REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pawilon przy Szolca-Rogozińskiego 1

  Pawilon przy Szolca-Rogozińskiego 1 (SK)

  REKLAMA

  Od trzech lat piętro pawilonu przy Szolca-Rogozińskiego 1 należące do miasta, generuje jedynie wysokie koszty. Mijają kolejne miesiące, a urzędnicy mówią o "skomplikowanych procedurach sprzedażowych". Przez lata nie chcieli słyszeć o wynajmie, więc w budynku utopiono już ponad milion złotych.

  Dzielnica ma prawo do lokali o powierzchni prawie 2.000 m2 w pawilonie na Szolca-Rogoźniskiego 1. Przez lata były tu wydziały urzędu dzielnicy, potem do 2015 roku, część obiektu zajmował oddział terenowy Straży Miejskiej. Od tamtej pory, dwie ogromne przestrzenie świecą pustkami i generują straty sięgające już... miliona złotych.

  Pozostałe lokale na parterze (należące do spółdzielni) zmieniają najemców jak w kalejdoskopie. Gdyby nie znajdujące się na parterze Tesco, pawilon świeciłby pustkami.

  Biurokratyczne schody

  W 2015 roku dzielnica słusznie stwierdziła, że pawilon dożywa swoich dni i nowa inwestycja w tym miejscu jest pożądana, a swoje udziały trzeba sprzedać. Od tamtej pory niewiele się dzieje, a pustostany jedynie generują koszty.

  - Zarząd dzielnicy Ursynów podjął decyzję o przeznaczeniu lokali do sprzedaży uwzględniając także miesięczne koszty utrzymania oraz ewentualne nakłady finansowe, jakie należałoby ponieść decydując się na ich wynajęcie – tłumaczy Barbara Mąkosa-Stępkowska z ursynowskiego ratusza.

  Oferta sprzedaży więc będzie, ale na razie urzędnicy wymieniają się korespondecją z miejskimi biurami odpowiedzialnymi za zbywanie zbędnego miejskiego mienia. 

  - Należy zaznaczyć, iż zbycie lokalu pozostającego w mieszkaniowym zasobie Warszawy obwarowane jest licznymi ograniczeniami prawa – podkreśla Mąkosa-Stępkowska. Te "ograniczenia" trwają już trzy lata. Czas i publiczny pieniądz lecą...

  Spółdzielnia Mieszkaniowa "Na Skraju", która w 50% jest właścicielem pawilonu, myśli o jego wyburzeniu, ponieważ działka idealnie nadaje się na kontynuację przebudowy okolicy i postawienie Cynamonowego Domu 2.

  Jednak obecnie, nowe władze spółdzielni mówią, że nie mają żadnych informacji na temat planów dzielnicy i ewentualnej możliwości nabycia lokali. Nieoficjalnie mówi się, że miasto jest związane wyceną biegłych i chce za swoją część pawilonu 8 milionów złotych, co może być ceną zaporową dla spółdzielni czy innego nabywcy. Pat trwa. Po ostatnich zmianach we władzach spółdzielni "Na Skraju", nowa inwestycja jest ostatnią rzeczą, jaką się one zajmują.

  Stracona szansa? 

  Po opuszczeniu lokalu przez straż miejską mówiło się o tymczasowym przeznaczeniu pomieszczeń dla organizacji pozarządowych lub stworzeniu tam zalążka centrum aktywności lokalnej. Także z tych planów nic nie wyszło.

  - Zaraz po wyprowadzce straży miejskiej, jako stowarzyszenie Nasz Ursynów, napisaliśmy pismo dotyczące wynajmu lokali w pawilonie – mówi radny Daniel Głowacz, który poruszył temat pawilonu na jednej z sesji Rady Dzielnicy. - Z tego co wiem, nigdy nie dostaliśmy odpowiedzi.

  Dodaje, że według niego wynajem powierzchni, nawet po obniżónych stawkach miejskich, może nie przynosiłby dużych dochodów, ale zmniejszyłby minus jaki generuje pusty budynek.

  - Punkt Informacyjno-Konsultacyjny gnieździ się na Dereniowej, ten obiekt byłby idealny. Można było też rozważyć stworzenie tam posterunku policji – dodaje Głowacz.

  Średni miesięczny koszt samego ogrzewania lokali w starym pawilonie to ponad 8.000 zł, a roczny koszt utrzymania i obsługi budynku w części miejskiej to: 353.000 zł. Liczby mówią same za siebie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Donek 35 7 miesięcy temuocena: 100% 

   jako sąsiedzi tego pawilonu uważamy za słuszne umieszczenie tu instytucji użytecznej dla wszystkich np. Policja, Urząd Skarbowy dla Ursynowa, biblioteka, ZOZ , szczególnie Policja by się przydała, bo nieopodal rośnie młodzież szkoły średniej i nikt ich nie dogląda a i my ucieszymy sie na widok policjana, bo chyba z pół roku już nikt nie patroluje osiedla, proszę o wiecej pomysłów na instytucje

