REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2019, 13:30 komentarzy 15

  (AŁ)

  Miasto sfinansuje powstanie Parku Polskich Wynalazców. Wygląda na to, że w przyszłym roku na terenie Psiej Górki zaczną się pierwsze prace. Ich efekt końcowy będzie można zobaczyć w 2021 roku. Jest wstępna koncepcja parku, w której uwzględniono niektóre oczekiwania mieszkańców.

  Teren między ulicami Rosoła, Gandhi, Grzegorzewskiej i Szolca-Rogozińskiego po ponad 30 latach doczeka się uporządkowania. Dzielnica dostała na ten cel od miasta ponad dwa miliony złotych, za które w ciągu najbliższych dwóch lat na Imielinie powstanie pierwszy park.

  - Będziemy bazować na koncepcji, która uwzględnia wyniki konsultacji społecznych, choć z pewnymi odstępstwami. Najważniejsze punkty zostały. Powstanie naturalny plac zabaw dla dzieci, będą oświetlone alejki parkowe - zapowiada burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

  Przypomnijmy, w 2016 roku dzielnica zapytała mieszkańców czego chcą w okolicach Psiej Górki. Część z nich była przeciwna jakimkolwiek zmianom

  To jedyny dziki teren na Ursynowie. Mamy naturalny skarb, kroplę zieleni wśród miejskich zabudowań. To są zielone płuca mojego osiedla. Jest to jedyne miejsce na spacery w warunkach zbliżonych do natury. Ludzie z miasta tak często wyjeżdżają w poszukiwaniu zielonego, my nie musimy, mamy naturalny dziki, zielony teren w najbliższej okolicy

  - argumentowali pytani mieszkańcy.

  Pojawiły się również propozycje wybudowania miejsca zabaw dla dzieci oraz toru saneczkowego. Padły też bardziej śmiałe pomysły: amfiteatr, jeziorko, oczko wodne, skatepark czy fontanna. Większość chciała jednak, by górka była nadal przyjazna dla psów, a interwencje w obecny stan jak najmniejsze. 

  "Jedyny taki park w Warszawie"

  Ostatecznie zwyciężył pomysł radnego Pawła Lenarczyka z "Otwartego Ursynowa", aby w tym miejscu powstał park pamięci polskich wynalazców, z uwzględnieniem oczekiwań mieszkańców. 

  - Nie wszystkie pomysły z konsultacji są funkcjonalne i dlatego uważam, że ostatecznie nie powinny być zrealizowane. Przykładem może być wybieg dla psów na zboczu górki niezgodny z przyzwyczajeniami ich właścicieli. Musi zostać możliwość zjeżdżania z górki na sankach. Poza tym wszystkie elementy parku powinny nawiązywać do jego nazwy. Takiego drugiego nie ma w Warszawie - mówi Paweł Lenarczyk.  

  Park ma nie tylko honorować polskich wynalazców, ale też propagować polską myśl innowacyjną i mieć wartość edukacyjną. Np. plac zabaw dla dzieci może być tak zaprojektowany, by nawiązywał do nauki. 

  Dzielnica ma nadzieję, że wszystkie formalności da się zakończyć wiosną przyszłego roku. Wówczas, mając pozwolenie na budowę, będzie można rozpocząć pierwsze prace, które potrwają do 2021 r.

  Park może powstać tylko na działce, która należy do dzielnicy. Część terenu wokół Psiej Górki jest w rękach prywatnych. Przy Rosoła rozpoczęła się budowa bloku mieszkalno-usługowego. W jej efekcie podkopana została znaczna część górki. Z kolei na terenach przylegających do Gandhi i Rosoła plan miejscowy pozwala postawić budynki związane z usługami zdrowia. Ostatnia koncepcja firmy Hochtief Development to zbudowanie tam domów senioralnych z całodobową opieką medyczną. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Autochton 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Osobiste wrażenie jest takie, że firma Hochtief Development chce po cichu odsprzedać za większą sumę teren Parku Polskich Wynalazców/Psiej Górki innemu podmiotowi który zrobi z niego betonową pustynię nie licząc się z niczym ani z nikim.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Nic im to nie da, nowego właściciela nadal obowiązywaloby zapisane przeznaczenie działek na działalność związaną z ochroną zdrowia. Hochtief próbuje to obejść od lat. Jeżeli im się uda to pozamiatane, z zieleni zostanie ogryzek.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magan 13 9 miesięcy temuocena: 64% 

   za 2 mln to tam na łąwki i kosze ledwo starczy, co to za chory pomysł przedwyborczy? wielki minus dla Otwartego Ursynowa, za takie nieudolne działania PRowe. Wydaliście decyzje na zabudowę górki, to teraz się wybielacie? Wstyd!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 12 9 miesięcy temuocena: 17% 

   odezwał się znaFca

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krychaa 11 9 miesięcy temuocena: 38% 

   Super. To moje ulubione spacerów z moją rodziną. Choć moje pociechy już wyrośnięte z placów zabaw ale na Imielinie jest ich jak kot napłakał, dlatego bardzo dobrze, ze się coś dzieje. Plus dla tego stowarzyszenia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnLog 10 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Ładny trolling. brawo dla Otwartego Ursynowa.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek_84 9 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Super. Cieszę się, że w końcu w tym miejscu coś będzie. Najlepiej gdyby powstał plac zabaw. W okolicy brakuje porządnego placu zabaw.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnLog 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ładny trolling

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 7 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Burmistrz powinien za to odpowiedzieć stołeczkiem!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gdzie tu sprawiedliwość 6 9 miesięcy temuocena: 26% 

   Jedni dostaną piękny park na sporym terenie należącym do dzielnicy i ukrytym wewnątrz osiedla , a inni (pechowcy) mieszkający w reprezentacyjnym Sercu Ursynowa przy głównej Alei Ursynowa, dostaną paździerzowy bazar na błotnym klepisku, zaraz jak tylko firma od budowy POW opuści teren....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnLog 5 9 miesięcy temuocena: 79% 

   Jaki piękny park, zniszczona górkę i zabudują w koło betonem. To ma być piękna wizja?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnLog 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Kolejny zielony teren zostanie zabudowany, a znajomi królika dostaną fajne zlecenie. Brawo urząd! Nie ma to jak zabudowa Ursynowa pod przykrywką robienia parków.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 9 miesięcy temuocena: 87% 

   W przeciągu kilku lat ten teren zmieni się nie do poznania i budowa parku to akurat najmniejszy problem. Działki dewelopera Hochtief są bodajże o takiej samej powierzchni jak planowany park. Kiedy tylko obejdą to blokujące ich zastrzeżenie odnośnie usług zdrowotnych (próbują od wielu lat) powstanie nowa inwestycja - reklamowana jako osiedle przy parku i po dawnej górce pozostanie wspomnienie. Szkoda.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnLog 2 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Tak będzie niestety, Kempa do spółki z Otwartym Ursynowem zrobi park na bardzo ograniczonym wycinku, żadnych terenów zielonych nie dokupią, bo po co wydawać pieniądze na takie pierdoły, a cały teren zielony wokół górki zostanie zabudowany bloko-przychodniami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety nie sądzę, żeby deweloper w ogóle był zainteresowany odsprzedażą działki. Poza tym koszt zakupu byłby astronomiczny a dla wielu mieszkańców Ursynowa z innych jego części byłaby to po prostu niegospodarność. Trzeba było działać dużo wcześniej, teraz już można tylko patrzeć na nieuchronne zmiany.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3225 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020