REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2021, 14:28 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Szpital Południowy jest pełen pacjentów z Covid-19, głównie niezaszczepionych. Instalacja tlenowa nie była przygotowana na tak dużo osób. Dlatego liczba łóżek zostanie zmniejszona, a na Okęciu powstanie kolejny szpital tymczasowy.

  Czwarta fala pandemii przyspiesza. Widać to na oddziałach Szpitala Południowego na Ursynowie - jednego z pięciu szpitali covidowych na Mazowszu. Wg danych, jakie przekazało miasto, na Pileckiego trafiają głównie pacjenci spoza Warszawy, najczęściej niezaszczepieni.

  W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że przyjęć, a co za tym idzie zgonów na Covid-19 i choroby towarzyszące, jest tak dużo, że zaplanowane na 16 miejsc prosektorium nie mieści zwłok. Z tego powodu władze szpitala zwróciły się do wojewody o przekazanie kontenera na przechowywanie ciał.

  W tej chwili w szpitalu przy Pileckiego leczy się 270 osób, w tym 42 pod respiratorami. W tym tygodniu placówka wstrzymała przyjęcia, ponieważ nie jest w stanie zagwarantować niezbędnej przy chorobie Covid-19 tlenoterapii.

  - W Szpitalu Południowym nigdy wcześniej nie było tak wielu pacjentów. Pod względem medycznym i organizacyjnym wyrabiamy się, bo docelowo w szpitalu miało ich być 300, ale ten szpital nie był projektowany na obiekt, w którym wszyscy będą chorować na to samo i potrzebować tej samej aparatury - mówiła Gazecie Wyborczej rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

  Na spotkaniu przedstawicieli szpitala, władz miasta, wojewody oraz NFZ postanowiono, że liczba łóżek w Szpitalu Południowym zostanie zmniejszona do 196, natomiast liczba łóżek z respiratorami wzrośnie do 50.

   - To ograniczenie wynika z wyliczeń modułów tlenowych. Równolegle będziemy też analizować możliwości zwiększenia wydolności instalacji. Na pewno wszystkich pacjentów nie będziemy przenosić, ale nie wiem też, czy przy działającej placówce modyfikowanie takiej instalacji będzie technicznie możliwe - mówiła rzeczniczka ratusza.

  W Warszawie powstanie drugi szpital tymczasowy. Jak zapowiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zostanie on uruchomiony przy współpracy z ministrem obrony na Okęciu - w hali jednostki lotnictwa wojskowego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ciekawe 1 ponad rok temu

   Teraz jakoś już nie podają ilu jest pacjentów aktualnie, hmmm ciekawe.....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5002 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023