REKLAMAA1-ElectroGym-Fit--16-11----16-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2018, 13:37 komentarzy 27
  Na wybudowanych przystankach wzdłuż al. KEN na razie parkują samochody

  Na wybudowanych przystankach wzdłuż al. KEN na razie parkują samochody (SK/ZTM)

  REKLAMA

  Od poniedziałku, 24 września na pętli Osiedle Kabaty pojawią się nowe autobusy - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Dlaczego nie mogły jeździć Rosnowskiego już wcześniej? Na to pytanie odpowiedzi brak.

  Po oddaniu do użytku ulicy Rosnowskiego wielu mieszkańców Kabat czy Powsina czeka na uruchomienie linii autobusowych łączących Ursynów z Wilanowem. Mieszkaniec, pan Henryk dopytuje o nie naszą redakcję co kilkanaście dni.

  - Nie rozumiem, dlaczego nic w tej sprawie się nie dzieje. Obiecywano już dawno, że jak tylko Rosnowskiego będzie, będą też autobusy - mówi mieszkaniec.

  Rok temu ZTM dobudował przy alei KEN na wysokości Tesco dodatkowe przystanki. Ale im bardziej opóźniała się budowa Rosnowskiego i przebudowa Relaksowej, tym bardziej oddalało się uruchomienie nowych linii z Kabat.

  W maju tego roku Relaksowa została oddana do użytku, choć wojewoda zastopował dalsze prace przy Rosoła i na skrzyżowaniu z Wąwozową. Autobusy mogą jednak przejeżdżać, zdaniem dzielnicy trasa była planowana także pod kątem komunikacji miejskiej i nie ma przeszkód by ją tam puścić.

  Na każde pytanie kiedy autobusy pojadą Rosnowskiego i Relaksową, Zarząd Transportu Miejskiego przez ostatnie miesiące odpowiadał tak samo.

  - Zmiany zostaną wprowadzone po zakończeniu wszystkich prac drogowych niezbędnych do wprowadzenia komunikacji autobusowej na ciąg ulic Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego. Odnośnie terminu zakończenia prac - jest to inwestycja dzielnicowa, prośba więc o zadanie tego pytania urzędowi dzielnicy - pisali do naszej redakcji Michał Grobelny oraz Tomasz Kunert z ZTM. Ten ostatni - dosłownie kilka dni temu.

  Tymczasem również parę dni temu na konstancińskim forum internetowym oraz na profilu społecznościowym burmistrza Wilanowa Ludwika Rakowskiego pojawiła się mapka z planowanymi autobusami, które mają ruszyć już 24 września!

  - Potwierdzam. Przygotowujemy się do puszczenia autobusów od 24 września - przyznaje Tomasz Kunert z ZTM.

  Dlaczego zatem ZTM z uporem maniaka odpowiadał, że wcześniejsze uruchomienie autobusów jest niemożliwe, ze względu na niedokończoną inwestycję? Rzecznik ZTM mgliście wspomina o problemach ze skrętem oraz dostosowaniu ulicy. Tymczasem od maja na Relaksowej nie zdarzyło się nic, nawet słupki wygradzające przejazdy nie drgnęły o centymetr. O co więc chodzi?

  Wszystko wskazuje na to, że ZTM nie chciał przyznać się do braków w taborze, a puszczenie autobusów przez Rosnowskiego ma być przedwyborczym prezentem od władz miasta. To czy autobusy naprawdę pojawią się już 24 września, okaże się w przyszłym tygodniu. - Wówczas będziemy wiedzieli na 100% - mówi Tomasz Kunert.

  Jakie autobusy uruchomi ZTM?

  Na pętli Osiedle Kabaty pojawią się cztery nowe linie: 339, 710, 724 i 742, które pojadą przez Wąwozową, Relaksową i Rosnowskiego. Kabaty zyskają bezpośrednie połączenie z Powsinem i Wilanowem do Metra Wilanowska oraz połączenie z Piasecznem. Rozczarowująca może być częstotliwość kursowania niektórych autobusów - sięgająca nawet 2 godzin.

  Oto szczegóły wraz z częstotliwościami kursowania:

  Linia 139 - utrzymanie obecnej trasy, ze zwiększeniem częstotliwości kursowania do 20 minut

  Linia 339 - uruchomienie linii na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY. Częstoliwość: co 40 min., w weekendy nie kursuje.

