REKLAMAA1-SONARHOME-01-10----31-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2019, 10:26 komentarzy 47

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Przejście przy Jeżewskiego

  Przejście przy Jeżewskiego (SK)

  Do końca roku w alei KEN stanie 6 nowych sygnalizacji świetlnych. Temat wciąż wzbudza emocje. Nie brakuje przeciwników inwestycji, którzy uważają, że bezpieczeństwo pieszych nie poprawi się, a aleja KEN zostanie zakorkowana. Dziś głos zwolennika postawienia nowych sygnalizacji.

  Przeczytałem w Haloursynow.pl list pana Adama oraz liczne komentarze, których autorzy są przeciwko instalacji kilku nowych sygnalizacji świetlnych w al. KEN.

  Mogę się wypowiedzieć o przypadku dotyczącym kabackiego odcinka KEN – czyli o przejściu na wysokości ul. Telekiego (i w pewnym stopniu o tym na wysokości ul. Jeżewskiego). Mieszkam w tej dzielnicy od 2001 roku, przez zebrę przy Telekiego przechodziłem tysiące razy – i w dawnym układzie tego skrzyżowania i w obecnym, który powstał po dodaniu w al. KEN drugiej jezdni.

  Ryzyko związane z zachowaniami kierowców w tym miejscu znam doskonale z autopsji. Rozwijanie prędkości zbliżających się na oko do 100 km/h i przejeżdżanie z tą prędkością „po palcach” osób znajdujących się już na pasach wielokrotnie odczułem osobiście, miałem też okazję obserwować to z boku. Po ostatniej głośnej tragedii i instalacji oświetlenia ostrzegawczego poprawiło się trochę – wiele aut mocno zwalnia w tym miejscu (prawdopodobnie to zachowanie odróżnia  sąsiadów z Kabat od „tranzytowców”), ale nadal długi, prosty i szeroki odcinek jezdni skłania wielu do wciskania pedału gazu w podłogę. Zdecydowanie zbyt wielu. To miejsce pozostaje po prostu cholernie niebezpieczne.

  Czy sygnalizacja zagwarantuje 100 proc. bezpieczeństwa? Nie. Ale bardzo mocno je zwiększy. Dlatego plan jej instalacji mocno popieram.

  Niechętne reakcje wydają mi się pokłosiem sytuacji, w której transport miejski stał się areną swego rodzaju wojny ideologicznej. Wnosząc z komentarzy – wiele osób utożsamia światła ze złośliwym utrudnianiem ruchu samochodów. Takie działania niekiedy faktycznie mają miejsce - flagowym przykładem była wg mnie akcja Zielonego Mazowsza przeciw zatokom autobusowym.

  Sam w swoim czasie popierałem aktywnie protest wobec zwężania ul. Stryjeńskich - bo choć zmniejszanie intensywności ruchu często ma sens, to akurat w tamtym miejscu i tamtejszych realiach taki pomysł uważałem za nonsenowny i doktrynerski.

  Dowolnie duża liczba aut się nie pomieści na jezdniach i miejscach parkingowych - za mała podaż przestrzeni, za duży popyt, ślepa uliczka. Jest oczywiste, że trzeba szukać alternatywy dla samochodów – ale raczej myśląc, jak szybko zwiększyć wybór komfortowych, multimodalnych opcji dojazdowych niż z automatu szykanując kierowców. Bo efekt tego jest taki, jak w tym przypadku – uruchamia to równie doktrynerską walkę o jak największą przepustowość dla zmotoryzowanych. Też z automatu. Fetysz kontra fetysz.

  Tyle że światła na przejściu przy ul. Telekiego w mojej optyce nie mają nic wspólnego z polityką komunikacyjną - tu nie chodzi o kształtowanie postaw transportowych, tylko o prostą reakcję na fakty. Jeżeli obserwacje i statystyki wypadków wskazują, że akurat to miejsce jest ponadstandardowo niebezpieczne i nieakceptowalny odsetek kierowców łamie tutaj przepisy –  to dywagacje ideologiczne są kompletnie obok tematu.

  Też bym wolał, żeby światła nie były tu potrzebne, auta jechały ostrożnie 50 km/h i zwalniały, przepuszczając  pieszych, kiedy ci chcą wejść na zebrę. Ruch byłyby płynny, ani samochody, ani rowery, ani piesi nie musieliby jałowo stać na czerwonym świetle... Z kulturą żyje się lepiej, wiadomo. Ale skoro lata mijają i tak się nie dzieje, to znaczy, że fantazję (czytaj: bandytyzm) niektórych kierowców trzeba w tym miejscu opanować siłowo. Wszyscy będą dłużej jechać – trudno. Bez świateł to przejście czeka na swoją kolejną ofiarę.

