REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Ubezpieczenia to ryzykowna zabawa. Wprawdzie nie tak ryzykowna, jak giełda, ale większość ludzi traktuje to jako ryzyko w postaci: „płacę co miesiąc, a dom nigdy mi się nie spali, albo nigdy nie będę miał wypadku samochodowego”. Jednak podstawową cechą człowieka jest to, że chce poświęcić jak najmniej, aby mieć jak najwięcej. A dodajmy jeszcze do tego prawo Murphy’ego: wypadek samochodowy na sto procent zdarzy się tuż po zakończeniu terminu ubezpieczenia, które zapomnieliśmy odnowić, nie zaś w trakcie trwania polisy.

  Tym niemniej, nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach, ponieważ mogą pomóc w wielu sytuacjach, o ile zawalczymy o to, aby obejmowały ich jak najwięcej. Z drugiej strony, wielu mówi, że nie warto przepłacać za ubezpieczenie od czegoś, co się zdarza raz na dekadę. Fakt, jeśli ktoś jest dobrym kierowcą i nigdy w życiu nie spowodował wypadku drogowego, ma prawo podejrzewać, że prawdopodobnie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nigdy mu się nie przyda.

  Jednak ubezpieczyciel na pewno przyzna mu jakąś zniżkę na ubezpieczenia za bezwypadkową jazdę, a samo ubezpieczenie nie bez powodu jest obowiązkowe. Przyczyna jest bardzo prosta: nawet jeśli Ty jeździsz ostrożnie i zgodnie z przepisami, to nie wszyscy tak robią i istnieje spora szansa, że pewnego dnia spotkasz na drodze właśnie tego ktosia, który jeździ, jakby chciał pokazać wszystkim osiągi swojego samochodu, nie dbając o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

  Fakt, po wpisaniu w Google frazy typu „classic car insurance quote” można się przerazić tym, jakiej zapłaty oczekuje ubezpieczyciel za zapewnienie gwarancji odszkodowania  razie wypadku, jednak pamiętajmy, że chodzi tutaj nie tylko o nasze życie, ale także o to naszej rodziny – co, jeśli ktoś z jej członków dozna w trakcie wypadku nieodwracalnych uszkodzeń ciała? Co, jeśli to Ty zginiesz, a jesteś jedynym żywicielem rodziny? Pytania się mnożą, a wniosek jest jeden: ubezpieczenie nie jest dla Ciebie, ono przede wszystkim jest dla innych, w szczególności Twojej rodziny, ale też i osób, które padną ofiarą Twojej nieostrożnej jazdy samochodem – bez ubezpieczenia nie wypłaciłbyś im się nawet dochodząc do wieku emerytalnego.

  W takich przypadkach mogą się przydać dodatkowe środki, które zapewnią wypłacenie polisy. Na przykład przy samochodzie może to być kamerka dołączona do pojazdu, która nagrywa wszystkie zdarzenia z jego udziałem (tzw. Vehicle Camera). Materiał pobrany z niej będzie stanowić dodatkowy dowód dla ubezpieczyciela na to, co naprawde się wydarzyło i czyją winą było dane zdarzenie.

  Warto więc przejrzeć katalogi ubezpieczycieli i podzwonić po biurach, negocjując najlepszą dla Ciebie ofertę – koniecznie taką, która zawiera katalog sytuacji, w które rzeczywiście możesz się uwikłać, i taką, która nie zawiera wykluczeń w praktyce przekreślających możliwość wypłaty odszkodowania z polisy.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1264 sekundy
  REKLAMA