  Linia 710 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Stocer – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: w szczycie co 10-20 min. poza szczytem - co 20 min. w weekendy - co 20-40 min.

  Linia 724 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: co godzinę, w weekendy co 2 godziny.

  Linia 742 - skierowanie linii na nową trasę: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Słomczyn – Turowice – Kawęczyn – Brześce – Wólka Dworska - Moczydłów – GÓRA KALWARIA (RYNEK). Częstotliwość: w szczycie co 60 min., poza szczytem i w weekendy - co 2 godziny.

  Mapka z liniami autobusowymi - źródło: FB/Ludwik Rakowski - Burmistrz Wilanowa:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 256

  • 67
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 66
   WKURZONY
  • 55
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~maniek 27 miesiąc temuocena: 71% 

   Dlaczego ZTM chce skłócić mieszkańców? Zabrał połączenie 710 z Wilanowskiej, którym mieszkańcy Górnego Mokotowa mogli dotrzeć do Sadyby , w tym - Instytutu Neurologii , Wilanowa Centrum , a zamiast ZTM daje Kabatom łączność z Piasecznem ! ZTM-owska metoda skłócania : "Chceta to mata".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlkjb 26 miesiąc temuocena: 81% 

   I fajnie. W szczycie wszystkie miejsca siedzace w metrze beda zajete juz na Natolinie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikt 25 miesiąc temuocena: 88% 

   O to chodzi, żeby ludzie byli niezadowoleni ! ZTM już tak ma. To strategiczna firma. Od wojny w rękach tej samej grupy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marti 24 2 miesiące temuocena: 43% 

   Linie 724 i 742 cały czas mają częstotliwość 2 godziny w święto, zatem po co to bicie piany i szukanie sensacji. Dotąd, przez tyle czasu częstotliwość nie przeszkadzała autorowi tekstu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~INGA 23 2 miesiące temuocena: 60% 

   A czemu 742 nie może odjeżdzać z metra Wilanowska tak jak tylko powstała linia ileś lat temu .JEST TO JEDYNA LINIA do GÓRY. A może póścić jeszcze taką samą linie NOCNĄ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Góralek 22 2 miesiące temuocena: 30% 

   Chcesz tworzyć dalej sztuczne korki !? Przecież przesiądziesz się w metro już na Kabatach, zamiast na Wilanowskiej. Ty Polka !?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~postulat 21 miesiąc temuocena: 100% 

   Widocznie autorzy tych pomysłów komunikacyjnych znają Warszawę tylko z mapek rysowanych w ZTM-ie . Nie wiedzą , że punkty odległe na szerokość urzędniczego palca są na różnych poziomach : góra - dół . Wymienić kadrę ZTM.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikodem 20 2 miesiące temuocena: 71% 

   To nie jest połączenie Kabat z Wilanowem tylko Konstancina i Piaseczna przez Konstancin z Kabatami i metrem. Tak chciał duży ratusz i obecny burmistrz Ursynowa. Do Wilanowa powinna prowadzić nowa Ciszewskiego. Ale co tam, władza wie lepiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 19 2 miesiące temuocena: 65% 

   ~Nikodem zapomniałeś napisać jeszcze napisać, że Góra Kalwaria będzie miała połączenie do metra. Brawo już na Imielinie mieszkańcy nie wsiądą do metra.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 18 2 miesiące temuocena: 48% 

   Co ty wiesz skąd i dokąd ludzie jeżdżą do i dokąd z Warszawy ? Okolice Wa-wy nie kończą się na Konstancinie czy Piasecznie. To tylko najbardziej znane miejscowości na południe od Warszawy. One też niesamowicie cierpią przez tranzyt pojazdów z bliższych i dalszych okolic , w tym Góry Kalwarii, Grójca czy Garwolina i wielu innych mniejszych gmin. Do 30l mieszkałem na Ursynowie, prawie od urodzenia. Był jeden autobus 192. Obsługiwał cały Ursynów. Autobus był przepakowany tak, że ludzie kawałkami wystawali z zamkniętych drzwi, czasem urywało się koło od obciążenia (tak! byłem świadkiem/pasażerem) a kierowca nie wiedział i jechał dalej. Kabaty to były sady kwitnące, pszczoły, kwiaty. I był jeden autobus. Wreszcie zaczęła się budowa metra... A objazd autobusem przez przez Wilanów do Konstancina i dalej jest nadal. Dziś mieszkam w Konstancinie w chałupie po dziadkach, i pomagam matce staruszce na Ursynowie. Stale jeżdżę objazdem. Odrzuć samochody, Zobacz ile zostanie ruchu autobusowego. !?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janek_nat 17 2 miesiące temuocena: 72% 