  To absurd, że bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek stają się zakładnikami świętej wojny między „pedalarzami” a „blachosmrodami”. Nie jest to pierwszy tego typu mechanizm dookoła nas - ale jednak absurd.

  czytelnik Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 198

  • 50
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 28
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 95
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~On 47 13 dni temuocena: 41% 

   Na Teleckiego to powinno być wyniesienie- Ken to nie jest pas startowy.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~green_is_bad 46 14 dni temuocena: 72% 

   Wszystko rozwiązałyby przejścia podziemne wtedy do nawet ograniczenie można by podnieść i każdy będzie zadowolony!

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Madzia 45 14 dni temuocena: 45% 

   Ja bym proponował jeszcze żeby samochód był już w sypialni- no wygodniej się już nie da

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 24 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 44 15 dni temuocena: 16% 

   Cześć jelou- samochód wypucowany na niedzielę? Błyszczy? Jest się czym pochwalić? Cieplutko i na głowę nie pada? To teraz szybciutko na regulację świateł i do okulisty żeby jednak widzieć pieszych na przejściach na których nie ma sygnalizacji.Aha sprawdź oponki i hamulce bo czasem trzeba niestety zahamować....

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 98 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 43 12 dni temuocena: 75% 

   O, wrociles. Jednak jak menel w 504, zawsze wracają. U mnie dokładnie jak napisales. Jak zwykle cieplutko i na głowę nie pada. Dziś autkiem z lotniska, 15 minut. A co u ciebie, bo widzę, że na łeb mocno pada? Auto czysciutkie, jak zawsze, dzieki za troske, garażowane. I nie jedno, tylko trzy. Mam już co prawda kogoś kto je pucuje, ale jak szukasz pracy, to odezwij się w przyszłym tygodniu. Jak nie u mnie, to popytam po znajomych, cos tam się zawsze znajdzie.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 42 12 dni temuocena: 39% 

   Jelou podaj adres pojeździmy;)

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 41 12 dni temuocena: 38% 

   Za szybkie dla ciebie.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 40 12 dni temuocena: 60% 

   Też tak pomyślałem,podaj podajj adres zobaczymy co i za ile;)

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 39 12 dni temuocena: 11% 

   "Ty pomyślałeś" - to oksymoron. A pojutrze mi auta znikną, nope, dzięki.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 38 11 dni temuocena: 100% 

   Oj nie każdy lubi śmigło na masce- ale pochwał się która wersja;)

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 37 15 dni temuocena: 15% 

   Buciak... dobre, a ty pewnie lewopasowiec z nieużywana dźwigienką od kierunkowskazu i szukający po omacku biegu gdy się zapali zielone, Na szczęście to Ty stoisz codziennie w korku na Rosoła/Ken jadąc Załatwiać Bardzo Ważne Sprawy na Terenie Warszawy bo ja w drugą stronę;)Zajmij się sobą i potrenuj zmianę biegów przed postawieniem kolejnych niezbędnych jak widać świateł.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 91 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 36 15 dni temuocena: 84% 

   ?? Ale ja się zajmuje sobą. To ty żeś tu do mnie przypaletal jak menel do 504 i odór zostawiasz. A co do świateł. Ja w korku też stać nie będę, bo jeżdżę i wracam w takich godzinach gdy jest luźniej. Poza tym Puchalski z Pieńkosiem powiedzieli, że na KEN jest zielona fala. Poszła na to kasa miejska, więc chyba nie kłamią?? No i to prawdziwi eksperci, skoro tak powiedzieli że fala jest, to na pewno jest!! Na pewno. A.. nawet jak tam sobie postoje chwilkę na światłach, zwłaszcza w deszczu, na wietrze czy mrozie, no to co mi się stanie? Spokój, muzyczka cicho gra, siedzenie podgrzewane. Za to pieszy który do tej pory musiał nawet jeśli poczekać te kilkanaście sekund na przejście, to sobie teraz postoi na czerwonym przez minutę. A w nocy zamiast przejść od razu też będzie stał. I komu te światła uprzykrzą życie?? I to by było na tyle, miłego stania, na ra:))).

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 90 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 35 15 dni temuocena: 67% 

   Amen

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 34 15 dni temuocena: 14% 

   Nie liczyłem - byłem skupiony na jeździe- a ty ile chcesz czekać na światłach? Piec sekund, dziesięć, minutę? Z drogi śledzie bo jelou jedzie- nie te czasy. Zeby na palę jechać i nawet nie zdjac nogi z gazu żeby pieszy przeszedł...

