REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  W czerwcu ruszyły zapisy do żłobka nr 293, który w ramach współpracy z urzędem miasta będzie bezpłatny, mimo iż jest żłobkiem niepublicznym. Na dzień publikacji tego artykułu dostępne są jeszcze miejsca we wszystkich grupach wiekowych. Żłobek przyjmuje dzieci już od 6. miesiąca życia.  

  Mieszkańcy nowych osiedli w obrębie ulic Kłobucka, Bokserska i Wyczółki od dawna upominali się o bezpłatny żłobek. Dzięki wspólnej inicjatywie mam z pobliskich osiedli oraz właścicielki żłobka udało się przekonać urząd miasta do uwzględnienia tej lokalizacji w kolejnym konkursie na wykup miejsc. Placówka powstała przy dynamicznie rozwijającym się żłobku i przedszkolu Harmony Montessori Park, działających od listopada 2020, wysoko ocenianych przez rodziców pod kątem jakości edukacji i opieki zgodnej z pedagogiką Marii Montessori. 

  Żłobek nr 293 usytuowany jest na nowym osiedlu HARMONY PARK, w pięknym otoczeniu zieleni, w którym znajdziemy liczne place zabaw, kawiarenki, miejsca edukacyjne. Brakowało tu dużej placówki żłobkowej, bezpłatnej - dzięki środkom publicznym. Jedyne opłaty, jakie ponoszą rodzice to koszt wyżywienia dzieci. To niezwykła wygoda dla wielu rodzin, które już nie będą musiały się martwić o męczące dojazdy z dziećmi do odległych placówek samorządowych.

   

  Co jeszcze wyróżnia żłobek nr 293 spośród innych żłobków samorządowych bądź działających na tych samych zasadach żłobków niepublicznych na Ursynowie? Przede wszystkim wysoka jakość infrastruktury i podejście do dziecka, które jest zawsze w centrum. Zaglądając do środka, znajdziemy przestronne wnętrza wyposażone w najwyższym standardzie (klimatyzacja, wentylacja, okna uchylne, monitoring, ochrona). Zobaczymy też przygotowane na przyjęcie dzieci jasne, czyste i minimalistycznie urządzone sale inspirowane metodą Montessori. 

  Analizując ofertę opiekuńczo-wychowawczą żłobka na jego stronie internetowej, można zapoznać się z programem edukacyjnym, zagwarantowanym dzięki współpracy placówki z Urzędem m.st. Warszawy. Dzieci będą objęte opieką z elementami edukacji do 10 h dziennie, w godzinach 7:30 – 17:30 przez wykwalifikowaną kadrę żłobka.

  Dodatkowo w żłobku nr 293 dzieci znajdą się pod opieką logopedy i psychologa, którzy będą prowadzić okresowe obserwacje dzieci i dzielić się z rodzicami ich wynikami. Co ważne, żłobek nr 293 wzbogacił wymagany standard miejski również o atrakcyjną ofertę zajęć edukacyjnych. Są to 30-minutowe aktywności z językiem angielskim, rytmika oraz 30-minutowe zabawy edukacyjne z wykorzystaniem elementów metodyki Montessori, prowadzone 2 razy w tygodniu. 

  Podczas zajęć Montessori nasi nauczyciele będą bacznie obserwować dzieci pod kątem możliwości kontynuacji edukacji w przedszkolu Montessori (Harmony Montessori Park II) lub przeniesienia dziecka do komercyjnego żłobka Harmony Montessori Park II, w którym każdego dnia realizowany jest autentyczny program Montessori w trybie dwujęzycznym (jeden nauczyciel w grupie jest anglojęzyczny). Obie placówki komercyjne współpracują z Polskim Instytutem Montessori. Więcej o ofercie komercyjnej można przeczytać w naszym artykule oraz na stronie placówki.

  Czas mija szybko i już dziś warto się zastanowić nad przyszłością edukacyjną dziecka. Jak mówiła Maria Montessori:

  Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.  

  Dla zainteresowanych istnieje też bogata oferta usług dodatkowych, którą mogą Państwo znaleźć w dedykowanej zakładce, w tym nocowanki dla naszych dzieci czy opcja opieki dziennej w weekendy.  

  Warto też spojrzeć na zakładkę, w której znajdziemy propozycję wstępnej adaptacji do żłobka, planowanej na sierpień. Ta usługa jest odpłatna. Żłobek umożliwia wcześniejsze zapoznanie się rodzin z placówką i kadrą, aby pierwszy kontakt dziecka z nowym środowiskiem zapisał się w pamięci pozytywnie i zaowocował zaufaniem do miejsca, w którym spędzi kolejne lata.  

  Drogi rodzicu! Jeśli wciąż poszukujesz i zastanawiasz, gdzie posłać swoje dziecko, zachęcamy do wizyty na naszej stronie i do kontaktu:

  Niepubliczny Żłobek Harmony Montessori Park (żłobek nr 293)

    

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.381 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022