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 34 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Policja przydałaby się zdecydowanie. Tym bardziej, że jak przejeżdzają to "nie widzą" samochodów na zakazie, czy na wysepkach ograniczających widoczność

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 33 7 miesięcy temuocena: 93% 

   A ktoś wie, ile czasu będzie jeszcze straszyła budowa Ursynowskiego Fortepianu? Czy nic z tym nie można zrobić?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 32 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Poesuary już się przecież przymierzały z deweloperom do postawienia tam bloku, pewnie jeszcze przed wyborami będą coś tam chcieli ugrać dla siebie, jakiś mały bonusik na koniec kadencji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 31 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Proponuje najpierw zorientować sie w jakim stanie jest budynek i później dopiero komentować. Dlaczego za czasów min. guzieła nie remontowano ww. budynku? Żeby cokolwiek teraz tam zrobić (czy wynająć) potrzebny byłby ogromny remont- widziałem pomieszczenia na 1 p. tuż przed wyprowadzką Straży Miejskiej- totalna ruina. Już widzę jak Dyzma guzieł darby się, że to niegospodarność. Zbliżają sie wybory i znów guziełowy populistyczny trup wypłynął na ursynowskie wody. ...Choć patrząc na "osiągnięcia" budowlane pietrka na Kłobuckiej, to może lepiej, że nie zlecił remontu Szolca 1.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 30 7 miesięcy temuocena: 42% 

   to chyba sam pan kępa napisał ten komentarz :D Chyba zabolało, że halo wyciągnęło peosuarom że tak zręcznie obracają publicznym groszem, że miliony publicznych pieniędzy gdzieś znikają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 29 7 miesięcy temuocena: 29% 

   Afro. Twoj wpis merytorycznie jest marniutki. Do obecnego burmistrza jest mi daleko, ale jak widać tobie do byłego jak najbliżej. Masz jakies dowodu na korupcję i układziki? Ganiaj do prokuratury, inaczej udowadniasz jakim żałosnym trolem jesteś. I jeszcze powiadasz, że to platforma wymyśliła zmianę na Szolca Rogozińskiego... HAHAHA.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 28 7 miesięcy temuocena: 42% 

   Panie burmistrzu Kępa mój wpis to była subiektywna ocena, także proszę się nie emocjonować i darować sobie te marzenia, bo nie będę na rozkaz jakiegoś partyjnego urzędasa spod poznania biegać do prokuratury. W głowę się pan weź puknij. Urzędnicy ratusza okupowanego przez Hankę nakręcili cała aferkę o jedną literkę. Pan chyba to żeś powinieneś wiedzieć panie Kępa?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 27 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Tak oczywiscie... Afro właśnie po raz kolejny udowodniłeś... jakim jesteś kret ynem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 26 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Pozdrawiam serdecznie Robciu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 25 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Zieeeeew. Nuda tłumoczku...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 24 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Podążając twoim pokrętnym tokiem "rozumowania" to: pietrek pierniczysz od rzeczy. A tak na marginesie: marnujesz tlen

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 23 7 miesięcy temuocena: 50% 

   DO Autora artykułu: proszę poprawić błąd w nazwie ulicy! To NIE jest ulica Szolca-Rogozińskiego tylko Szolc-Rogozińskiego. Nazwy tej Ursynowskiej ulicy się NIE odmienia!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 22 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Chyba nie jesteś na bieżąco. Własciwa jest odmiana obu członów nazwiska - poszukaj sobie nawet na tym portalu artykułu o tym. "Zespół Nazewnictwa Miejskiego, po zasięgnięciu opinii językoznawców przyznał, że zasadą w języku polskim jest odmiana obu członów nazwiska. Można jej nie stosować dla pierwszeggo członu nazwiska, jeśli jest on nazwą dawnego herbu lub dawnym zawołaniem bojowym. W związku z tym, prawidłowa nazwa ulicy powinna brzmieć ulica Stefana Szolca-Rogozińskiego"

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 21 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Mimo to Rada Warszawy nie zmieniła nazwy ulicy, i wciąż pozostaje jako obowiązująca SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 20 7 miesięcy temuocena: 0% 

   A mówisz stolca czy stolec?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 19 7 miesięcy temuocena: 38% 

   @qwr - rada nie zmieniła nazwy i nie trzeba zmieniać tablic i dowodów. Ale to nijak ma się do poprawności - poprawna forma jest gdy odmieniamy. Także to są dwie różne sprawy!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 18 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Z tego co ja wiem to wynika, że władze spółdzielni chciały postawić kolejny blok, co było uważam dobre, aby pozbyć się straszącego swoim wyglądem budynku, ale sprzeciwiała się część członków spółdzielni, bo za wysoki blok, bo ten budynek jest dobry, po co inwestować. Efekt będzie taki, że miasto i spółdzielenia sprzedadzą budynek, a deweloper postawi co będzie chciał, a członkowie spółdzielni nie będą mieli wpływu na to co powstanie, chociaż teraz mogliby zdecydować. No ale tak to już jest i chyba nie jedyny to taki przypadek.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czarna masa 17 7 miesięcy temuocena: 80% 

