REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2018, 09:55 komentarzy 6

  (SK)

  Deweloper zaczął wyburzanie ruin budowy przychodni u zbiegu Gandhi i Rosoła. W przyszłości w tym miejscu ma powstać zespół mieszkalno-senioralny. Ale na razie inwestycja jest w powijakach i nie wiadomo czy w ogóle do niej dojdzie.

  Ruiny budowy przychodni straszyły mieszkańców Ursynowa od 1989 roku. Ówczesny zarządca terenu - spółdzielnia SDIS ruszyła z inwestycją. Wzniesiono typlo fundamenty i parter, na resztę zabrakło pieniędzy. Po dwóch latach urzędowe pozwolenie straciło ważność, a w niedokończonym obiekcie zamieszkali bezdomni.

  Później były plany wybudowania tam szpitala przez niemieckiech ewangelików, ale pomysł też upadł. Podobnie jak pomysły zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dotyczące tych działek. Radni uchwalili, że może tu powstać wyłącznie zabudowa związana z usługami zdrowia. Właściciele zabiegali o zmianę funkcji na mieszkaniówkę, ale miasto nie chce się na to zgodzić.

  Wyburzają ruiny - ruszy nowa inwestycja?

  Od kilku lat atrakcyjny grunt w centrum Ursynowa znajduje się w rękach grupy deweloperskiej Hochtief Development Poland. Na jej zlecenie powstała koncepcja wybudowania przy Gandhi zespołu czterech budynków przeznaczonych dla seniorów. Miałyby tam powstać tzw. mieszkania asekurowane z opieką medyczną na wezwanie, a także szpital na 40 łózek, zakład opiekuńczo-leczniczy dla leżących chorych na 150 łóżek i klinika rehabilitacji na 160 łóżek.

  W ostatnich dniach ruszyła rozbiórka starej przychodni, na którą właściciel ma zgodę dzielnicy już od 2016 roku. Nie oznacza to jednak rozpoczęcia nowej inwestycji.

  - Na tym etapie jedynie rozpoczęliśmy wyburzanie. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy zadecydują o kształcie i przeznaczeniu obiektu. Ma nadzieję, że uda się nam zakończyć te rozmowy pod koniec tego roku - informuje Anna Stodolska z Hochtief Development Poland.

  Nie wiadomo więc czy do wybudowania zespołu mieszkalno-senioralnego w ogóle dojdzie. A jeśli nawet - to prace nie ruszą przed 2019 rokiem. Inwestor musi bowiem uzyskać pozwolenie na budowę, a wcześniej zaprojektować kompleks.

  Wśród okolicznych mieszkańców pojawił się więc pomysł, by miasto wykupiło działki od Hochtief, zmieniło plan miejscowy i połączyło je wraz z psią górką w jeden park. Ale, aby stworzyć park trzeba jeszcze wykupić drugą prywatną działkę, przeznaczoną w planie pod zieleń. W sumie wykupy kosztowałyby ponad 40 mln złotych. Miasto twierdzi, że nie ma na to pieniędzy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dundaj 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Oczywiste jest, że powstanie kolejny blok mieszkalny - może upchną gdzieś przychodnię geriatryczną i będzie "ok". Ursynów zagęszczany do absurdu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 5 ponad rok temuocena: 94% 

   Jak inwestorzy mają zadecydować o kształcie i przeznaczeniu obiektu, to jestem pewien, że z senioralno-mieszkaniowego zostanie mieszkaniowy. Po co więc ludziom mydlić oczy, jak i tak wiadomo co z tym terenem się stanie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~potencjaLny 4 ponad rok temuocena: 13% 

   Jesteś wróżką, prorokiem? Jak Cię nazwać?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Wystarczy Szanowny Panie Poruczniku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ludwiczek 2 ponad rok temuocena: 50% 

   NA dole, na parterze zrobią przychodnie dla geriatri, a powyżej normalny bloczek mieszkalny. Taka to praktyka w miescie zarządzanym przez peo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skoczkoski 1 ponad rok temuocena: 25% 

   Oczywiście. Masz rację. Bo jakby pis rzomdził, to patyczek by biegusiem oddał teren pod filię szkoły toruńskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3803 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021