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 90 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 33 15 dni temuocena: 85% 

   Byłeś skupiony na jeździe, czy na obserwowaniu chłopaka z rowerem na przejściu? I tak sobie jadąc obserwujesz, że nikt go nie chce wpuścić?? A może zajmij się kierownica a nie rozglądaniem ile kto na przejsciu stoi. A może to ty go nie wpusciles? I innych rozliczasz a sam się nie zatrzymales. Coś tu ściemniasz koleżko.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 86 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 32 15 dni temuocena: 16% 

   Dobry kierowca widzi wszystko nawet to co się dzieje na pasie obok i to co się dzieje wstecznym lusterku i nie jestem twoim koleżka.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 16 87 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 31 15 dni temuocena: 86% 

   Jedno oko z przodu drugie na bok? I obserwuje ile aut rowerzysty nie wpuściło. To ty buciak? A jak nie jesteś moim koleżka, to przestan pieprzyć, że wiesz jak ja jeżdżę i jakie mam sprawy do załatwiania. Bo g..no wiesz.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 86 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 30 18 dni temuocena: 22% 

   Oj jelol a Twoje życie to chyba kończy się na siedzeniu w korku i jazda jedynka dwójka jedynka dwójka - ale za to masz Bardzo Ważne Sprawy do załatwienia dzień w dzień - dlatego cóż,- posiedzisz sobie w korku jeszcze dkuzej - przynajmniej piesi będą bezpieczniejsi mimo Twoich Bardzo Ważnych Spraw w całej Warszawie Codziennie

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 112 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 29 18 dni temuocena: 82% 

   Pan wybaczy. Ale g..no Szanownemu Panu do temu jakie mam sprawy do załatwienia dzień w dzień. I nie mam ani zamiaru ani ochoty byle komu się z nich tłumaczyć. Proszę się zająć swoim, jak mniemam niezwykle fascynującym życiem.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 108 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 28 18 dni temuocena: 17% 

   I tobie również jelou a może p na końcu. do tego co ja mam do załatwienia- nie umiesz jeździć - nie zatrzymujesz się na pasach bez sygnalizacji to się zatrzymasz w końcu. powodzenia w porannym korku tylko nie pisz tu posta bo jeszcze rozbijesz swój bolid.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 22 108 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 27 17 dni temuocena: 83% 

   Ale skad w ogóle przypuszczenie, że mnie interesuje, gdzie takie byle kto ma coś do załatwienia. A rób sobie co chcesz i gdzie chcesz, wuj mi do tego. Tak jak tobie do mnie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 108 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 26 17 dni temuocena: 20% 

   Dodaję- dziś samochodem do pracy- młody chłopak na rowerze stal przy przejściu obok roweru - nikt mu nie ustąpił mimo że byl pieszym- światła są NIEZBĘDNE.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 27 108 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 25 17 dni temuocena: 83% 

   Ile czasu czekał?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 108 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 24 15 dni temuocena: 18% 

   Ile czasu czekał....Dłużej niż by Ci zajelo zdjęcie nogi z gazu i przepuszczenie ale krócej niż ty sobie poczekasz na jak widać niezbędnych światłach.Naorawde trzymający kierownice na Ken mają albo problem ze wzrokiem albo w nosie przepisy.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 22 100 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 23 15 dni temuocena: 84% 

   Czyli ile? Piec sekund? Dziesięć? Minutę?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 99 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 22 19 dni temuocena: 85% 

   Warto też przemyśleć co ma oznaczać słowo "tranzyt", którego nadużywamy przy takich tematach. Rozumiem mieszkańców Kabat, którzy chcieli mieszkać w spokojnym osiedlu na skraju lasu, a teraz mają do czynienia z "WPI" z Konstancina i okolic. Ale z drugiej strony, dla mieszkańców osiedli Imielin, Stokłosy czy Jary, to "Kabaciarze" są tranzytem, tworzącym na "ich" terenie korki i powodującym większy tłok w metrze. A dla mieszkańców Mokotowa cały ruch z Ursynowa to jeden wielki niepożądany tranzyt. Dobrze że nas tam nie biją :)

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 105 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów 21 20 dni temuocena: 20% 

   Nie potraficie zwolnić będą światła, będzie dalej sajgon- będzie jedna nitka.Pieszy jest ważniejszy od ciebie i twojego nieumiejętnie prowadzonego samochodu. Najgłośniej krzyczy tranzyt ale Ken to nie autostrada.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 109 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~METRO 20 21 dni temuocena: 18% 

   Jak to dobrze że nikt normalny nie bierze pod uwagę malkontentow w autach którzy jeżdżą trasa dublowana przez metro...

