REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2019, 11:05 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Mural przy Sarabandy

  Mural przy Sarabandy (MZ)

  Do ursynowskich murali dołączył kolejny malunek. Tym razem powstał na Zielonym Ursynowie i przedstawia patronkę szkoły przy ul. Sarabandy – Irenę Kosmowską z dziećmi.

  Szkoła podstawowa nr 96 obchodzi w tym roku zacny jubileusz. Powstała dokładnie 102 lata temu jako prywatna placówka dla dzieci pracowników - działającej wówczas na Dąbrówce - cegielni. Teraz świętuje równe 100 lat działalności w formie szkoły publicznej.

  Uroczyste obchody rozpoczęły się 15 października i były wstępem do kolejnych wydarzeń związanych z rocznicą. Jednym z „prezentów urodzinowych” jakie sprawiła sobie szkoła jest mural na frontowej ścianie. Przedstawia on postać Ireny Kosmowskiej -  wybitnej pedagożki i działaczki – która od prawie 60 lat patronuje szkole.

  Malunek z podobizną Kosmowskiej w otoczeniu dzieci z różnych epok, powstał wedle pomysłu rady rodziców, która wraz z dzielnicą współfinansowała dzieło. Projekt wykonali w całości młodzi artyści ze stowarzyszenia Stacja Muranów.

  - Nasza patronka nie jest bardzo znana, rodzice chcieli przybliżyć jej sylwetkę, a także sprawić, aby szkoła była bardziej przyjazna i kolorowa - mówi Katarzyna Wójtowicz, kierownik gospodarczy szkoły.

  Dodaje, że dzieci były zaskoczone, kiedy rozczęto malowanie graffiti, ale pomysł bardzo im się podobał. Pozytywne opinie płyną też od rodziców i okolicznych mieszkańców. A postać Ireny Kosmowskiej znów odżyła w pamięci mieszkańców.

  Warto przypomnieć, że końca dobiega także kilkuetapowa realizacja muralu „Alternatywy 4” na osiedlu przy ul. Grzegorzewskiej. Murale upamiętniające serial Barei powstają w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hania67 3 9 miesięcy temu

   Kempa coś mi się wydaje to już szuka z PiSem ukladu co by u żlobu trwać. Taki to lisek. Jego protegowany kumpel Ciołko u Gliskiego teraz robi za zastepce, no no.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mati 2 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Kosmo co? A co to za wieśniaczka, że tak zapytam?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec ursynowski 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Obstawiałem księżniczkę Leię :(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3217 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020