem w te klocki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 11 ponad rok temuocena: 44% 

   Super - wyjaśniłeś, tyle że nas jako spółdzielców tej spółdzileni to nie obchodzi. Trollu spółdzielniany - dla nas istotne jest, że nas okradają, a ty mędzisz coś o Haloursynow. W nosie mam Wasze wygłupy. Trzeba odwołać te władze za przekręty!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Widze, ze trolle atakuja i sie bronia, probując osłabić artykuł. To i tak wam sie nie uda. Do zobaczenia dziś na Walnym! Koniec przekrętów w SBM Stokłosy!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogusław 9 ponad rok temuocena: 44% 

   Tak na logikę Panie web_developer: - mail do redakcji wysłała osoba publiczna, która nie może skorzystać z prawa do zapomnienia, bo to Krzysztof Berliński prezes spółdzielni. - prezes napisał w mailu, że link odsyła go jednocześnie do "strony pustej" i "strony niebezpiecznej" a kilka linijek niżej powołuje się na treść te "pustej" strony - coś bez sensu - po trzecie to rzeczywiście dziwny zbieg okoliczności, że akurat teraz prezes postanowił poinformować GIODO o rzekomych nieprawidłowościach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_developer 8 ponad rok temuocena: 57% 

   Proponuję zostawić ten wątek tylko do celów związanych z Rodo [GDPR], a niżej się [w innych wątkach] bawcie się w waszą spółdzielnię :). Panie Bogusławie, szanuję, ale chyba czytamy innego maila - ja tu widzę 3 odrębne naruszenia, o których jest mowa w mailu - Pan zaś łączy 2 i 3 / ciekaw jestem screenów, które zostały przesłane. Ale mniejsza z tym - nie interesuje mnie spółdzielnia, nie interesuje mnie prezio - a interesuje mnie sposób przedstawienia paru zdań + błędy na stronie, w polityce prywatności + branie się za temat, o którym nie ma się pojęcia [tego nie odpuszczę - za zadane pytanie przez Pana Blogera vel. redakcję]. Tylko tyle - niech żyje GDPR :) Panie Bogusławie, prawo do zapomnienia to jedna ze składowych, którą przytoczyłem w swoim aspekcie (przykład) - prawo do informacji GDPR daje każdemu - a w mailu widzę jedną prośbę i 2 prośby na odpowiedź na pytania. Czytajmy ze zrozumieniem, a będzie nam łatwiej, tego zabrakło autorowi tego tekstu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyweb 7 ponad rok temuocena: 18% 

   web developerze - lepiej przyznaj, ze jestes Sejwą ze spoldzielni. I sprawa bedzie prosta. Uczepiles sie redakcji, a nie ona jest tu problemem, nawet gdy ma bledy na stronie. Problemem jest to, ze w spoldzielni dzieja sie rzeczy niebywale. A w Rodo sobie graj, tylko nas to tu NIE OBCHODZI! DOTARŁO?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_dev_a_co 6 ponad rok temuocena: 88% 

   antyweb - co znaczy wg ciebie sejwa? BTW - niezły nick, akurat naczelny antywebu p. Marczak wiedziałby, że jednak RODO jest dla tego bloga nieco ważniejsze niż, tobie się wydaje :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spoldzielca-z-domkow 5 ponad rok temuocena: 50% 

   DO WEB DEVELOPERA: A mozemy poprosic o podobna analize strony spoldzielni Stoklosy? Jako spoldzielca ciekaw jestem czy pan prezes, ktory tak poucza wszystkich, sam dopelnil obowiazkow. Podzielisz sie informacjami tutaj?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_dev 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Spółdzielco - sorka poleciało na górę - przez przypadek :) Spoko - nie ma problemu - koszt takiej usługi 800 zł netto :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spoldzielca-z-domkow 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Ok. Mozesz do mnie napisac: karol(kropka)tronski(at)interia(kropka)pl? Z chęcią zlecę coś jeszcze :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~web_dev 2 ponad rok temuocena: 0% 

   Spółdzielco - super - obrobię się z robotą i wyślę ofertę :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek,..3698 1 ponad rok temuocena: 45% 

   Odwołać ich !!!! niech telewizja nagrywa Zgromadzenie !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3606 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021