REKLAMAA1-PRONUMERICA-01-09----30-09-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2018, 13:37 komentarzy 23
  Na wybudowanych przystankach wzdłuż al. KEN na razie parkują samochody

  Na wybudowanych przystankach wzdłuż al. KEN na razie parkują samochody (SK/ZTM)

  REKLAMA

  Od poniedziałku, 24 września na pętli Osiedle Kabaty pojawią się nowe autobusy - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Dlaczego nie mogły jeździć Rosnowskiego już wcześniej? Na to pytanie odpowiedzi brak.

  Po oddaniu do użytku ulicy Rosnowskiego wielu mieszkańców Kabat czy Powsina czeka na uruchomienie linii autobusowych łączących Ursynów z Wilanowem. Mieszkaniec, pan Henryk dopytuje o nie naszą redakcję co kilkanaście dni.

  - Nie rozumiem, dlaczego nic w tej sprawie się nie dzieje. Obiecywano już dawno, że jak tylko Rosnowskiego będzie, będą też autobusy - mówi mieszkaniec.

  Rok temu ZTM dobudował przy alei KEN na wysokości Tesco dodatkowe przystanki. Ale im bardziej opóźniała się budowa Rosnowskiego i przebudowa Relaksowej, tym bardziej oddalało się uruchomienie nowych linii z Kabat.

  W maju tego roku Relaksowa została oddana do użytku, choć wojewoda zastopował dalsze prace przy Rosoła i na skrzyżowaniu z Wąwozową. Autobusy mogą jednak przejeżdżać, zdaniem dzielnicy trasa była planowana także pod kątem komunikacji miejskiej i nie ma przeszkód by ją tam puścić.

  Na każde pytanie kiedy autobusy pojadą Rosnowskiego i Relaksową, Zarząd Transportu Miejskiego przez ostatnie miesiące odpowiadał tak samo.

  - Zmiany zostaną wprowadzone po zakończeniu wszystkich prac drogowych niezbędnych do wprowadzenia komunikacji autobusowej na ciąg ulic Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego. Odnośnie terminu zakończenia prac - jest to inwestycja dzielnicowa, prośba więc o zadanie tego pytania urzędowi dzielnicy - pisali do naszej redakcji Michał Grobelny oraz Tomasz Kunert z ZTM. Ten ostatni - dosłownie kilka dni temu.

  Tymczasem również parę dni temu na konstancińskim forum internetowym oraz na profilu społecznościowym burmistrza Wilanowa Ludwika Rakowskiego pojawiła się mapka z planowanymi autobusami, które mają ruszyć już 24 września!

  - Potwierdzam. Przygotowujemy się do puszczenia autobusów od 24 września - przyznaje Tomasz Kunert z ZTM.

  Dlaczego zatem ZTM z uporem maniaka odpowiadał, że wcześniejsze uruchomienie autobusów jest niemożliwe, ze względu na niedokończoną inwestycję? Rzecznik ZTM mgliście wspomina o problemach ze skrętem oraz dostosowaniu ulicy. Tymczasem od maja na Relaksowej nie zdarzyło się nic, nawet słupki wygradzające przejazdy nie drgnęły o centymetr. O co więc chodzi?

  Wszystko wskazuje na to, że ZTM nie chciał przyznać się do braków w taborze, a puszczenie autobusów przez Rosnowskiego ma być przedwyborczym prezentem od władz miasta. To czy autobusy naprawdę pojawią się już 24 września, okaże się w przyszłym tygodniu. - Wówczas będziemy wiedzieli na 100% - mówi Tomasz Kunert.

  Jakie autobusy uruchomi ZTM?

  Na pętli Osiedle Kabaty pojawią się cztery nowe linie: 339, 710, 724 i 742, które pojadą przez Wąwozową, Relaksową i Rosnowskiego. Kabaty zyskają bezpośrednie połączenie z Powsinem i Wilanowem do Metra Wilanowska oraz połączenie z Piasecznem. Rozczarowująca może być częstotliwość kursowania niektórych autobusów - sięgająca nawet 2 godzin.