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 118 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 19 21 dni temuocena: 85% 

   Albo życie tych "malkontentów" nie kończy sie tylko na trasie dom Ursynów - praca Centrum, jak co poniektórych.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 115 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~James 18 21 dni temuocena: 24% 

   Uważam, że Warszawa ma bardzo dobrą komunikację miejską i powinno zamknąć się miasto dla ruchu prywatnych aut osobowych. Będzie zdrowiej i bezpieczniej!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 143 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 17 24 dni temuocena: 73% 

   Zbysiu, skoro aż tak się boisz, to akurat przy Telekiego masz ULTRA-bezpieczne przejście podziemne!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 172 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dobry_czas_dla_Polski 16 20 dni temuocena: 18% 

   Czy ty troliku na pewno jesteś z Ursynowa? Przejście podziemne przy Telekiego????

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 19 84 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 15 24 dni temuocena: 70% 

   Komunikacją miejską jeździ tylko plebs :)

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 147 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 14 24 dni temuocena: 69% 

   No do tego niestety zmierzają działania władz i pseudoaktywistów. Ulice w mieście mają być tylko dla bogatych i urzednikow w z przepustkami: a ten "plebs" wg nich niech popitala komunikacja, we łbach się ludziom poprzewracało, żeby w autach jeździć.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 126 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z Kazury 13 24 dni temuocena: 74% 

   A kiedy połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Stryjeńskich dookoła górki Kazurki, aby było bezpieczniej na ul. Stryjeńskich?

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 109 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 12 20 dni temuocena: 26% 

   Miejmy nadzieję, że nigdy.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 18 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mejdej 11 18 dni temuocena: 71% 

   Ma być niedługo podobno, ale to informacja nie oficjalna. Czekamy z niecierpliwością.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 41 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 10 13 dni temuocena: 100% 

   Połączenie jest i korzystam. Ostatnio w sobotę w samo południe - korek od Belgradzkiej do Płaskowickiej. Nawrotka na światłach, po chwili w prawo w Moczydłowską, 150 metrów i w prawo w Gminną, 250 metrów i w prawo w Rolną, prosto 450 metrów do rozwidlenia w Pileckiego i w prawo, dalej prosto do świateł. Czas przejazdu 6 minut.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 9 24 dni temuocena: 65% 

   Pan Zbigniew woli tysiące razy zaglądać w oczy przeznaczeniu na opisywanym przejściu niż nadrobić może 2 minuty i przejść bezpiecznie "przez metro", a jednocześnie proponuje rezygnację z samochodów i jakąś komunikację "multimodalną", czyli żeby przez o wiele więcej minut się nachodzić i naprzesiadać pomiędzy różnymi formami zbiorkomu.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 106 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 24 dni temuocena: 68% 

   No ale wszystko opisał pięknymi słowami z pozorami bezstronności i narracją znawcy. Więc można mu ufać ;-)

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 105 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 7 24 dni temuocena: 68% 

   ~~Nick Czy sugerujesz, że Pan Zbigniew to (aż strach pomyśleć) Kinczyk?

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 84 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nosa 6 22 dni temuocena: 24% 

   Czubek

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 5 24 dni temuocena: 68% 

   Tutaj nawet jakby zrobili z KENu deptak to zawsze będzie jakiś co się "otarł o śmierć" bo rower bo hulajnoga bo jaskółka przeleciała... Ostatnia informacja o wypadku przy Pala Telekiego jest z roku 2016... Szkoda strzępić...

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 113 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 4 24 dni temuocena: 68% 

   Jak by to doszło do skutku, to będzie korek od początku KEN do końca KEN. Generalnie lepiej zamknąć całkiem tą ulicę, bo wyjdzie na to samo ;) Już szczególnie w dobie budowy POW, nie powinny być wykonywane żadne inne budowy i modernizacje, ze względu na i tak już zakorkowany Ursynów.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 115 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 3 20 dni temuocena: 28% 

   To zamknijmy. Przez ruch tranzytowy, który wydłuża czas na przejechanie dwóch przecznic do poziomu absurdu, i tak kiedy tylko mogę wożę najmłodszego dzieciaka do przedszkola rowerem.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 18 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 2 24 dni temuocena: 68% 

   Pan Zbigniew pisze "bandytyzm niektórych kietowców", z czym należy się zgodzić. I warto podkreślic, że tak to napisał. A redakcja HU w tytule wali "bandytyzm kierowców". Wy w tej redakcji nie pierwszy już raz pokazujecie swoją "rzetelność" sami nakręcając tę wojenkę "pedalarzy" i "blachosmrodziarzy". Żenujące.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 99 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 1 24 dni temuocena: 71% 

   Teraz zdecydowanie lepiej. Dzięki.

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 70 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1839 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019