REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 grudnia 2017, 11:14 komentarzy 3

  (Park Kultury w Powsinie)

  REKLAMA

  Park Kultury w Powsinie zmienia się na lepsze. W ostatnich tygodniach pojawiły się nowe ławki, stoliki piknikowe, leżanki, kosze na śmieci oraz bardzo dużo stojaków na rowery. To dopiero początek unowocześniania parku - zapowiadają jego władze.

  Powsiński park znajduje się w granicach administracyjnych Ursynowa. Mieszkańcom Warszawy służy już od 1948 roku (od 1963 nosi obecną nazwę) - jest miejscem wypoczynku, spacerów i aktywności sportowych. Ząb czasu nadgryzł już wyposażenie parku - ławki i stoliki nigdy nie były wymieniane, przyszła więc pora na modernizację.

  Ostatnio w przestrzeni parkowej pojawiło się 120 nowych ławek, 100 koszy na śmieci, 20 leżanek, 20 stołów piknikowych, 24 stoły do gry w szachy, brydża oraz chińczyka, 2 stoły do tenisa stołowego, stół do piłkarzyków, 100 stojaków na rowery. Ze wszystkich urządzeń można już korzystać.

  - Obecna zmiana wyposażenia jest pierwszą tego typu inwestycją od początku istnienia Parku. Wymienione zostały elementy, które pojawiły się w Parku Kultury w Powsinie w latach 50. i 60. - mówi Grzegorz Górski, p.o. dyrektora Parku Kultury w Powsinie. 

  Za nowe wyposażenie parku (koszt 550 tys. złotych) zapłaciło miasto w ramach programu "Przyjazna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców".

  Stali bywalcy parku zauważą, że z parku zniknęły historyczne kosze na śmieci, tzw. grzybki, które przez całe lata były wizytówką Powsina.

  - Mimo swojej długiej historii, nie spełniały parametrów określonych w regulaminie utrzymania porządku i czystości w m.st. Warszawa oraz były nieodporne na ogień i można było je łatwo przewrócić. Najczęściej dzikie zwierzęta rozsypywały całą zawartość koszy - mówi dyrektor ośrodka.

  To nie koniec zmian w Parku Kultury w Powsinie. W najbliższym czasie planowany jest generalny remont placu zabaw i placu gier z boiskami do siatkówki plażowej i mini golfem. W okolicy dębu "Hetman" pojawi się natomiast stacja Veturilo.

  O bogatej historii Parku Kultury w Powsinie możecie poczytać w naszym ursynowskim "Niezbędniku".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kris 3 6 miesięcy temu

   Katalogowe, typowe betonowe stoły w miejsce prostych, lekkich, delikatnych stolików z lat 60/70. Toporne leżanki i ławki. Już nawet nie chcę wspominać o nowej odsłonie koszy "grzybków". Bardzo nieudany dobór mebli.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~55 latek 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Korzystam z Parku w Powsinie od 50 lat. Wszystko co było i sprawdzało się przez tyle lat (miało swój niepowtarzalny urok) należy zniszczyć i wymienić na nowoczesne: betonowo-metalowe, badziewiaste, niewygodne i w nadmiarze. Widocznie nadmiar pieniędzy zmusza, na siłę, do zmiany wszystkiego co było, nic nie może się ostać, nieważna tradycja. Czyż nie piękniejsze były stare kosze muchomorki od tych nędznych nowoczesnych (jakoś nie spaliły się przez dziesiątki lat...), czyż nie wygodniejsze były stare ławki od tych nowoczesnych z niefizjologicznym prostym oparciem, kto na tym wysiedzi dłużej niż chwilę... Park w Powsinie wygląda jak hurtownia z ławkami, stołami i leżakami. Przyroda i zieleń musiała ustąpić miejsca "hurtowni". Za to, jakoś nikt nie wpadł na pomysł żeby wyrównać i zagrabić zryte przez dziki trawniki od dwóch lat... Widocznie zabrakło już funduszy...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To co pokazano na zdjęciu jest koszmarne ! Ten stolik z betonowymi mackami , koszmar nad koszmary ! I do tego w lesie ! A przy tym to kółeczko wykarczowane , wyniesione ! A krzesło nijak pasujące , ani stosowne użytkowo. No nie wiem , skąd ten projekt. Chyba kupiony na bazarku na dołku !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1406 sekundy
  REKLAMA