REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 maja 2014, 11:40 komentarzy 6

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Spotkanie w urzędzie dzielnicy

  Spotkanie w urzędzie dzielnicy (Apacz)

  Radny Ursynowa, Paweł Lenarczyk zorganizował spotkanie informacyjne dotyczące losów terenów Placu Wielkiej Przygody, Zamiany 4 oraz Bacewiczówny. Zbierano także podpisy pod petycją do Prezydent m.st. Warszawy o przyspieszenie uchwalenia mikroplanów dla tych terenów.

  Przypomnijmy: tereny Placu Wielkiej Przygody, Zamiany 4 i Bacewiczówny zostały odzyskane przez byłych właścicieli. Ci zaś chcą sprzedać grunty pod inwestycje mieszkaniowe. Mieszkańcy boją się, że tereny zielone zostaną zabudowane. Nie zgadzają się na żadne inwestycje.

  Dyskusja na wczorajszym spotkaniu skupiła się wokół Placu Wielkiej Przygody. Dla tego terenu nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego potencjalni inwestorzy złożyli wnioski do urzędu dzielnicy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. 

  Pod koniec ubiegłego roku, do urzędu dzielnicy wpłynął pierwszy taki wniosek. W sumie od listopada ubiegłego roku, wniosków złożono aż pięć z kilku firm. Jedne chcą w tym miejscu budować blok mieszkalny w pobliżu przedszkola i szkoły, inne dom opieki spokojnej starości bliżej uczelni Vistula. Na razie żadnemu z potencjalnych inwestorów nie wydano jeszcze decyzji o warunkach zabudowy.

  Jednak zastępca naczelnika wydziału architektury urzędu dzielnicy, Joanna Decka potwierdziła, że za kilka miesięcy pierwsza decyzja zostanie już wydana.

  - Jeden z wniosków jest najbardziej zaawansowany. Dotyczy on budowy budynku mieszkalnego z lokalami usługowymi w parterze wraz z budową drogi dojazdowej od strony ulicy Jastrzębowskiego – mówi Joanna Decka.

  Według prawa nie ma możliwości zablokowania wydania decyzji o warunkach zabudowy, gdyż potencjalni inwestorzy spełnili wszystkie – skomplikowane jak się okazało – wymagania.

  Jednak wydanie decyzji o warunkach zabudowy jeszcze niczego nie przesądza. Jak zapewnia Decka od wydania decyzji do pozwolenia na budowę jest jeszcze długa droga.

  Czy można zapobiec zabudowie Placu Wielkiej Przygody?

  Szansa na zatrzymanie budowy jest. Jaka? Cała nadzieja w... nieistniejącej drodze dojazdowej do planowanej inwestycji. Inwestor chce ją wybudować, ale...

  Obecny na spotkaniu prezes spółdzielni mieszkaniowej Stokłosy, Sławomir Żuk, nie widzi możliwości wybudowania między blokami drogi o szerokości 5 metrów wraz z chodnikiem. To jedyny jak na razie "punkt zaczepienia", który można wykorzystać do zablokowania zabudowy Placu Wielkiej Przygody.

  Dlatego radni Ursynowa tak bardzo naciskają na uchwalenie przez miejskich radnych mikroplanu dla tego terenu. Szanse na sukces są jednak marne. Uchwalenie mikroplanu może potrwać nawet półtora roku. W tym czasie inwestor może już otrzymać pozwolenie na budowę. Wtedy nic zrobić się już nie da.

  Jeżeli inwestor upora się z problemem poprowadzenia drogi dojazdowej i spełni wszystkie wymogi formalne, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by uzyskał pozwolenie na budowę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dariusz Kijek 6 ponad rok temu

   Plac wielkiej przygody pamiętam jak wygrywaliśmy tam turnieje piłkarskie. A co do Bacewiczówny widzę pod swoim blokiem że sprawa została załatwiona. Mianowicie został oddany grunt zamienny choć też nie pytał mnie nikt o zdanie. Śmierdząca sprawa zaczęli wyburzać budynek myjni dopiero po 2 grudnia co jest zastanawiające ? Nikt mnie nie zapytał czy innych mieszkańców czy się zgadzamy na oddanie tego placu bo nie mamy takich praw na Ursynowie. Nie mamy generalnie żadnych decyzyjnych głosów bo nasza serdeczna Pani HGW nie chce nam nawet oddać gruntów pod budynkami a spółdzielnie milczą bo im to jest na rękę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Im dłużej nie będzie planów miejscowych, tym więcej razy będziemy słyszeć o takich sprawach...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • kabe 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Cholera zabudują każdą wolną przestrzeń w dzielnicy! Ja sobie nie wyobrażam jak mieliby funkcjonować okoliczni mieszkańcy, gdyby im tam miały jeżdzić ciężarówki i inne sprzęty budowlane.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 3 ponad rok temuocena: 67% 

   Dlaczego dopiero teraz radni Naszego Ursynowa, znowu zbierają podpisy pod petycją, przecież zarząd dzielnicy ma możliwość skutecznego składania wniosków o zmianę w planie zagospodarowania, nie trzeba do tego petycji robić. Czyżby NU już nie panowało nad swoim burmistrzem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piwonia 2 ponad rok temu

   co za bzdura tak może pisać tylko ktoś kto nie na kompletnie zasad funkcjonowania samorządu w Warszawie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Lenarczyk - radny 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Dzień dobry Pani/Panu, Tak zbierają, bo Pani Prezydent, Rada Warszawy, Dyrektor Marek Mikos z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lekceważą mieszkańców Stokłos. Już trzy uchwały rada Dzielnicy wysłała od 2012 roku do miasta w sprawie wszczęcia procedury planistycznej dla osiedla Stokłosy, ale widocznie władze miasta akceptują dogęszczanie zabudowy Ursynowa Północnego, na co NIE MA ZGODY i nigdy jej nie będzie. Z poważaniem Paweł LENARCZYK radny Dzielnicy Ursynów PS. Proszę się podpisywać z imienia i nazwiska lub założyć zaufany profil, wówczas może podniesie się Pani/Pana poziom wypowiedzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5996 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022