REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2022, 18:08 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AR)

  Zamieszanie przy wyjściu i wyjazdach z przejścia podziemnego od ulicą Puławską. Od kilkunastu dni trwa tam remont skarpy przy ścieżce rowerowej i drodze dla pieszych. Użytkownicy narzekają na bałagan i niebezpieczeństwo.

  - Kto wprowadził tu taką organizację ruchu!? - dziwi się Aleksander, rowerzysta z Ursynowa, który powiadomił nas o problemie przy popularnej ścieżce rowerowej prowadzącej przejściem podziemnym pod ul. Puławską. 

  Już za Ursynowem, przy wyjeździe z tunelu w kierunku ścieżki wzdłuż ul. Rzymowskiego, remontowana jest skarpa. Prace prowadzi firma, która nie przywiązuje wagi do odpowiednich oznaczeń i zabezpieczeń - tak przynajmniej twierdzą piesi i rowerzyści.

  - Raz wolno tu przejeżdżać rowerem, a drugiego dnia nie wolno. I nie wynika to z organizacji czy postępu w pracach, prawie nigdy nikogo tu nie widuję - relacjonuje Aleksander. 

  Przy wjeździe od strony Ursynowa stoi obrócony znak zakazu wjazdu dla rowerów, a przy wyjeździe... zakaz dla pieszych. Znaki nie są zdublowane, więc można wejść lub wjechać, a następnie dowiedzieć się, że "tu nie wolno".

  Bałagan = ignorancja

  Kłopot polega na złym oznakowaniu. Przy remontowanym odcinku najpierw postawiono barierki, które miały uniemożliwić jednośladom przejazd. Szybko zostały zdemontowane, bo od 29 lipca znów mogą tam jeździć rowery, teraz nie wolno tam poruszać się pieszym.

  - Jest postawiony zakaz ruchu pieszych, ale przejście dla nich jest pozostawione. Za to znak zakazu jest obrócony o 45 stopni, więc nie wiadomo - obowiązuje czy nie? Przecież każdy może obrócić ten znak - zwraca uwagę rowerzysta.

  W efekcie tego bałaganu użytkownicy przejścia ignorują zakazy, każdy chodzi i jeździ, jak chce. Dopuszczając ruch rowerzystów, stworzono też niebezpieczeństwo. Droga dla jednośladów jest znacznie zwężona, a jeżdżą nią rowery w obu kierunkach.

  - Tam może dojść do czołowego zderzenia dwóch rowerów. Nawet bez robót trzeba uważać, skręcając po wyjeździe z przejścia podziemnego w górę, bo jego ściana zasłania widok na rowery zjeżdżające w dół - mówi kierowca.

  Czy będzie poprawa?

  Za roboty w tym rejonie odpowiada Veolia, czyli dostawca ciepła do domów warszawiaków. Podczas budowy skarpy i przejazdu rowerowego pod Puławską ich wykonawca uszkodził sieć ciepłowniczą, którą teraz Veolia zaczęła naprawiać.

  - Podczas naszych prac wymieniliśmy uszkodzony odcinek sieci i zabezpieczyliśmy rurociągi rurami osłonowymi - mówi Paweł Zbiegniewski z Veolii.

  Skarpa z rurami ciepłowniczymi została zamaskowana betonem i jak zapowiada Veolia wkrótce odzyska swój dawny wygląd. Renowacja zostanie wykonana przez firmę, która dla ZDM wykonała tę skarpę. Termin tych prac ma zostać ustalony w tym tygodniu.

  - Wprowadzona organizacja ruchu została ponownie poprawiona i znów dopuszcza jazdę rowerami -  mówi Zbiegniewski. Ma być nieco bezpieczniej dla rowerzystów. Być może kolejna firma będzie lepiej dbała o stan oznakowania.

  Prac drogowych nie da się wykonać bez zwężenia i utrudnienia ruchu, ale źle przygotowana tymczasowa organizacja ruchu, a co gorsze niewłaściwe oznakowanie, może skutkować wypadkami. To, co oczywiste w przypadku dróg dla samochodów, jest wciąż lekceważone przez firmy remontowe na ścieżkach rowerowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Balbina 6 16 dni temuocena: 0% 

   Karczunkowska do remontu

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NaRowerze 5 16 dni temuocena: 100% 

   Wąski ten przejazd i dość niebezpieczny przy wyjeździe z tunelu. Ze 4 dni temu w tunelu (ciemnym!) dodatkowo stało jeszcze na środku.,, kilka wielkich lodówek

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 4 16 dni temuocena: 100% 

   dokładnie i raczej tutaj należy doszukiwać się prawdziwego problemu. Wjeżdża się ze słońca do ciemnego tunelu i zanim oczy się przyzwyczają można przywalić w śmieci które są wyciągane z dawnego miejsca dla bezdomnych..

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojtek44 3 16 dni temuocena: 100% 

   Jechałem dziś, remont dalej trwa. I faktycznie w tunelu jakieś stare wielkie lodówy stoją - ktoś może nie zauważyć po wjeździe ze słońca...

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 2 16 dni temuocena: 100% 

   a co oni tam naprawiaja po raptem 3 latach po oddaniu tego do użytku?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 16 dni temuocena: 100% 

   "Fachowców" przerosło ustawienie paru znaków. Fajnie.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4447 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022