REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Mieszkańcy nie mają głowy do deklaracji odpadowych. Do 10 kwietnia powinno je złożyć ponad 10 tysięcy ursynowian. Zrobił to dopiero co piąty. Tymczasem za spóźnienie grozi kara 2,8 tys. złotych.

  Od marca w Warszawie, podobnie jak w innych miastach, drastycznie wzrosły opłaty za odprowadzanie śmieci. W stolicy zdecydowano się na stawkę ryczałtową w wysokości 65 złotych za mieszkanie w bloku oraz 94 złote za dom jednorodzinny. Na nic zdały się protesty, że ryczałt od lokalu jest niesprawiedliwy dla osób samotnych i starszych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w ciągu roku miasto będzie pracowało nad zmianą rozliczenia wg zużycia wody. Nie wiadomo jednak, czy w obliczu epidemii koronawirusa ta deklaracja zostanie podtrzymana.

  Do 10 kwietnia właściciele nieruchomości powinni złożyć nowe deklaracje śmieciowe, w których zadeklarują ile mają pojemników na odpady. W przypadku bloków takie deklaracje składają spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe. Ale właściciele domów jednorodzinnych muszą je dostarczyć osobiście.

  Nie mamy głowy do deklaracji

  Jak poinformował zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski na Ursynowie od 1 marca do 6 kwietnia deklaracje złożyło zaledwie 20% zobowiązanych do tego osób. 1667 zrobiło to za pomocą poczty lub osobiście, a 443 za pomocą systemu ePUAP.

  - To już ostatnia chwila na złożenie deklaracji - czas tylko do 10 kwietnia. Deklarację można złożyć w urzędzie lub wysłać pocztą, ale w obecnej sytuacji rekomendujemy skorzystanie z wersji online poprzez ePUAP - mówi wiceburmistrz Ostrowski.

  Miasto ułatwiło złożenie deklaracji śmieciowych. Można je składać przez Internet za pomocą kreatora, w który wpisujemy nasze dane. Tak przygotowaną deklarację możemy wysłać za pomocą systemu ePUAP albo pocztą. Przypomnijmy, aby założyć profil na ePUAP można skorzystać z systemu transakcyjnego naszego banku, który potwierdzi naszą tożsamość, bez konieczności wizyty w urzędach.

  Kara do 2,8 tys. złotych. Ministerstwo nie planuje zmian

  Za niezłożenie deklaracji w terminie grożą kary. Ordynacja podatkowa przewiduje karę porządkową w wysokości 2,8 tys. złotych. Czy miasto będzie takie kary nakładać w obliczu pandemii?

  - Samorząd realizuje zapisy ustawy, więc nie mamy możliwości niewysyłania wezwań czy stosowania kar. Musiałaby nastąpić zmiana w ustawie - mówi Karolina Gałecka, rzecznik prasowy stołecznego urzędu.

  Zapytaliśmy Ministerstwo Klimatu czy szykowane są zmiany w ustawie umożliwiające przedłużenie terminu składania deklaracji.

  - W specustawie nie znalazły się przepisy w powyższym zakresie - odpowiada rzecznik resortu Aleksander Brzózka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pytek 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   kibicuje gorąco upadkowi "naszego" państwa, które mnie doi z każdej strony, od siebie nie dając nic - zero

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3463 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021