REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Unsplash.com)

  Oderwanie się od codzienności jest teraz coraz łatwiejsze. Dzięki rozwojowi Internetu mamy niemal nieograniczony dostęp do różnych form rozrywki. W celu jej urozmaicenia wiele firm, instytucji kultury, portali streamingowych czy internetowych gwiazd spogląda w przeszłość. Garściami czerpie z rozwiązań z poprzednich dziesięcioleci, bowiem chce nas zabrać w sentymentalną podróż i przy tym dostarczyć przyjemności. Sprawdźmy, jakie rozrywki retro obecnie zyskują na popularności również wśród mieszkańców Ursynowa.

  W dzisiejszym intensywnym świecie znalezienie odskoczni jest na wagę złota. Dlatego często zwracamy się do gier i zabaw z przeszłości. Kojarzą się nam ze spokojem „starych, dobrych czasów”. Dlatego – dzięki najnowszym technologiom – archiwalna rozrywka na nowo nas zachwyca. Przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród odbiorców.

  Cyfrowa biblioteka

  Wypożyczenie ebooków i audiobooków z dnia na dzień wzbudza coraz większą ciekawość moli książkowych. Wirtualne biblioteki oferują swobodny dostęp do szerokiego księgozbioru. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą się wybrać do standardowej wypożyczalni, czy dla ludzi niemających już miejsca na kolejne tomy na domowych półkach.

  Tak, jak niegdyś chodziliśmy do osiedlowej biblioteki, tak teraz możemy „wskoczyć” na jedną ze stron w sieci. Wydawnicze nowości, bestsellery i klasyki wszystkich gatunków literackich znajdziemy między innymi na internetowych półkach portalu Legimi. Ta cyfrowa biblioteka daje odbiorcom wybór blisko 60 000 ebooków i audiobooków, bez limitu.

  Wirtualną bazę podzielono wedle szczegółowych kategorii. Możemy sprawdzić propozycje z działów, na przykład: „Okładkowe sroki, czyli najpiękniejsze okładki (i treść)”, „Rodzinne opowieści” czy „Fakt dobrze się czyta” oraz bardziej klasycznych, jak na przykład: „Kryminał”, „Obyczajowe i romanse” czy „Proza polska”.

  Swobodny dostęp do ebooków i audiobooków sprawia, że jeśli książka nam się nie spodoba, możemy bardzo szybko wybrać następną. Tytuły mamy teraz na wyciągnięcie ręki, nie musimy nawet wychodzić z domu.

  Gry


  Unsplash.com

  Od lat gry karciane, planszowe i zespołowe umilają czas następnym pokoleniom. O ich popularności decydują też wartości edukacyjne, bowiem wspierają logiczne i biznesowe myślenie oraz uczą współpracy. Co więcej grywalizacja, czyli wykorzystanie mechanizmów znanych z gier w wielu innych obszarach, na dobre weszła do słownika różnych gałęzi naszej gospodarki.

  Zwrócenie uwagi ekspertów na wartości płynące z gier spowodowały, że coraz częściej wybieramy też tytuły z przeszłości. Prawdziwy renesans przeżywają teraz bierki, warcaby, chińczyk czy kalambury, z tą tylko różnicą, iż przeniosły się one do sieci. Jedynym z plusów rozgrywki jest łatwość uruchomienia gier i ich powszechność. Wystarczy, że wstukamy ich nazwę w wyszukiwarkę.

  Gry na klasycznych automatach na myśl przywodzą ich salony z poprzednich dziesięcioleci. Dla rzeszy fanów były to magiczne krainy pełne kolorowych maszyn i niezapomnianych emocji. Aby poznać lub przypomnieć sobie tamten czas nie musimy przenosić się do przeszłości. Dzięki portalowi VegasSlotsOnline z łatwością można odtworzyć tamte chwile, bo to właśnie na nim zgromadzono setki najlepszych automatów retro. „Jednoręki bandyta”, „owocówki” czy inne gry z charakterystycznymi symbolami to tylko przykłady tytułów, które teraz przeniosły się do Internetu i sprawiają frajdę kolejnym pokoleniom graczy.

  Kino w domu


  Unsplash.com

  Portale streamingowe do tego stopnia stały się synonimem wolnego czasu, że coraz częściej zamiast wyjść do kina, wybieramy naszą wygodną kanapę. To, co do tej pory było odbierane jako konkurencja dla klasycznych przybytków z wielkim ekranem, dzięki stronie MOJEeKINO staje się ich sojusznikiem. Wypożyczając film wspieramy wybrane przez nas kino i możemy cieszyć się z seansu.

  Platforma odniosła bardzo duży sukces. Świadczy o tym ilość placówek, które przystąpiły do projektu. Podobnie jak w ich klasycznych odsłonach, otrzymujemy zmieniający się repertuar, a także bogaty harmonogram wydarzeń dodatkowych – warsztatów, festiwali i spotkań z twórcami.

  Nowe hobby

  Prócz rozrywki w stylu retro, również edukacja przeniosła się do Internetu. Na YouTube znajdziemy liczne vlogi, na których influencerzy pomogą nam znaleźć nowe hobby. Między innymi znany kucharz Pascal Brodnicki rozkocha nas w gotowaniu. Z kolei blogerka Make Your Life Greener poradzi, jak założyć balkonowy ogródek. Natomiast specjaliści z Centrum Nauki Kopernik nauczą nas podstaw majsterkowania.

  Za pomocą licznych online’owych lekcji z łatwością nauczymy się nowych umiejętności. Nie musimy opuszczać naszych czterech ścian. W taki sposób zaoszczędzimy sporo czasu, który będziemy mogli wykorzystać na kultywowanie odkrytego hobby.

  Dzięki Internetowi rozrywka retro i umiejętności, które posiadały poprzednie pokolenia wracają do łask. Nie ma wątpliwości, że w najbliższych latach również u nas na Ursynowie ten trend stanie się jeszcze bardziej popularny. Dlatego już teraz warto być na bieżąco i chociaż na moment oderwać się od rzeczywistości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2557 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021