   To ciekawe bo na Korbońskiego więcej samochodów z Kabat skręca do Powsinka i Wilanowa wysokiego niż do Konstancina.... co za fachowiec

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mima 16 2 miesiące temuocena: 63% 

   Niech ktoś mi wytłumaczy, po co autobus z Kabat do metra Wilanowska, skoro na Kabaty dojeżdża metro? Może czegoś nie wiem, bo tam nie mieszkam...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miki 15 2 miesiące temuocena: 61% 

   Prawdopodobnie linia 339 ma zastąpić wycofane z al.Wilanowskiej, Wilanowa i Powsinka linie 710, 724, częściowo 742 z nową przesiadką do siedemsetek przy os.Patio w Powsinie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~noko 14 2 miesiące temuocena: 57% 

   a komu ma służyć autobus 339? Co to za wymysł?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyniowy 13 2 miesiące temuocena: 36% 

   Hm... Pomyślmy... Mieszkańcom Powsina?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 12 miesiąc temuocena: 20% 

   Szwagrowi !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdenerwowana mieszkanka Powsinka 11 2 miesiące temuocena: 64% 

   Dlaczego zabieracie mi aż 2 autobusy, którymi zawsze jeżdżę? Nie podoba mi się to i nie pozdrawiam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatek 10 2 miesiące temuocena: 33% 

   Bo stać Cię na Posiadłość w Powsinku, więc musisz cierpieć. Za ekskluzywną okolicę się słono płaci, tym bardziej w bezpośredniej bliskości parafii w Powsinie, jej cmentarza i cennika.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdenerwowana mieszkanka Powsinka 9 miesiąc temuocena: 83% 

   typie mieszkam tu od urodzenia i proszę przyjdź, pokaż mi gdzie ta ekskluzywnośćXD taka sama "nowobogacka" wiocha jak Kabaty. Z jedyną różnicą, że miejsce w którym mieszkasz jeszcze kilka lat temu było zabłoconym lasem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 8 2 miesiące temuocena: 68% 

   Nie widać żadnego połączenia z Sadybą . Z Wilanowem też nie ma połączenia , tylko z Piasecznem. To znaczy , ze szwagier ma córkę w Piasecznie ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ztmowiec 7 2 miesiące temuocena: 30% 

   póki co to wożą skwarki, a raczej smażą w korku, bo klimy nie włączą lub autobus nie ma (otwieranie okna nic nie daje podczas stania w korku)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 2 miesiące temuocena: 71% 

   Naprawdę cudownie! Nareszcie będziemy mieli dojazd z Kabat do Metra Wilanowska i to prawie codziennie! W szczycie co 40 minut. O wspaniali, mądrzy inaczej Urzędnicy, dziękujemy i bijemy pokłony na Waszą cześć!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 5 2 miesiące temuocena: 68% 

   Wydaje mi się że to bardziej o Wilanów chodzi. Ale co 40 minut nie ma znaczenia gdzie...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujcio 4 2 miesiące temuocena: 73% 

   Ciekawe czy uruchomią światła na skrzyżowaniu Rosoła i Wąwozowej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 2 miesiące temuocena: 61% 

   Poranny i popołudniowy korek na Relaksowej ma szansę na dalszy wzrost, podobnie jak smród spalin generowany w tym miejscu przez setki (tysiące?) stojących tam aut. A obok szkoła, domy, coraz bardziej zdewastowana Skarpa Ursynowska Tymczasem krzyżowanie z Wąwozową ciągle w rozsypce. To laboratoryjny przykład bezmyślności i braku troski o interesy mieszkańców dzielnicy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 2 2 miesiące temuocena: 55% 

   Uwielbiam takie komentarze. Większość autobusów które tamtędy przejadą ma bardziej ekologiczne silniki niż 90% jeżdżących tam samochodów. Więc nie tu jest problem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 24 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 1 2 miesiące temuocena: 52% 

   Jasne jak słońce. Autobusy elektryczne będą jeździć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0943 sekundy
  REKLAMA