  Oto szczegóły wraz z częstotliwościami kursowania:

  Linia 139 - utrzymanie obecnej trasy, ze zwiększeniem częstotliwości kursowania do 20 minut

  Linia 339 - uruchomienie linii na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY. Częstoliwość: co 40 min., w weekendy nie kursuje.

  Linia 710 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Stocer – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: w szczycie co 10-20 min. poza szczytem - co 20 min. w weekendy - co 20-40 min.

  Linia 724 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: co godzinę, w weekendy co 2 godziny.

  Linia 742 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Słomczyn – Turowice – Kawęczyn – Brześce – Wólka Dworska - Moczydłów – GÓRA KALWARIA (RYNEK). Częstotliwość: w szczycie co 60 min., poza szczytem i w weekendy - co 2 godziny.

  Mapka z liniami autobusowymi - źródło: FB/Ludwik Rakowski - Burmistrz Wilanowa:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 238

  • 65
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 22
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 56
   WKURZONY
  • 52
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~maniek 23 wczoraj 19:48ocena: 100% 

   Dlaczego ZTM chce skłócić mieszkańców? Zabrał połączenie 710 z Wilanowskiej, którym mieszkańcy Górnego Mokotowa mogli dotrzeć do Sadyby , w tym - Instytutu Neurologii , Wilanowa Centrum , a zamiast ZTM daje Kabatom łączność z Piasecznem ! ZTM-owska metoda skłócania : "Chceta to mata".

   Edytowany: wczoraj 19:58

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlkjb 22 2 dni temuocena: 57% 

   I fajnie. W szczycie wszystkie miejsca siedzace w metrze beda zajete juz na Natolinie.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marti 21 3 dni temuocena: 57% 

   Linie 724 i 742 cały czas mają częstotliwość 2 godziny w święto, zatem po co to bicie piany i szukanie sensacji. Dotąd, przez tyle czasu częstotliwość nie przeszkadzała autorowi tekstu?

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~INGA 20 4 dni temuocena: 50% 

   A czemu 742 nie może odjeżdzać z metra Wilanowska tak jak tylko powstała linia ileś lat temu .JEST TO JEDYNA LINIA do GÓRY. A może póścić jeszcze taką samą linie NOCNĄ...

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Góralek 19 4 dni temuocena: 31% 

   Chcesz tworzyć dalej sztuczne korki !? Przecież przesiądziesz się w metro już na Kabatach, zamiast na Wilanowskiej. Ty Polka !?

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikodem 18 5 dni temuocena: 67% 

   To nie jest połączenie Kabat z Wilanowem tylko Konstancina i Piaseczna przez Konstancin z Kabatami i metrem. Tak chciał duży ratusz i obecny burmistrz Ursynowa. Do Wilanowa powinna prowadzić nowa Ciszewskiego. Ale co tam, władza wie lepiej.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 17 4 dni temuocena: 56% 

   ~Nikodem zapomniałeś napisać jeszcze napisać, że Góra Kalwaria będzie miała połączenie do metra. Brawo już na Imielinie mieszkańcy nie wsiądą do metra.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 16 4 dni temuocena: 59% 

   Co ty wiesz skąd i dokąd ludzie jeżdżą do i dokąd z Warszawy ? Okolice Wa-wy nie kończą się na Konstancinie czy Piasecznie. To tylko najbardziej znane miejscowości na południe od Warszawy. One też niesamowicie cierpią przez tranzyt pojazdów z bliższych i dalszych okolic , w tym Góry Kalwarii, Grójca czy Garwolina i wielu innych mniejszych gmin. Do 30l mieszkałem na Ursynowie, prawie od urodzenia. Był jeden autobus 192. Obsługiwał cały Ursynów. Autobus był przepakowany tak, że ludzie kawałkami wystawali z zamkniętych drzwi, czasem urywało się koło od obciążenia (tak! byłem świadkiem/pasażerem) a kierowca nie wiedział i jechał dalej. Kabaty to były sady kwitnące, pszczoły, kwiaty. I był jeden autobus. Wreszcie zaczęła się budowa metra... A objazd autobusem przez przez Wilanów do Konstancina i dalej jest nadal. Dziś mieszkam w Konstancinie w chałupie po dziadkach, i pomagam matce staruszce na Ursynowie. Stale jeżdżę objazdem. Odrzuć samochody, Zobacz ile zostanie ruchu autobusowego. !?