   jaki Pan taki kram

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~looke 16 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Szkoda ze PISMAK nie napisał STOLCA -Rogo...... Gramatyka z II klasy gimbazy się kłania .NIE ODMIENIA SIĘ pierwszego członu nazwiska.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znaFca 15 7 miesięcy temuocena: 83% 

   z tego co pamiętam to właśnie niedawno znawcy doszli do wniosku, że w tym wypadku to był od lat błąd i powinno być "Szolca- Rogozińskiego" ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 14 7 miesięcy temuocena: 44% 

   urzednicy miejscy se wymyślili, że szolca jest poprawnie, na szczescie sie tam szybko wycofali z tej poprawności

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polonista2 13 7 miesięcy temuocena: 82% 

   Nie masz racji. Jest poprawnie. Zajrzyj do słowników i porad choćby prof. Miodka na temat odmiany nazwisk dwuczłonowych, w których pierwszy człon nie jest herbem lub zawołaniem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 12 7 miesięcy temuocena: 62% 

   @looke - nie masz racji, ciekaw jestem czy wystarczy Ci jaj, by przeprosić :-) "Zespół Nazewnictwa Miejskiego, po zasięgnięciu opinii językoznawców przyznał, że zasadą w języku polskim jest odmiana obu członów nazwiska. Można jej nie stosować dla pierwszeggo członu nazwiska, jeśli jest on nazwą dawnego herbu lub dawnym zawołaniem bojowym. W związku z tym, prawidłowa nazwa ulicy powinna brzmieć ulica Stefana Szolca-Rogozińskiego"

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 11 7 miesięcy temuocena: 55% 

   @afro - nikt się nie wycofał. Poprawnie jest Szolca-Rogozińskiego, jednak nie będą zmieniane tablice, dowody itp.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 10 7 miesięcy temuocena: 41% 

   @EwaK jak nie wiesz to nie pisz. Urzędnicy i radni z peo chcieli nam mieszkańcom szolca zafundować ambaras przez durną zmianę literki. Na szczęscie w pore darmozjady się ogarnęły i wycofały się z tego pomysłu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 9 7 miesięcy temuocena: 56% 

   @afro - to prawda ze nie będzie zmiany nazwy, tablic i wymiany dowodów. To jedna sprawa. Ale druga sprawa to odmiana - tu nie masz racji- poprawnie jest Szolca- Rogozinskiego. Także zrozum, że to dwie różne kwestie, Ok?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 8 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Cieszę się, że wreszcie to zrozumiałaś Ewka

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 7 7 miesięcy temuocena: 50% 

   @afro - nie denerwuj się, ale ty dalej nie zrozumiałeś. Przeczytaj od początku, nie obrażaj się - daj sobie szansę. Ja rozumiem od początku. Napisałeś "se wymyślili, że szolca jest poprawnie". Jest poprawna forma Szolca od zawsze - to się nie zmieniło i nie zmienia i nikt tego nie wymyślił teraz. Radni chcieli tylko oficjalnej zmiany zgodnej z odmianą - by zmienić tablice i dowody. Dobrze że do tego nie doszło, bo byłaby to przesada (jedna litera a tyle zamieszania). Ale odmiana "Szolca" jest prawidłowa jako jedyna. Teraz rozumiesz? Jeśli nie - przeczytaj ponownie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 6 7 miesięcy temuocena: 0% 

   co ty tak Ewka bronisz tych, jak to mówi pan burmistrz, tłumoków?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   @afro - ja nikogo nie bronię! Wcale nie interesuje mnie kontekst polityczny tej sprawy i dziwią ciągłe próby upolityczniania. Piszę tylko, że jedyną poprawną formą jest "Szolca-Rogozińskiego" i tyle. Nazwa i tablice nie zostały zmienione (i słusznie - bez przesady), ale poprawną formę należy w życiu stosować - czy to w piśmie (haloursynow.pl ma rację tak pisząc) czy w mowie, tyle!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 4 7 miesięcy temu

   Ale do tłumoka afro to nie dociera... jakoś mnie to nie dziwi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uuuullllllllaaaaaaaaaaaaaaa 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   a filii urzędu skarbowego nie można tam urządzić?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Dzielnica nie powinna sprzedawać swoich udziałów spółdzielni, tylko po wyburzeniu pawilonu w nowo powstałym budynku, w części do jakiej posiada prawo, urządzić urząd skarbowy dla Ursynowa (nie filię). Wciąż tylko słyszę, że nie ma terenów, dlatego na Ursynowie nie może powstać US. Niech prawnicy dzielnicy wezmą się do roboty, a któreś z walczących w wyborach ugrupowań, niech wpisze US na Ursynowie do swojego programu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~afro 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Panie radny/prezesie @hbk panu nie wstyd się wypowiadać w tym wątku? przez waszą ekipę milion złotych poszło się...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2143 sekundy
  REKLAMA