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janek_nat 15 3 dni temuocena: 64% 

   To ciekawe bo na Korbońskiego więcej samochodów z Kabat skręca do Powsinka i Wilanowa wysokiego niż do Konstancina.... co za fachowiec

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mima 14 5 dni temuocena: 53% 

   Niech ktoś mi wytłumaczy, po co autobus z Kabat do metra Wilanowska, skoro na Kabaty dojeżdża metro? Może czegoś nie wiem, bo tam nie mieszkam...

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miki 13 3 dni temuocena: 75% 

   Prawdopodobnie linia 339 ma zastąpić wycofane z al.Wilanowskiej, Wilanowa i Powsinka linie 710, 724, częściowo 742 z nową przesiadką do siedemsetek przy os.Patio w Powsinie

   Edytowany: wczoraj 21:56

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~noko 12 5 dni temuocena: 47% 

   a komu ma służyć autobus 339? Co to za wymysł?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyniowy 11 3 dni temuocena: 43% 

   Hm... Pomyślmy... Mieszkańcom Powsina?

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdenerwowana mieszkanka Powsinka 10 5 dni temuocena: 50% 

   Dlaczego zabieracie mi aż 2 autobusy, którymi zawsze jeżdżę? Nie podoba mi się to i nie pozdrawiam

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatek 9 4 dni temuocena: 43% 

   Bo stać Cię na Posiadłość w Powsinku, więc musisz cierpieć. Za ekskluzywną okolicę się słono płaci, tym bardziej w bezpośredniej bliskości parafii w Powsinie, jej cmentarza i cennika.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 8 5 dni temuocena: 62% 

   Nie widać żadnego połączenia z Sadybą . Z Wilanowem też nie ma połączenia , tylko z Piasecznem. To znaczy , ze szwagier ma córkę w Piasecznie ?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ztmowiec 7 6 dni temuocena: 31% 

   póki co to wożą skwarki, a raczej smażą w korku, bo klimy nie włączą lub autobus nie ma (otwieranie okna nic nie daje podczas stania w korku)

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 6 dni temuocena: 68% 

   Naprawdę cudownie! Nareszcie będziemy mieli dojazd z Kabat do Metra Wilanowska i to prawie codziennie! W szczycie co 40 minut. O wspaniali, mądrzy inaczej Urzędnicy, dziękujemy i bijemy pokłony na Waszą cześć!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 5 6 dni temuocena: 63% 

   Wydaje mi się że to bardziej o Wilanów chodzi. Ale co 40 minut nie ma znaczenia gdzie...

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujcio 4 6 dni temuocena: 70% 

   Ciekawe czy uruchomią światła na skrzyżowaniu Rosoła i Wąwozowej?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 6 dni temuocena: 56% 

   Poranny i popołudniowy korek na Relaksowej ma szansę na dalszy wzrost, podobnie jak smród spalin generowany w tym miejscu przez setki (tysiące?) stojących tam aut. A obok szkoła, domy, coraz bardziej zdewastowana Skarpa Ursynowska Tymczasem krzyżowanie z Wąwozową ciągle w rozsypce. To laboratoryjny przykład bezmyślności i braku troski o interesy mieszkańców dzielnicy.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 2 6 dni temuocena: 59% 

   Uwielbiam takie komentarze. Większość autobusów które tamtędy przejadą ma bardziej ekologiczne silniki niż 90% jeżdżących tam samochodów. Więc nie tu jest problem.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 22 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 1 6 dni temuocena: 41% 

   Jasne jak słońce. Autobusy elektryczne będą jeździć.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0946 sekundy
  REKLAMA